Şimdi Ara

Elektrikli süpürge tavsiyesi istiyorum :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
114.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @candogan62 bey. 5 sene önce sizin tavsiyelerinizle beyaz eşyalarımı aldım ve hepsinden çok memnunum. donanimhaber'de sizin yorumlarınızı çok önemli buluyorum.
    toz hazneli(toz torbasız) elektrikli süpürge almak istiyorum. bütçe 500tl. önem sırasına göre 2-3 tane tavsiye edermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryilmaz -- 9 Temmuz 2013; 21:55:47 >
  • İyi akşamlar, ben de yakın bir zamanda Philips AquaAction Torbasız su filtreli elektrikli süpürge aldım.. Alerjim var bu yüzden toz torbasız bir ürün tercih edemeyecektim, çünkü torbasızların haznesini ve filtrelerini temizlerken yine de etraf toz oluyor.. Toz torbalı Miele ürünlerini takip ettim, sonrasında bana bu ürünü tavsiye ettiler indirimdeydi, ben de aldım.. Normalde sulu elektrik süpürgeleri tavsiye edilmiyor duyduğum kadarıyla.. Acaba sizlerden yorum alabilir miyim ürünüm hakkında, iyi midir, artıları, eksileri vs. Değiştirebilme şansım var çünkü.. Yani aslında iyi gibi fakat genel kanı dolayısıyla huzursuzum aldığımdan beri..

http://www.philips.com.tr/c/vakum-temizleyici/aquaaction-2000-w-fc8950_01/prd/;jsessionid=FCB0B33B153ACBA499C4EDA458D5CDA9.app101-drp4?t=specifications

Şimdiden teşekkürler !

• adigedyg A kullanıcısına yanıt
    bence en temizi ve en sağlıklısı, emiş gücü yüksek, hepa 14 filtreli toz torbalı sağlam bir makinedir. suluymuş, torbasızmış hepsi dert, hepsi eziyet....
    forumlarda toz torbasızların nasıl etrafı toza boğduğunu, su filtreli makinelerin temizliğinin nasıl zor olduğunu, bir süre sonra insanların bu temizleme işlemini yapmaya üşenip makinelerini bir köşeye kaldırdıklarını okursunuz...
    değiştirme şansınız varsa, bu dediğim özelliklere sahip, miele, philips, electrolux, nilfisk gibi markalardan bir makine almanız.

ben nilfisk extreme x300 kullanıyorum. yaklaşık 2 sene oldu. çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

bence en temizi ve en sağlıklısı, emiş gücü yüksek, hepa 14 filtreli toz torbalı sağlam bir makinedir. suluymuş, torbasızmış hepsi dert, hepsi eziyet....
    forumlarda toz torbasızların nasıl etrafı toza boğduğunu, su filtreli makinelerin temizliğinin nasıl zor olduğunu, bir süre sonra insanların bu temizleme işlemini yapmaya üşenip makinelerini bir köşeye kaldırdıklarını okursunuz...
    değiştirme şansınız varsa, bu dediğim özelliklere sahip, miele, philips, electrolux, nilfisk gibi markalardan bir makine almanız.

Cevabınız için çok teşekkürler, yalnız şöyle de bir sorun var ki sizin makineniz bin tl civarında görünüyor. Eh biz o kadar zengin değiliz :) Benim aldığım ürün 430 tl'ydi sanırım :) ve çeyizlik.. Yakında düğünüm var, tahmin edersiniz ki masraf çok.. Akarlara (toz) alerjisi olan biri olarak da malesef çok seçeneğim yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: adigedyg

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Cevabınız için çok teşekkürler, yalnız şöyle de bir sorun var ki sizin makineniz bin tl civarında görünüyor. Eh biz o kadar zengin değiliz :) Benim aldığım ürün 430 tl'ydi sanırım :) ve çeyizlik.. Yakında düğünüm var, tahmin edersiniz ki masraf çok.. Akarlara (toz) alerjisi olan biri olarak da malesef çok seçeneğim yok..

