Şimdi Ara

DIY Audio kulübü KURDUK BEKLERİZ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
5.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gerçi son zamanlarda ses devrelerine pek ilgi yok ama millet Gaffur Fan Club bile kurmuşken biz de bir DIY Audio (DIY=Do It Yourself=Kendi Kendine Yap, Audio=Ses frekans tekniği) kulübü kuralım diyorum. Ben bu işlerle uzun zamandır haşır neşirim. Hatta küçük çapta bir HI-FI imalathanesi kurmayı bile düşünüyorum. Aranızda da pek çok benim gibi HI-FI fanatiği olduğunu biliyorum. Aynı zamanda pek çok elektronik "hobi" cisinin de ilk proje olarak küçük bir ampli devresi yaptığını da biliyorum. Ayrıca kendi yaptığın ses sistemini dinlemenin zevkini ve BUNU BEN YAPTIM demenin gururunu da gayet iyi biliyorum. Ve hatta sıkı çalışılıp bazı kurallara uyulursa piyasadaki pek çok orta/üst kalite sistemden çok daha kaliteli ve temiz sesli sistemler yapmanın mümkün olduğunu da çok iyi biliyorum.

Şimdi bana fikren katılan, fikirlerini ve deneyimlerini paylaşacak, birlikte birşeyler yapabileceğimiz, güzel ses fanatiği, elektronik meraklısı dostları bu konudaki düşüncelerini buraya yazmaya çağırıyorum. Daha önce bir kaç kez denedim ama başarılı olmadı. İnşallah şimdi yaparız birşeyler.

Haydi hayırlısı....

www.diyaudiotr.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhardware -- 1 Şubat 2007; 11:21:30 >

• bu kulub tutar

bende meraklıyım ilk yaptığım devre tam dalga doğrultucu ikinci yaptığım devre ise 2x10w ampli
  • inaşallah basarılı olur bu seferki topic. bende bu aralar amfi yapmayı kafaya koydum onla uğraşıyorumda hifi sistemler biraz maliyet bakımından tuzlu oluyor okuduğum kadarıyla. çok isterim aslında ben funk müzik dinliyorum tam benim istediğim sistemler ama tuzlu. bakalım araştırayım biraz daha olmazsa en azından bilgi edinmiş oluruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: drhardware

Selam forumcular...

Gerçi son zamanlarda ses devrelerine pek ilgi yok ama millet Gaffur Fan Club bile kurmuşken biz de bir DIY Audio (DIY=Do It Yourself=Kendi Kendine Yap, Audio=Ses frekans tekniği) kulübü kuralım diyorum. Ben bu işlerle uzun zamandır haşır neşirim. Hatta küçük çapta bir HI-FI imalathanesi kurmayı bile düşünüyorum. Aranızda da pek çok benim gibi HI-FI fanatiği olduğunu biliyorum. Aynı zamanda pek çok elektronik "hobi" cisinin de ilk proje olarak küçük bir ampli devresi yaptığını da biliyorum. Ayrıca kendi yaptığın ses sistemini dinlemenin zevkini ve BUNU BEN YAPTIM demenin gururunu da gayet iyi biliyorum. Ve hatta sıkı çalışılıp bazı kurallara uyulursa piyasadaki pek çok orta/üst kalite sistemden çok daha kaliteli ve temiz sesli sistemler yapmanın mümkün olduğunu da çok iyi biliyorum.

Şimdi bana fikren katılan, fikirlerini ve deneyimlerini paylaşacak, birlikte birşeyler yapabileceğimiz, güzel ses fanatiği, elektronik meraklısı dostları bu konudaki düşüncelerini buraya yazmaya çağırıyorum. Daha önce bir kaç kez denedim ama başarılı olmadı. İnşallah şimdi yaparız birşeyler.

Haydi hayırlısı....

drhardware eğer DH elektronik klubüne katılırsan ben varım

• Selamlar.
    Bir ses fanatiği değilim. Hatta yüksek sesle müzik dinlemeyeli epey yıl oldu ( bir audio cu olmama rağmen !!! ). Ancak elektronik sevgim sanırım bu ortamda bulunmaya yeterli bir sebep olacaktır. En azından Hi-Fi , Hi-End gibi sistemlerle de biraz haşır neşir olmama bahane olmuş olur.
    Tabii ki bir site kurma , yönetme vs. gibi konularda da sıfır olduğumdan , kurulan bir ortama konuk sanatçı gibi beleşten ( tembel bir hazırlop çu gibi ! ) gelebilirim...
    Neden olmasın ki diy-audio gibi bir Türkçe sitemiz. Adamlarda her derde deva bulunuyor. Malum bu iş gönül meselesi. Hayırlı olur inşaAllah.
    Saygılar.
  • ses frekansa ilgim çok büyük. küçüklükten beri yüksek ses e, ses frekansa hastayımdır. ilk amfim lisedeki tda entegreli 10 watt amfim oldu.çok sevindmiştim ama şimdi çok yükseklerden uçmayı istiyorum mesela en son yapacağım sistem smps li 500 watt lık amfi

bende varım demekten başka birşey demek gelmiyor elimden

hazırmısınız hoparlörleri coşturmaya gençlik

birlikte kopkop yapalım

• Tamam hocam katılalım...
    quote:

Orjinalden alıntı: memin63

quote:

Orjinalden alıntı: drhardware

Selam forumcular...

Haydi hayırlısı....

drhardware eğer DH elektronik klubüne katılırsan ben varım

• Buyrün...
  • 6 Kişi miyiz? Bir logo felan uyduralım diyorum... Ayrıcana untayk'ın dediği gibin bir site mesela diyudiotr.com vs... hadi dostlar fikir üretelim... Dosya ve projeler bende 10-15GB ama bu site reklamasyon vss.. işlerinden almamam..
  • Çok güzel bir fikir arkadaşlar
  • çok güzel olur hocam.. bende varım.. bu arada bi imza yapsak nasıl olur
  • Beyler ben de varım..

Orta şeker bi arşivim var efekt konusuyla da baya bi uğraşmışlığım var.Çok hoş olur ,hep beraber amfi , efektör v.s. tasarlarız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanGazi -- 18 Kasım 2006; 11:34:02 >
  • artık elektronik bölümünde çok güzel iki klüp oldu:) bu arada ozan gazi seni bizim klübe de bekleriz
  • Hadi logo bulalım.... Başlangıç olarak da bilgisayarlarımıza adam gibi bir 2+1 yapalım.. Projeler felan hepsi hazır..
  • evet hemen başlayalım.. benim bilgisayarımda hoparlör yok şu an

bu arada bu resim nasıl drhardware.. internetten buldum ama..

• quote:

Orjinalden alıntı: memin63

artık elektronik bölümünde çok güzel iki klüp oldu:) bu arada ozan gazi seni bizim klübe de bekleriz

DH ELEKTRONIK dahaçok kaynaşma amaçlı gibi geldi bana.Ondan ilgilenmedim pek.Ona da katılırız tabi ki ama üretimin ortaya konulup teknik çalışmalar yapılan bir klüp daha çok ilgimi çeker..

Bu arada imzaya gif koyabiliyoruz di mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanGazi -- 18 Kasım 2006; 13:11:11 >
  • yani?
  • Katıldık ya işte..Ama baştan söyliyeyim çok da sosyal bi adam olduğum söylenemez.
  • sağol.. bizim topiğe bi mesaj atıp imzanı güncelleyebilirmisin.. sosyallik önemli değil sadece kaynaşma ve daha sağlıklı bir paylaşım için..
  • şimdi hem diy audio hem dh elektronik üyesi olursam imzam noolcak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.