Şimdi Ara

Elektrikli Soba ve Isıtıcı Cihazlar İçin Sıcak Fırsatlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
22
Favori
33.857
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haha... Ben ALF'imi 75 e almıştım 61 liraya düşmüş..

Abdullah kardeş, hiç kafanı sulandırmadan buraya uç bence... 61 liraya düşmüş ALF. Ben çok memnunum. 3 kademeli ısıtma özelliği var. AÇma kapatması bile var.

Ayakkabıyla hiç kullanmadım. Evde kullanıyorum. Ayakkabıyı erietecek kadar ısınmıyor bunlar. Ayakkabıyla da sorunsuz kullanırsınız diye düşünüyorum. Gerektiği takdirde kademeyi arttırıp azaltabilirsiniz de...

• LUXELL - LX-2891 BANYO ISITICISI kullanan var mı?

• Kademe ayarı yok ama tam kıvamında diyebilirim. Kullanım klavuzunu attım o yüzden kaç dereceye çıkıyor bilmiyorum. Sitesinde yazıyordur. Fakat tam olarak ısındığında çıplak ayakla duramazsınız. Çorap, terlik, ayakkabı vs ile kullanmak için tasarlandığından ısısı ideal düzeyde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @bdullah

İşyerinde günboyu masa altında kullanmak için ayak ısıtıcı alacağım. Hangi marka almak lazım. Sorun çıkarmasın yeter. Ufo'nunkinde uzaktan kumanda olayı var. Gerekli oluyormu bu kumanda.
    Üstte alfden bahsetmiş bir arkadaş. Ortalama fiyat 75-100 arası gibi bu cihazlarda herhalde.

Ayakkabıyı eritme gibi birşey olmuyor diimi.

Ben iş yerinde bir süre myso kullandım. Sonra gerek kalmadı eve götürdüm. Ayakkabı ile gayet kullanışlıdır. Araya bir açma kapama anahtarı atarsanız daha da güzel olur ama bu ürünler öyle aç kapa yapılacak ürünler değil. Sabah açıp akşam kapatacaksınız zira tüketimleri de çok azdır. Ayakkabıyla 10 dakika içinde ayaklarınız ısınmaya başlar ve dolayısıyla tüm vücudunuz ısınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

LUXELL - LX-2891 BANYO ISITICISI kullanan var mı?

Ben de banyo için ısıtıcı bakıyordum bu ürüne takıldım.
    Kullanan veya deneme şansı bulan var mı?
  • Ben sipariş verdim hocam sanalpazardan kargo dahil 20 TL' ye aldım. Fiş ile değilde direk elektrik hattına bağlanarak çalışıyor, bilginize.
    Yarın resim çeker PM ile gönderirim isterseniz.
  • Güzel fiyata almışsınız hayırlı olsun öncelikle.
    Elektrik hattın bağlanması benim için sıkıntılı olabilir. Bu bilgi iyi oldu.
    Resimler zahmet olmazsa memnun olurum.
  • Aklımdasınız hocam yarın resimleri gönderirim.
  • 20 m2 kadar yalıtımsız, soba çıkışı olmayan bi ortama en verimli ne kullanılabilir? Elektrik tek çare gibi ama su gibi içmese, performansıyla helal olsun dedirtecek şeyler varsa çok makbule geçer. Yağlı radyatör düşündüm ama tecrübe yok. Infrared ısıtıcılar malum tek noktaya odaklanıyor, havayı değil odak bölgeyi ısıtıyor vb. pek tercih sebebi değil. Quartz ısıtıcılarda su gibi elektrik çeker gibi düşündüm.
    Bütçe 100 TL üst sınır diyelim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

20 m2 kadar yalıtımsız, soba çıkışı olmayan bi ortama en verimli ne kullanılabilir? Elektrik tek çare gibi ama su gibi içmese, performansıyla helal olsun dedirtecek şeyler varsa çok makbule geçer. Yağlı radyatör düşündüm ama tecrübe yok. Infrared ısıtıcılar malum tek noktaya odaklanıyor, havayı değil odak bölgeyi ısıtıyor vb. pek tercih sebebi değil. Quartz ısıtıcılarda su gibi elektrik çeker gibi düşündüm.

Elektrikli ısıtıcılarda verim değişmiyor. 1000W elektrik harcadıysa odaya 1000W ısı veriyorlar.

Kapalı alan olduğundan, en sağlıklısı sizin de dediğiniz gibi önündeki objeleri ısıtan radyan ısıtıcı yerine tüm odayı ısıtan çözümdür. Bunu fanlı veya fansız konvektör ısıtıcılarla yapabilirsiniz fakat hava kalitesini düşürürler. Hava kalitesini o denli düşürmeden odayı ısıtmanın tek yolu da yağlı radyatörler.

