Şimdi Ara

Elektro Gitar ve Amfi Önerisi (2000tl bütçe)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektro gitar merakım var, forumları okuyorum sesler köprüler bir sürü ayrıntı var :) sert ve temiz sesler çıkarabileceğim gitar ve amfi önerebilir misiniz?

Washburn Sonamaster S1HB öneren oldu, amfi yi 15 watt dan aşağı alma reverse ide olsun denildi.

Köprüden dolayı kullanımı tel değiştirmesi zor gitarlardan uzak durun, çinde üretilen gitarlardan uzak durun vs diye de yazılar okudum.

tremolo her elektro gitarda var mı? olanlar çok mu pahalıdır

Bu dilden anlayan bana bir yol gösterebilecek var mıdır?

• Biraz daha araştırdım benim istediğim manyetikler humbucker single humbucker veya daha ucuz humbucker single single olanlarmış

15w reverse efekti olan amfi

tremolo koluda olunca 3.5k ya çıkıyor sanırım şuanki fiyatları. Biraz bütçemi aştı

humbucker single humbucker tremolo (IBANEZ GRG170DX-BKN GIO RG veya IBANEZ GRX40-BKN)

15w reverse amfi

yerine

humbucker single single(KOZMOS KST-57HSS-GMN-BK)

10w amfi

alabiliyorum sanırım. Bu yazdıklarım yanlışmıdır? Fiyat/Performans normal veya amfi marka şu olsun gitar şu olsun öneriniz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: K4NAME

Biraz daha araştırdım benim istediğim manyetikler humbucker single humbucker veya daha ucuz humbucker single single olanlarmış

15w reverse efekti olan amfi

tremolo koluda olunca 3.5k ya çıkıyor sanırım şuanki fiyatları. Biraz bütçemi aştı

humbucker single humbucker tremolo (IBANEZ GRG170DX-BKN GIO RG veya IBANEZ GRX40-BKN)

15w reverse amfi

yerine

humbucker single single(KOZMOS KST-57HSS-GMN-BK)

10w amfi

alabiliyorum sanırım. Bu yazdıklarım yanlışmıdır? Fiyat/Performans normal veya amfi marka şu olsun gitar şu olsun öneriniz var mıdır?

hangi tür müzikleri çalmak için alacaksın? metal rock jazz country vs vs?

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

hangi tür müzikleri çalmak için alacaksın? metal rock jazz country vs vs?

Alıntıları Göster

Metal müziklerden hoşlanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: K4NAME

Metal müziklerden hoşlanıyorum

Alıntıları Göster

metal için humbucker manyetik olmalı fakat 170 gibi HSH da olabilir.

başlangıç seviyesi amfi için blackstar ve roland amfileri öneririm. amfiyi 2. el alabilirsiniz pek bozulan ürünler değildir.

ses kartınız varsa amfi yerine zoom ms50g gibi pedal tarzı bir prosesör de alıp ses kartına bağlayabilirsiniz.

• Gitar olarak önerilerim:
    Epiphone Les Paul Special 2 ( sanırım başka bir isimle piyasaya tekrar sürülmüş, 5 sene kullandığım ilk gitarım nefistir.)
    Sx strat ( klavyesi biraz kalındır ama f/p anlamında düşünebilirsin.)
    Squier h-s-s (fiyatları son zamanlarda yükseldi ama paran varsa düşünme al)
    Amfi olarak önerilerim ise ses kartı alman. İlk aşamada pedalsiz ve prosesörsüz bir yere kadar seni götürecektir. Sadece ses almak için dandik ikinci el bir şey alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bir akrabamdan geçici olarak bir elektro gitar edindim biraz öğrenmeye başladım 15w amfi de verdi fakat sesini çok açamıyorum sitede o ses duvardan geçiyordur birde çalıştığım için çıkan ses kulağa pek güzel gelen birşey değil malüm:)

Gitar olarak Cort K4 veya X4 modellerinden birini almak istiyorum bulabilirsem.

Amfi almaktan vazgeçtim dediğin gibi ses kartı alsam daha iyi olacak sanırım.

Ses kartı ile ilgili sorularım olacak cidden bilmiyorum birde pandemi dönemi çık dışarı sor gez dolaşta yapamıyorum

Focusrite Scarlett Solo Gen 3 USB

Focusrite Scarlett 2i2 Gen 3 

bu 2 ses kartı arasındaki fark ne?

Ben bu ses kartları ile efekt ekleyebiliyor muyum? distortion gibi yoksa kendi yazılımı dışında ek yazılımlar mı kullanmam gerek bu efektler için?

Birde ben bu ses kartından standart girişi olan kulaklıkla ses alabilcek miyim yoksa özel bir kulaklık mı almam gerekir büyük jack girişleri olan gibi

Çok teşekkür ederim şimdiden.

• Selam, forumun bu kısmına ilk defa geldim ve gitarımı/amfimi satıyorum; göz atmak isteyebilirsiniz  

Sahibinden

Gitar ilan no: 854482377

Amfi ilan no: 854489147

@K4NAME

• Merhaba arkadaşım. 2000 TL bütçe ile müthiş tonlar alamazsın ama yeni başlıyorsan iyi bir bütçe. Evde çalacaksan 10 wat bir amfi yeterli olur marka olarak Blackstar iyidir ben Blackstar İd core 10 kullanıyorum işini görür. Sevmezsen Fender amfiler iyidir. Marshall olabilir. Gitara gelince Blues, Rock arada sırada jazz çalacaksan Squier ın birsürü modeli var işini görür ama diyorsan ki yok ben Hard Rock, Metal gibi tarzlar severim o zaman ibanez, Jackson, Epiphone işini görür. Benim gitarda kişisel önerim Hss manyetik dizimle bir squier stratocaster çünkü ben de başlarken kullandım başta almak için mükemmeldir, bu gitar üzerinden daha farklı tonlar alırsın, ne çalarsan çal orta kalite olur seni sıkmaz ona göre sonra daha güzel 3000 4000 gibi bir gitar alırsın. İkinci amfi almanı önermem onun yerine ton arayacaksan güzel bir prosesör al.

• 2.000tl bütçe diye açıp.

Alınanlar

Gitar: Schecter Omen Extreme-6 FR Tremolo Thru Black

Ses Kartı: Behringer umc204hd

Referans Kulaklık: Behringer hpx6000

Amfi: 15w ödünç alındı.

Alınacak

Blackstar HT-Club 50H Kafa Elektro Gitar Amfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4NAME -- 30 Mart 2021; 10:14:1 >
  • Hocam Merhaba bendede ibanez grgr131ex bkf gitar var amfi ödünç amfi fender frontman 15g ancak amfi istediğim tonları veremiyor ve distortion + reverb ayarı yok yani ben metal ve rock için aldım gitarımı gitarımdaki manyetikte H-H o yüzden hiç verim alamıyorum ses kartı almak istiyorum ancak bilgisayarımın hoparlörü cızırtı veriyor evde stereo hoparlör var sizce ne yapmalıyım ayrıca aldıgınız ses kartından memnunmusunuzş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.