Şimdi Ara

elektro gitar ampli devresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar.bi elektro gitar amplisi yapmayı düşünüyorum.bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.elinizde buna benzer devre ..vs varsa yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden hepinize teşekkürlerş.

• http://www.drtube.com/ Bu siteyi inceleryin. Kaliteli şemalar mevcut.

Ben bu siteden 5213 MOSFET 100 Reverb Twin, 100W 2x12" combo adlı devreyi yapmaya başlamıştım ama henüz bitirmek nasip olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uykusuz. -- 25 Haziran 2007; 15:29:22 >
  • teşekkürler.gerçekten güzel bi site ama baskı devresini çıkartması baya zor olur:)
  • bu konuda pek fazla yardımcı olacak veya olmaya niyetli kimse yok galiba.
    daha önce hiç gitar anfisi yapmadım ama anladığım kadarıyla önce bir preampli yapıp sonra diğer özellikleri için farklı devreler eklememiz gerekiyor.distortion, equalizer, tone ...vs gibi. tam olarak bilmiyom ama anladımğım bu.daha önce gitar amplisi yapan kimse var mı bana yardım edebilecek.
  • Bi zaman yapmaya başlamıştım ama maalesef yarım kaldı..Karşılaştığım en büyük sorun gürültüydü..Gitar manyetiklerin çok kaliteli değilse dip gürültü inanılmaz seviyelere çıkıyor..

Tavsiyem;
    -Enstrümantasyon amplifikatörlerindeki mantığı kullanarak her katı birbirine diferansiyel olarak sürmek gürültüyü yok etmek için mükemmel bir yol.Özellikle ilk giriş katı kesinlikle emstrümantasyon amfisi olmalı..
    -Kaliteli,gürültüsüz bir besleme katı gerekli.
    -PCB kart tasarımı çok titiz yapılmalı.Kart tasarımı sırasında güç katları ile düşük sinyal katları birbirinden uzak noktalarda yerleştirilmeli ve olabildiğince simetrik yapıda olmalı..Ayrıca şase hattı mümkün olduğu kadar kalın olmalı.Aslında düşük sinyal PCB lerde en iyi yol sinyal hatları dışındaki tüm alanları şase yapmak
    -Birçok katı arka arkaya bağlayarak istenilen efektler elde edilecek ama bu işlemi 4066 gibi analog switchler ya da 4052 gibi analog multiplexerlar kullanarak yapmak gerekiyor.Aksi halde switch sıçramaları hoparlörün ya da amplifikatör katının yanmasına sebep olabiliyor.
    -Kutu kesinlikle metal olmalı ya da en azından düşük sinyal kısımları bi şekilde kafese alınmalı..

• hocam ii güzel sağolasın.bir çok püf noktayı vermişsinde, bize püf noktalarından fazlası lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: heb_jordan23

hocam ii güzel sağolasın.bir çok püf noktayı vermişsinde, bize püf noktalarından fazlası lazım

Hocam daha ne gibi bilgi istiyosun ben sana google da aratıpta bulamayacağın bilgiler verdim.Emin ol sana daha fazlası değil bu bilgiler lazım..

Hazır plaket çıkartıp yollayayım istersen.Hatta sen zahmete girme ben oturur senin yerine de çalarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanGazi -- 2 Temmuz 2007; 9:09:13 >
  • kaliteli bir elektro gitar preamp devresi ve anfisi lazım bana linkini veya dosyalarını gönderebilirmisiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.