rica ederim. estağfurullah, zenginlik falan değil :) 2 sene önce ev kurdum ben de. alırken en iyilerini alayım diye uğraşıp epey bir yükün altına girdim. Şükür bu süpürge beni kara çıkartmadı.

ben kendi kullandığımı örnek olması için verdim. illa bunu alın diye değil :) belli başlı markalar var. yukarda belirttim. bunları mutlaka görün. plastik, boru kalitelerini, başlıkların kalitesini kendiniz görün. hangisi bütçenize uygunsa onu alın. ama keşke bütçenizi 500-600 tl.ye çıkarabilseniz. elektrik süpürgesi hep es geçilir, fazla bütçe ayrılmaz...ama bence bu cihaz da büyük beyaz eşyalar kadar önemli. en başta pek dikkat edilmiyor ve alelacele bir süpürge alınıyor. ama kısa bir süre sonra bozuluyor, ya da iyi çekmemeye başlıyor. sonra tekrar arayışa geçiliyor. ama tabi ki bütçe burda çok önemli...

alacağınız süpürgede hepa 14 filtre mutlaka olsun. buna ilaveten extra filtreler varsa, elbette daha iyi.

sulu süpürgelerin alerjik bünyeler için daha uygun olduğu yazılır, çizilir hep. ama ben nedense hastanelerde, otellerde hiç sulu süpürge görmedim :) halbuki daha ucuz torbalılardan.

umarım istediğiniz gibi bir cihaz bulursunuz.

• quote:

İyi akşamlar, ben de yakın bir zamanda Philips AquaAction Torbasız su filtreli elektrikli süpürge aldım.. Alerjim var bu yüzden toz torbasız bir ürün tercih edemeyecektim, çünkü torbasızların haznesini ve filtrelerini temizlerken yine de etraf toz oluyor.. Toz torbalı Miele ürünlerini takip ettim, sonrasında bana bu ürünü tavsiye ettiler indirimdeydi, ben de aldım.. Normalde sulu elektrik süpürgeleri tavsiye edilmiyor duyduğum kadarıyla.. Acaba sizlerden yorum alabilir miyim ürünüm hakkında, iyi midir, artıları, eksileri vs. Değiştirebilme şansım var çünkü.. Yani aslında iyi gibi fakat genel kanı dolayısıyla huzursuzum aldığımdan beri..

http://www.philips.com.tr/c/vakum-temizleyici/aquaaction-2000-w-fc8950_01/prd/;jsessionid=FCB0B33B153ACBA499C4EDA458D5CDA9.app101-drp4?t=specifications

Şimdiden teşekkürler !

bende 6310 var mielenin. kullandıklarım elektrolux, philips, dyson. kalite olarak en az onlar kalitesinde. çekişi bence daha iyi. 20 yıl dayanmaya göre üretilmiş. toz torbalı süpürgelerde fiyat performans olarak en ,dealini almışsınız gerçi iyilik kullanıcının kendine göre değişir ancak miele firma olarak çok kaliteli ürünler ürettiğinden tartışmak gereksiz. yani içiniz rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

İyi akşamlar, ben de yakın bir zamanda Philips AquaAction Torbasız su filtreli elektrikli süpürge aldım.. Alerjim var bu yüzden toz torbasız bir ürün tercih edemeyecektim, çünkü torbasızların haznesini ve filtrelerini temizlerken yine de etraf toz oluyor.. Toz torbalı Miele ürünlerini takip ettim, sonrasında bana bu ürünü tavsiye ettiler indirimdeydi, ben de aldım.. Normalde sulu elektrik süpürgeleri tavsiye edilmiyor duyduğum kadarıyla.. Acaba sizlerden yorum alabilir miyim ürünüm hakkında, iyi midir, artıları, eksileri vs. Değiştirebilme şansım var çünkü.. Yani aslında iyi gibi fakat genel kanı dolayısıyla huzursuzum aldığımdan beri..

