Şimdi Ara

elektrikli şofben önerisi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
215.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ve sunu da merak ediyorum. ayni kullanim seklinde tüplü sofben mi, cok bahsedilen demirdöküm termosifon mu daha tasarrufludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panzehirtr

ben de bekliyorum yorumlari.
    ve sunu da merak ediyorum. ayni kullanim seklinde tüplü sofben mi, cok bahsedilen demirdöküm termosifon mu daha tasarrufludur.

bence tüplü şfben çünkü tüplü şofbende suyu açtığınızda tüp harcanmaya başlıyor fakat termosifonda sürekli elektrik devreye giriyor ve çıkıyor yani siz termosifonu hiç kullanmasanız bile açıkken elektrik harçar bi de termosifonunuz eğer banyoda değilse delindiği zaman evnizi su basar hem de sıcak su ve bu suda elektrik akımı da olabilir eğer almayı düşünüyorsanız ya tüplü şofben ya da elektrikli ani su ısıtıcısı alın ya da boschun tıpkı tüplü şofben gibi şebekeye bağlanan elektrikli ani su ısıtıcısı var onu alın benim tavsiyem boschunki

• ancak demirdöküm termosifon kullanan arkadaslar sürekli elektrik de calismasina gerek yok, bir kere su isindimi 2 gün sogumadan duruyor diyor. ve tüplü sofben gibi banyo yapilacagi zaman acilsa , yine mi cok yakar tüplüye nazaran.
    ve herhalde demirdöküm termosifonun bahsettigin arizalara karsi guvenlik önlemi almistir.
    tüpten zehirlenip hayatini kaybeden duydum ama termosifonun arizalanmasi sonucu elektrik carpani hic duymadim. haksiz miyim?
  • quote:

ancak demirdöküm termosifon kullanan arkadaslar sürekli elektrik de calismasina gerek yok, bir kere su isindimi 2 gün sogumadan duruyor diyor. ve tüplü sofben gibi banyo yapilacagi zaman acilsa , yine mi cok yakar tüplüye nazaran.
    ve herhalde demirdöküm termosifonun bahsettigin arizalara karsi guvenlik önlemi almistir.
    tüpten zehirlenip hayatini kaybeden duydum ama termosifonun arizalanmasi sonucu elektrik carpani hic duymadim. haksiz miyim?

suyun içinde sıcak kalma durumunu pek bilmiyorum elektrikle bağlantısı kesildiği halde ama mesala siz banyo yaparken içindeki sıcak su bitince çeşmeden sıcak su yerine soğuk su akmaya başlıyacaktır yani eğer büyük kapasiteliyse termosifon 1-1bucuk saat beklemeniz gerek suyun tekrar ısınması için bi de tüplü şofbenlerin de artık bu devirde birsürü güvenlik emniyetleri var eğer şofbenin kurulacağı yer de banyonun dışındaysa bence kesinlikle tüplü alın bizim tüplü şofbenimiz demirdöküm ve çok eski mutfakta takılı yandığı zaman pencereyi açıyoruz hiç sorun yaşamadık şu ana kadar ama biz bi de elektrikli şofben aldık malum herdakka evde tüp bulunmuyor bitince tüp kalıyorsunuz ortada tek sorunu bu ee okdar da olsun ama dediğim gibi termosifon delindiğinde sonuç eğer banyoda değilse tam bir facia evinizi su basar hem de elektrik de oabilir bu konuda pek bir önlem yok en fazla sigorta atr yine evi su basar yani hazin sondan asla kaçış yoktur kara sizin ama benim tavsiyem tüplü şofben üstelik kombiler de tıpkı tüplü şofben gibiler tek farkı direk doğalgaz şebekelerine bağlanmaları ve kalorifer vs. de olması

