Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.272
Cevap
178
Favori
877.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tanura

Hocam peki cat&dog'un;
    B sınıfı hava filtre,
    C enerji seviyesi vs nasıl yorumluyorsunuz?

C3 boost modelinin sadece C halı sınıfı var ve diğerleri A sınıfında?

Farkı anlamıyorum neden bu performanslar olduğuna dair.
    Arkadaşın açıkladığı gibi; extra koku giderici filtreyi değiştirirseniz B yerine A olur. Astım veya alerji yoksa farkı hissetmeniz çok zor.

Miele, Dyson ve Nilfisk'in en güçlü modelleri elektriksel tüketimde A olmaz genelde. Motor gücü düştükçe; tükettiği yıllık ortalama elektrik de düşer ve ratingi artar. Ben yüksek güçlü süpürgeyi tercih ederim; daha iyi süpürür. Miele konu başlığında detaylı hesaplamalar vardı. Her elektriksel sınıf arası fark yılda ortalama 2 TL fazla tüketime denkti; hiç bir şey değil. İyi süpürsün belki 1 dakika erken biter süpürme işi; karda bile olursun.
    https://spotlessvacuum.co.uk/cylinder-vacuum-cleaners/miele-c3-cat-and-dog-powerline-vacuum-review/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 27 Haziran 2018; 23:59:57 >

• Buradaki yorumları okuyup miele toz torbalı cat and dog almaya karar vermiştim ancak mağazasına gidip incelediğimde toz torbasız olan daha kafama yattı. Toz torbasız cat and dog aldım. Hem filtre değiştirme derdi , toz torbası alma derdi yok. Toz torbasız olan süpürgelerin benim için en büyük sıkıntısı cam gibi maddeleri çekmeyin demeleri idi. Ancak miele de ki teknoloji dyson dan farklı ve motorla haznenin hiç bir alakası olmadığı için çekebilirsiniz dediler ve beni en çok etkileyen özelliği sesi idi. Makine en düşük modunda bile çok güzel temizliyor ve sesi yok denecek kadar az. En yüksek modda da sesi çok düşük. Bana göre bu süpürgenin tek dezavantajı Toz torbasız olduğu için hazne boşaltmakla uğraşılacak sadece o kadar. Çeyizim için aldık seneye kullanacağım ancak annemin evinde denedik ve şu an için hiç pişman değilim hatta çok memnunum. Umarım ileride de pişman olmam. Bu Arada ürünün 7 yıl garantisi var

Mediamarkt tan 1999 tl ye aldım :)

https://shop.miele.com.tr/miele-blizzard-cx1-cat-and-dog-powerline-890w-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgeg

Buradaki yorumları okuyup miele toz torbalı cat and dog almaya karar vermiştim ancak mağazasına gidip incelediğimde toz torbasız olan daha kafama yattı. Toz torbasız cat and dog aldım. Hem filtre değiştirme derdi , toz torbası alma derdi yok. Toz torbasız olan süpürgelerin benim için en büyük sıkıntısı cam gibi maddeleri çekmeyin demeleri idi. Ancak miele de ki teknoloji dyson dan farklı ve motorla haznenin hiç bir alakası olmadığı için çekebilirsiniz dediler ve beni en çok etkileyen özelliği sesi idi. Makine en düşük modunda bile çok güzel temizliyor ve sesi yok denecek kadar az. En yüksek modda da sesi çok düşük. Bana göre bu süpürgenin tek dezavantajı Toz torbasız olduğu için hazne boşaltmakla uğraşılacak sadece o kadar. Çeyizim için aldık seneye kullanacağım ancak annemin evinde denedik ve şu an için hiç pişman değilim hatta çok memnunum. Umarım ileride de pişman olmam. Bu Arada ürünün 7 yıl garantisi var

Mediamarkt tan 1999 tl ye aldım :)

https://shop.miele.com.tr/miele-blizzard-cx1-cat-and-dog-powerline-890w-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi
    Hayırlı olsun, ürün çalışma videolarını müsait bir ara paylaşırsanız çok memnun olurum. Merak edilen yeni ürünlerden...

• Ben de maddi olarak biraz daha kısıtlamaya gidip Miele C2 Ecoline modelini aldım, 575 liraya gittigidiyor/mediamarkt.

Geldiğinde inceleme olarak mesajımı yazabilirim.

Teşekkürler
  • arkadaşlar annem bu süpürgeyi istiyor ne dersiniz ?

https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/arnica-pika-et14410-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-mor-P209386576

bütçe 300 lira malesef
  • Arkadaşlar alınırmi kullanan varsa yorum yapabilirmi

• Toz torbasız ortalama yani ne 100 150 lira civarı ne 1000 üstü fiyat performans açısından iyi bir torbasız süpürge alıcaz ama ben hiçte anlamam hangi marka modelleri önerirsiniz yada kesinlikle almayın dediğiniz bir model var mı?
  • Merhaba;
    Elektrikli süpürge arayışındayım. Mielenin Compact C2 Freshair Ecoline modeli fiyat performans olarak iyi görünüyor. Fakat gittigidiyor da satıcı mediamarkt 2 ayrı link var. Görsellerde sadece başlıkları farklı görünüyor, onun dışında bir fark yok gibi. Başlıklar arasında fark varmıdır bilgisi olan varmı acaba.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/miele-compact-c2-freshair-ecoline-elektrik-supurgesi-lacivert-wknd20-351210945?