Şimdiden teşekkürler !

bende 6310 var mielenin. kullandıklarım elektrolux, philips, dyson. kalite olarak en az onlar kalitesinde. çekişi bence daha iyi. 20 yıl dayanmaya göre üretilmiş. toz torbalı süpürgelerde fiyat performans olarak en ,dealini almışsınız gerçi iyilik kullanıcının kendine göre değişir ancak miele firma olarak çok kaliteli ürünler ürettiğinden tartışmak gereksiz. yani içiniz rahat olsun.

sorun hepaysa mielenin orjinal torbasıyla uygun aktif hepa filtresini kullanırsınız sorun olmaz. hepa da bir yere kadar kapı cam açılınca allerjenler içeri doluşmuyormu zaten.

• quote:

quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler !

sorun hepaysa mielenin orjinal torbasıyla uygun aktif hepa filtresini kullanırsınız sorun olmaz. hepa da bir yere kadar kapı cam açılınca allerjenler içeri doluşmuyormu zaten.

Cevabınız için teşekkürler :) Makinem toz torbalı değil :) tozları suya çeken bir ürün. hepa 13 ile 14 arasında ne fark var yalnız onu merak ettim şimdi :) biliyor musunuz acaba? Aldığm makinede hepa 13 filtre var ve ürün ESCARF (alerji araştırma vakfı avrupa merkezi) ödüllü bir makineymiş efenim.. toz, akar, polen vs. alerjenleri %99,95 oranında ortadan kaldırıyormuş :) sadece elektrik süpürgesinde Philips ve Miele dışında bir ürün düşünmüyordum zaten.. Annemin makinesi de Philips ve çok memnunuz..

• Miele s5211 kullanıyoruz. Memnunuz, malzeme kalitesi çekiş gücü iyi. Yolda bırakacak gibi durmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli arkadaşlar;
    Thomas'dan uzak durmanızı tavsiye ederim. Türkiye ana dağıtıcısı iflas etti. Yeni dağıtıcı da pek işi kıvıramıyor. Uzun vadede servis problemleri ortaya çıkabilir. Ama ürün iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

Değerli arkadaşlar;
    Thomas'dan uzak durmanızı tavsiye ederim. Türkiye ana dağıtıcısı iflas etti. Yeni dağıtıcı da pek işi kıvıramıyor. Uzun vadede servis problemleri ortaya çıkabilir. Ama ürün iyidir.

ürün sağlam olduktan sonra hiçbirşey olmaz 4 senedir kullanılıyor sadece motoru değiştirildi su kaçtığından dolayı gayet memnunum piyasadaki makinalarla kıyaslanamaz bile
  • Tabiki öyle, ancak bir parçası arızalansa o parçayı tedarik edemezsen çöpe atmak zorunda kalırsın. Servisler paralarını alamazsa firmadan hiç bir şekilde hizmet vermezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

Tabiki öyle, ancak bir parçası arızalansa o parçayı tedarik edemezsen çöpe atmak zorunda kalırsın. Servisler paralarını alamazsa firmadan hiç bir şekilde hizmet vermezler.

Biraz nazar değdi galiba kovası düştü ve kırıldı ama tedarik edebildim ve aldım ve ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Süpürgeyi torbasız ve filtresiz aldım. Temizledikten sonra emiş gücü beni tatmin etmedi. Ancak torbası ile hepa filtresini takınca süpürge canavara döndü. Şimdi çekişi Philips 9170 gibi olmasa da gayet güzel

Ayrıca başlık ve aksesuar kalitesi de mükemmel. Vur, çarp; 20 yıl dayansın :)

Tüm evi süpürdüm, ne koku ne de toz hissettim. Hepa filtresi bile kirlenmemiş, torbası hakikatten iyi çıktı. SüpürgeMarket'in torbalarına güvenebilirsiniz yani :)

Süpürgeyi satmayı planlarken şimdi kullanmayı düşünüyorum. Sadece ses konusunda bir artısı yok, bildiğiniz süpürge sesinde.