• Konu ile pek alakası olmayabilir ama elektrikli şofben bağlatacak arkadaşlar şofbene elektriği sigorta kutusundan çektirsinler ve en az 4mm2 kablo kullansınlar.Piyasa elektrikçileri 2.5mm2 kablo kullanır genelde.Bu yanlış ve tehlikeli bir hareket olacaktır.Ayrıca şofben nemli yerde durduğundan antigron kablo kullanmak gerekir.
    Elektrik tesisatınıza mutlaka kaçak akım koruma röleside bağlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerosen -- 1 Eylül 2010; 4:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Konu ile pek alakası olmayabilir ama elektrikli şofben bağlatacak arkadaşlar şofbene elektriği sigorta kutusundan çektirsinler ve en az 4mm2 kablo kullansınlar.Piyasa elektrikçileri 2.5mm2 kablo kullanır genelde.Bu yanlış ve tehlikeli bir hareket olacaktır.Ayrıca şofben nemli yerde durduğundan antigron kablo kullanmak gerekir.

bizde var elektrikli şofben baya kalın bir kabloyla banyodaki beyaz kapağın içine bağladı sigorta kutusndan da banyonun sigotasını tek yaptı ve 32a lık bir sigorta taktı hiç sorun yaşamadık gayet memmunuz şeytanın kulağına kurşun daha hiç sigortayı da attırmadı bu arada bizde de kaçak akım rölesi vardı evin sigortalarının hepsini değiştirtdik elektrikçi buna gerek yok dedi durmadan atar dedi söktü ben nekadar sökmesini itemesem de çıkardı aslında öyle durmadan da atmıyordu ama bi arız olunca atıyordu seviyordum ben kaçak akım rölemi yaa ama artık müzeye kaldırdım yine elektrikçi gelince taktırıcam ama

• şimdi baktım hemen bizim kablo 5mm2 lik kablo
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Konu ile pek alakası olmayabilir ama elektrikli şofben bağlatacak arkadaşlar şofbene elektriği sigorta kutusundan çektirsinler ve en az 4mm2 kablo kullansınlar.Piyasa elektrikçileri 2.5mm2 kablo kullanır genelde.Bu yanlış ve tehlikeli bir hareket olacaktır.Ayrıca şofben nemli yerde durduğundan antigron kablo kullanmak gerekir.

bizde var elektrikli şofben baya kalın bir kabloyla banyodaki beyaz kapağın içine bağladı sigorta kutusndan da banyonun sigotasını tek yaptı ve 32a lık bir sigorta taktı hiç sorun yaşamadık gayet memmunuz şeytanın kulağına kurşun daha hiç sigortayı da attırmadı bu arada bizde de kaçak akım rölesi vardı evin sigortalarının hepsini değiştirtdik elektrikçi buna gerek yok dedi durmadan atar dedi söktü ben nekadar sökmesini itemesem de çıkardı aslında öyle durmadan da atmıyordu ama bi arız olunca atıyordu seviyordum ben kaçak akım rölemi yaa ama artık müzeye kaldırdım yine elektrikçi gelince taktırıcam ama

Bu işi yapan elektrikçi piyasada faz-nötr işi götür tabiriyle çalışan biri :)
    Yaptığı son derece yanlış.Elektriği buattan almış.Buata gelen kablonun kalınlığı 2.5mm2 dir.Emniyetli olarak taşıyabileceği akım 21 Amperdir.
    Kaçak akım rölesinin sökülmesi ise son derece yanlış.Eğer isterseniz forumda elektrikli şofben kazasından dolayı ölmüş birinin resimlerini paylaşabilirim.O zaman durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Bu işi yapan elektrikçi piyasada faz-nötr işi götür tabiriyle çalışan biri :)
    Yaptığı son derece yanlış.Elektriği buattan almış.Buata gelen kablonun kalınlığı 2.5mm2 dir.Emniyetli olarak taşıyabileceği akım 21 Amperdir.
    Kaçak akım rölesinin sökülmesi ise son derece yanlış.Eğer isterseniz forumda elektrikli şofben kazasından dolayı ölmüş birinin resimlerini paylaşabilirim.O zaman durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılır.