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/miele-compact-c2-freshair-ecoline-elektrik-supurgesi-lacivert-wknd20-359932730?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605109*35249980647*98648295687*%7btype%7d*359932730*aud-338833715699:pla-374542225325&gclid=CjwKCAjwg_fZBRAoEiwAppvp-QZh1kjNO3dtRb3Ukqv30vWwtB83a5L65ltWjWXbR15V-FeE8YnBvhoCf1YQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Teşekkürler...

• mofaka M kullanıcısına yanıt
    2. linkteki başlık en az 1000 TL değerinde ve Türkiye'ye gelmeyen "elektrikli turbo başlık". Sahte foto kullanmışlar. Ben olsam 2. linke güvenmem.

2.linkte ürün açıklamasında, başlık kısmında "SBD 355-3 Başlık"yazmışlar. Bu başlık 1.linkteki ile aynı başlıktır. Google dan arama yapınca görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 6 Temmuz 2018; 5:33:23 >
  • alimurat34 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet daha önce dikkat etmemiştim başlıklar standart ilk linkteki ile aynıymış. Satıcı aynı olunca sorun olmaz diye düşünmüştüm ama evet insanın kafasında sortu işaretleri bırakıyor. İlk linkten sipariş vermek daha mantıklı olacak herhalde. Tekrar teşekkür ederim....
  • Arkadaşlar size sormak istediğim birkaç soru var.cevaplarini bulamadım.cevap verirseniz çok makbule geçer.

1-) Arnica Terra premium modelini beğendi hanım internette kimisi 1600 w kimisi 750 w yazıyor.iki farklı motor mu kullanılıyor bu üründe?

2-) eski tip büyük güçlü makine mı (1600 w)yoksa yeni tip küçük güçlü makine mı (750 w) tavsiye edersiniz?

3-) Arnica Terra premium un diger Arnica terralardan artısi ne?

• om3rr kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Aldınız mı makineyi?

• emrahturan87 E kullanıcısına yanıt
    aldım güzel makine, öneririm
  • Electrolux ESPC74SWT ile
    Electrolux ESPC71DBT arasında kaldım bilen birisi yorumlayabilirmi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahturan87

Arkadaşlar size sormak istediğim birkaç soru var.cevaplarini bulamadım.cevap verirseniz çok makbule geçer.

1-) Arnica Terra premium modelini beğendi hanım internette kimisi 1600 w kimisi 750 w yazıyor.iki farklı motor mu kullanılıyor bu üründe?

2-) eski tip büyük güçlü makine mı (1600 w)yoksa yeni tip küçük güçlü makine mı (750 w) tavsiye edersiniz?

3-) Arnica Terra premium un diger Arnica terralardan artısi ne?
    artık yasa gereği 900w üzeri süpürge satmak yasak.

belli ki arnica motor gücünü düşürmüş. ama eskiden piyasaya sürdüğü makinelerden kalmıştır yine piyasada. o 1600ü aldın aldın. yoksa bir daha bu topraklarda alamayacaksın yüksek wattlı süpürge :)

edit:http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150114-9.htm
    aşağı tarafta ekler var bir de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lethegrn -- 13 Temmuz 2018; 9:21:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alimurat34

2. linkteki başlık en az 1000 TL değerinde ve Türkiye'ye gelmeyen "elektrikli turbo başlık". Sahte foto kullanmışlar. Ben olsam 2. linke güvenmem.

2.linkte ürün açıklamasında, başlık kısmında "SBD 355-3 Başlık"yazmışlar. Bu başlık 1.linkteki ile aynı başlıktır. Google dan arama yapınca görürsünüz.
    kız istemeye gitmiyoruz başlık nasıl 1000 tl oluyor
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    https://www.miele.de/haushalt/bodenbuersten-und-duesen-2203.htm?mat=10170640&name=SEB_228

Almanyada 151 euro: 850 TL.
    Türkiye'ye artık gelmiyor sanırım.
    Elektrikle fırçayı döndürüyor. Hava akımının hızından bağımsız sabit hızda dönüyor.

Hava ile dönen turbo başlıklar oldukça yeterli bence. Elektriklisine gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimurat34

https://www.miele.de/haushalt/bodenbuersten-und-duesen-2203.htm?mat=10170640&name=SEB_228

Almanyada 151 euro: 850 TL.
    Türkiye'ye artık gelmiyor sanırım.
    Elektrikle fırçayı döndürüyor. Hava akımının hızından bağımsız sabit hızda dönüyor.

Hava ile dönen turbo başlıklar oldukça yeterli bence. Elektriklisine gerek yok.
    880 tl ye Electrolux EUO9ANIMAT Ultra One AAAA 65 dB 5 litre 700 watt toz torbalı süpürge aldım

151 euroya başlık olmaz iyi sıkmışlar

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.