Bu da süpürgem :)

Elektrikli süpürge tavsiyesi istiyorum :)

Süpürge 75TL, 5 torba, koku, motor çıkış filtresi ve Hepa Filtre de 47TL. Toplam 122TL'ye kafam en az 6 ay-1 yıl rahat.

7 yaşına giren Profilo'yu da yazlığa götüreceğim. Annem yazlığa küçük süpürge istiyordu ama ben eve yenisini almayı tercih ettim.

Süpürgemden o kadar memnunum ki, iyi ki almışım.

Geçenlerde mağazada elime çok ucuza Rowenta Silence Force 4762 geçti. Sözüm ona Hepa 13 filtreli, sessiz, turbo başlıklı vs. valla Miele'me kıyamadım ne yalan söyleyeyim :))) Önce kar edip satayım dedim, sonra amcam ev alınca yengeme hediye ettim.

Foruma baktım da, Miele'mi Kasım'da almışım. Hepa Filtresi daha yeni kirlendi, hafiften toz kokusu vermeye başladı. 9 ay iyi dayanmış, 4 torba toz çekti. Çekme kuvvetinden, yer başlığından, filtrelemesinden, sağlamlığından inanılmaz derecede memnunum. Torbalı süpürge alacaksanız Miele her zaman ilk sıralarda olmalı.

• Bosch BSG82515 Ergomaxx toz torbalı süpürge bayilerde 600 tl Ye,nette ise 500 tl ye bulunabiliyor.Temmuz ayı içerisinde alınırsa +3 yıl garantiyle 5 senelik garantiyi kendileri veriyorlar.Iki gün var.Tavsiye edeceğiniz bir ürün müdür?Görüşerinizi bekliyorum,teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nephelin

Bosch BSG82515 Ergomaxx toz torbalı süpürge bayilerde 600 tl Ye,nette ise 500 tl ye bulunabiliyor.Temmuz ayı içerisinde alınırsa +3 yıl garantiyle 5 senelik garantiyi kendileri veriyorlar.Iki gün var.Tavsiye edeceğiniz bir ürün müdür?Görüşerinizi bekliyorum,teşekkür ederim.

Ek garantiyi kim veriyor? Aldığınız yer mi? Bu süpürge sıkıntı çıkaracak bir model değil. Sadece Hepa filtresi pahalı. İhtiyacınız toz filtrelemesinden çok sağlam bir ürün ve yüksek emiş gücü ise rahatlıkla alabilirsiniz. Filtreleme daha önemliyse bu bütçede Miele, Philips ve Electrolux'e bakabilirsiniz.

Miele'de hangi modeli aldığınızın önemi yok. Hepa'sı olmasa bile alıp takabiliyorsunuz.
    Philips'te Performer Pro, Electrolux'te Ultra Silencer favorilerim.

• quote:

quote:

Bosch BSG82515 Ergomaxx toz torbalı süpürge bayilerde 600 tl Ye,nette ise 500 tl ye bulunabiliyor.Temmuz ayı içerisinde alınırsa +3 yıl garantiyle 5 senelik garantiyi kendileri veriyorlar.Iki gün var.Tavsiye edeceğiniz bir ürün müdür?Görüşerinizi bekliyorum,teşekkür ederim.

Ek garantiyi kim veriyor? Aldığınız yer mi? Bu süpürge sıkıntı çıkaracak bir model değil. Sadece Hepa filtresi pahalı. İhtiyacınız toz filtrelemesinden çok sağlam bir ürün ve yüksek emiş gücü ise rahatlıkla alabilirsiniz. Filtreleme daha önemliyse bu bütçede Miele, Philips ve Electrolux'e bakabilirsiniz.

Miele'de hangi modeli aldığınızın önemi yok. Hepa'sı olmasa bile alıp takabiliyorsunuz.