o dediğiniz yer buat mı oluyor evet oraya bağladı ama bir sorun yaşamadık topraklaması da var ama beni korkuttunuz resimleri merak ettim koyarsanız sevinirim bi de evin yeni veya eski olmasından da kaynaklanabilir mi bizim site daha 7 yıllık bi de topraklaması da sağlam şimdiye kadar sorun yaşamadık eğer banyodan elektrik kutusuna kablo çekilecek olsa evin içinde tavanda çok çirkin bir görüntü oluşacak ama yine de korktum aslında komşularımız da ullanıyor onlarınki de hep buat dediğiniz yerden çekili hiçbir sorun da yaşamadılar kaçak akım rölesini de zaten taktırmayı düşünüyorum tekrar çünkü bikere ç.makinemiz bozulmuştu kazanının bir tıpası var o çıkmıştı iöindek olanca su motrun üstüne akmıştı ama su motora değer değmez sigorta attı diye düşünüyorum çünkğ motor hiç hasar görmedi sonra makinenin arkasını açıp tıpayı taktık sigortayı açtık ve 1-2 saat sonra tekrar çalıştırdık canavar gibi çalışmasına dewam etti maşallah e bu da sanırsam kaçak akım rölesi sayesinde oldu

• o zaman soyle diyelim. banyonun icine monte edilecekse termosifon. disina monte edilecekse tuplu sofben. ekonomiklik konusunda ben hala elektrigin daha ucuza gelecegini dusunuyorum.
  • quote:

o zaman soyle diyelim. banyonun icine monte edilecekse termosifon. disina monte edilecekse tuplu sofben. ekonomiklik konusunda ben hala elektrigin daha ucuza gelecegini dusunuyorum.

ynen dediğiniz gibi ama ekonomiklik olarak eğer termosifonu herzaman çalıştıracaksanız yani hiç kapatmayacaksanız bana daha pahalıya geli gibime geliyor tüplü bu konuda daha avantajlı
  • benim ev çok eski 1970 da evin tesisatı çekildi topraklama var buatların içindeki kablolar 2.5 luk kablo ben 1995 yılında ihlasın şofbenini almıştım sofbenci 4 mm2 lik kablo ile buattan şofbene hat cekti sofbnden 1 karış yanına sigorta koydu 32 ampelik hiç bir sorun çıkmadı 10 sene boyunca tam 10 senesinde şofbenin sigortası kapalı değilmiş sofben kendi kendine alev almış ve yanıyordu evin sigortası hemen attı zaten bizde suyla söndürdük.sonra 2005 yılında yeni sofben aldım yine ihlasın yine aynı hat ayn sigorta birtek sofbn değişti şimdi sorun yok tıkır tıkır ısıtıyo sofbeni montaja gelen adam söyle dedi abi bunların ömrü 10 senedir 10 senden sonra bunlar arıza çıkarır ömrü biter dedi bu sofbn 5 sene oldu bir kere dahi arıza yapmadı ihlas tavsiyemdir yanlız kullandığınız zamanda çok elekrik harcar düşün yani 3.kademede 7000 w harcıyor bunun için tesisat sağlam olcak yoksa başınız ağırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trvolkan39

benim ev çok eski 1970 da evin tesisatı çekildi topraklama var buatların içindeki kablolar 2.5 luk kablo ben 1995 yılında ihlasın şofbenini almıştım sofbenci 4 mm2 lik kablo ile buattan şofbene hat cekti sofbnden 1 karış yanına sigorta koydu 32 ampelik hiç bir sorun çıkmadı 10 sene boyunca tam 10 senesinde şofbenin sigortası kapalı değilmiş sofben kendi kendine alev almış ve yanıyordu evin sigortası hemen attı zaten bizde suyla söndürdük.sonra 2005 yılında yeni sofben aldım yine ihlasın yine aynı hat ayn sigorta birtek sofbn değişti şimdi sorun yok tıkır tıkır ısıtıyo sofbeni montaja gelen adam söyle dedi abi bunların ömrü 10 senedir 10 senden sonra bunlar arıza çıkarır ömrü biter dedi bu sofbn 5 sene oldu bir kere dahi arıza yapmadı ihlas tavsiyemdir yanlız kullandığınız zamanda çok elekrik harcar düşün yani 3.kademede 7000 w harcıyor bunun için tesisat sağlam olcak yoksa başınız ağırır.