Üstadım, ek garantiyi Bosch'un kendisi bu seriler için veriyor. Bu seriye özel bir durummuş.Katalogda da öyle yazıyor."60 milyonuncu süpürge şerefine 60 ay garanti veriyoruz" diye bir ibareleri var BSG 8x serileri için geçerli olmak üzere.
    Şimdi netten sizin dediklerinize bakıyorum hemen.Teşekkür ederim tekrar.

• quote:

quote:

quote:

Üstadım, ek garantiyi Bosch'un kendisi bu seriler için veriyor. Bu seriye özel bir durummuş.Katalogda da öyle yazıyor."60 milyonuncu süpürge şerefine 60 ay garanti veriyoruz" diye bir ibareleri var BSG 8x serileri için geçerli olmak üzere.
    Şimdi netten sizin dediklerinize bakıyorum hemen.Teşekkür ederim tekrar.

1. Bosch BSG82515 Ergomaxx ProPower Hepa 2500W

Temmuz ayı içerisinde alındığında 60 ay garanti veriyor Bosch. Fiyatı en düşük 498 TL ye bulabildim.
    Aşağıdaki ürün:

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/elektrikli-s%C3%BCp%C3%BCrgeler/BSG82515.html

2. Electrolux ZUS3922R Ultra Silencer Hepa 1800W

Bu ürün de Candoğan üstadın tavsiye ettiği, fiyatı da şu aşağıdaki geçerli olduğu vakit çok uygun bir ürün.
    Fiyatı 500 civarlarında olmasına rağmen bir sitede 368 TL.

http://www.electrolux.com.tr/Products/Yer_Bak%C4%B1m%C4%B1/Elektrikli_S%C3%BCp%C3%BCrgeler/Ultra_Silencer/ZUS3922R

Son kez rahatsız edip son görüşlerinize göre iki makineden birini alıyorum yarın iş çıkışı. Tereddütte kaldığım konu özellikle 5 yıl garanti olayı üstadım.

• Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Belki de almışsınızdır.

Öncelikle 2 cihazdan da pişman olmazsınız. Bosch'un 5 yıl garanti vermesine gerek yok, o seri süpürgeleri zaten son derece sağlam. Üstüne çıkıp zıplasanız da kıramazsınız. Bosch'un en beğendiğim kısmı süpürme başlığı. Tasarımı muazzam, çekiş gücü de çok iyi. Sadece enerji tüketimi yüksek ve Hepa Filtresi sıkıntılı.

Electrolux de ondan geri kalmayan bir cihaz. Onun üstünlüğü de çok sessiz çalışması, filtrelemesinin iyi olması. Torbası ve Hepa filtresinin ucuz olması. 300 küsüre bulduysanız çok iyi.
  • quote:

Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Belki de almışsınızdır.

Öncelikle 2 cihazdan da pişman olmazsınız. Bosch'un 5 yıl garanti vermesine gerek yok, o seri süpürgeleri zaten son derece sağlam. Üstüne çıkıp zıplasanız da kıramazsınız. Bosch'un en beğendiğim kısmı süpürme başlığı. Tasarımı muazzam, çekiş gücü de çok iyi. Sadece enerji tüketimi yüksek ve Hepa Filtresi sıkıntılı.

Electrolux de ondan geri kalmayan bir cihaz. Onun üstünlüğü de çok sessiz çalışması, filtrelemesinin iyi olması. Torbası ve Hepa filtresinin ucuz olması. 300 küsüre bulduysanız çok iyi.

Candogan bey selam .
    Bende 4 yıldır Bosch home professional. 1800 watt Kompressor teknoloji lı elektrik süpürgesi var. BSG8PRO1/09 . İnanılmaz kaliteli güçlü sağlam . Fiyatı su an 700 tl civarı . Ben 560 tl ye almıştım o zaman . Kendinden 10 yil komp garantisi vardı . Acaba miele ler ile kiyaslayabilir mısınız ? Malum camasir makinamız miele w5874 aklıma takıldı . Benim memnuniyetim %100. Tek sıkıntısı toz torba takılan yere tam oturtulmazsa tozlar hazneye dolabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.