bizim evimiz yeni daha 7 senelik bizimki de buattan alındı buattaki kabloların kalınlığını bilmiyorum ama bizim şofbene sigorta takılmadı sadece sigorta kutusundaki banyonun elektrik sigortası değişti bizim şofbenimizin markası da arzum kesinlikle tavsiye ederim biz hiç 3.kademede kullanmıyoruz hep 2.kademede kullanıyoruz ve gayet sıcak oluyor 2. kademe de 4000w olduğunda zaten kabloları da pek zorlamaz diye düşünüyorum değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=17434&Productid=evsinswh4803
    bu ürüne ne diyorsunuz arkadaşlar nasıl acaba?

güvenlik açısından pek önerilebilecek bir marka değil ısıtmasını da bilmiyorum ama bizim burda markette kanpanya olmuştu bu şofbeni 40- 50 lira arasında bi fiyata satıyorlardı biz güvenip alamadık onun yerine 130tl ye arzum termal aldık gayette memmunuz

• İyi günler arkadaşlar.Forumlarda yaptığım araştırma sonucunda Demirdöküm 80 litrelik elektrikli şofben almaya karar verdim.Ancak ürün elime ulaştıktan sonra mönte etmesi için servisi aradım.Servis bana randevu veremeyeceğini ancak 15 gün içinde monte edebileceklerini belirttiler ve ben şok oldum.Üürünü satın almışım. Ancak servis bana Demidöküm 15 günde bir servise çıkmam için talimat verdi.Bu yüzden iki hafta beklemeniz lazım dedi.Tabii bu şaka gibi geldi bana.Demirdökümü aradım ve bunun gerçek olduğunu hatta ve hatta tam tamanı 15 gün sonraya randevu verdi.Komik ya harbiden trajıkomik.DEMİDDÖKÜM ALACAK ARKADAŞLAR BU UYARIMA DİKKATE ALSINLAR.Haaa bu arada ben Niğdenin bir ilçesinde hemde ilçe merkezinde ikamet etmekteyim.yani dağ başında bir köyde değil :)
  • ihlas almayın, ne alırsanız alın. şuanda demirdöküm kullanıyoruz, ve memnunuz.
  • Arkadaşlar yanlış alaşılmasın ürünle ilgili değil benim sıkıntım ve uyarım.Benim uyarım servis ve montaj ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

En iyisi:
    http://www.sanalfile.com/Vaillant-VED-21-Elektrikli-Sofben---Ani-Su-Isitici_7012.html

Tüplü şofben, kombi konforu sunar, termosifon gibi boşa elektrik harcamaz.
    Almancı bir ev sahibimiz vardı, bütün dairelere taktırmıştı.
    Yıllarca sorunsuz kullanıldı.
    Açma kapama diye bir şey sözkonusu değil. Suyu açınca çalışır kaptınca durur. Soğuk su ile ılıştırılabilir.

Edit: Sıcak suyu lavaboda ve mutfakta da kullanabilirsiniz. Isıttığı suyu tesisata verir.

Güzel ama bu cihazın 12 ile 24 kw arasında elektirk tükettiğini, trifaze bağlantı gerektirdiğini de ekleyelim.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prmtr -- 25 Eylül 2010; 1:30:05 >

• arkadaşlar ben de demirdöküm titanium almıştım 3 sene evvel.
    geçen deli gibi su sızdırmaya başladı. kazanı delinmiş
    tabi kaldır at. yani ömür 3 sene. başka bir arkadaş da 4 sene demiş.

bu ne ya 3 senede bir termosifon mu değişir. ve malesef garanti süresi bittikten sadece 3 gün sonra oldu bu olay. ama adamlar sallamadı tabi doğal olarak...

ben şahsen demirdöküme tövbe ettim. sanırım şimdi ya beko alacağım ya da ariston.. hadi kısmet bakalım bu sefer ne olacak. alınca yazarım...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.