• Bende banyo haricinde birde aynı boyutlarda oda için bakınıyorum birkaç gündür.
    İki seçenek var haliyle. Biri radyatör diğeri infrared.
    Mesela radyatör haricinde bu ürünü düşünüyorum.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/kumtel-ks-2861-somine-infrared-isitici-fiyati,72155.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

20 m2 kadar yalıtımsız, soba çıkışı olmayan bi ortama en verimli ne kullanılabilir? Elektrik tek çare gibi ama su gibi içmese, performansıyla helal olsun dedirtecek şeyler varsa çok makbule geçer. Yağlı radyatör düşündüm ama tecrübe yok. Infrared ısıtıcılar malum tek noktaya odaklanıyor, havayı değil odak bölgeyi ısıtıyor vb. pek tercih sebebi değil. Quartz ısıtıcılarda su gibi elektrik çeker gibi düşündüm.

Elektrikli ısıtıcılarda verim değişmiyor. 1000W elektrik harcadıysa odaya 1000W ısı veriyorlar.

Kapalı alan olduğundan, en sağlıklısı sizin de dediğiniz gibi önündeki objeleri ısıtan radyan ısıtıcı yerine tüm odayı ısıtan çözümdür. Bunu fanlı veya fansız konvektör ısıtıcılarla yapabilirsiniz fakat hava kalitesini düşürürler. Hava kalitesini o denli düşürmeden odayı ısıtmanın tek yolu da yağlı radyatörler.

Yağlı radyatörlerde kaç dilim bu odaya makul olur? Banyo için ayrıca bi ufak ısıtıcı lazım olacak anlaşılan. Onun içinde ufak fanlı ısıtıcılar iş görür diye düşünüyorum ki tecrübem var zaten.

• 130 M2 lik yeni açılmış ve şu anda hiç bir ısıtması olmayan işyerinde aşağıda linkini verdiğim ürünü önerir misiniz ?

15 KW elektrik tüketimi var.

http://www.sanalpazar.com/12254710-Elektrikli-Isitici-Trotec-Tds-75__isp12254710

Fazla ses çıkarmasıda mühim değill.
  • quote:

quote:

quote:

Yağlı radyatörlerde kaç dilim bu odaya makul olur? Banyo için ayrıca bi ufak ısıtıcı lazım olacak anlaşılan. Onun içinde ufak fanlı ısıtıcılar iş görür diye düşünüyorum ki tecrübem var zaten.

Hocam evde 15 M2 yalıtımsız küçük bir oda için kullandığımız 11 dilimli yağlı radyatör bayağı yeterli geliyor fakat diğer 25 M2 odada çalıştırınca sadece kendisini ve yanındaki duvarı ısıtmakla kalıyor.Yalnız radyatör 2000W elektrik harcıyor tam kapasiteyle çalıştırınca. 3000W olanlar daha iyi ısıtır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 11 Aralık 2013; 1:29:30 >

• bgs0 kullanıcısına yanıt
    kW arttıkça cebi de delmeye başlayacağı için alanı küçültmek lazım gibi sanki. Becerilebilirse 2 kolon arası yorgan vb. asarak yalıtım yapılarak yaşam alanını 10 m2'ye düşürülürse çokta güzel olur. Bu fikir kafama daha çok yattı gibi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

quote:

quote:

25 m2 oda için hangi şehirdesiniz, odanın konumu, alt katın durumu bilmiyorum ama yalıtımsız olduğuna göre en soğuklarda yaklaşık 3-4 kW ısı kaybınız olur.

Yağlı radyatörlerde kapasiteler 3000W civarına kadar çıkıyor. Arzum, Fakir vs.. markalarda bu kapasitelerde ürün mevcut.

Banyo için su almadan çalışabileceği yere koyabilecekseniz fanlı konvektör ısıtıcılar ekonomik çözüm olur. 5-6 dakikada ortamı ısıtır.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-nsb200c-fanli-isitici/5847-10549/

Üzerine su gelme ihtimali yüksek, güvenli olsun derseniz aynı ürünün banyo için üretilmiş olanlarından düşünebilirsiniz.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-banyo-isiticisi-fh310w/6051-10805/

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Kendim için değil arkadaş çevresi için vekilen soruyorum o yüzden net bilgiler yok fakat alt kattan haberdar değiliz, ev mersinde. Dolayısıyla nem yüksek olduğu için soğuk daha sert hissediliyor.
  • arkadaşlar yatak odasını ve salonu ısıtmak için 2 adet ısıtıcı alacağım. Bu alanda sanırım net bir konu başlığı açılmamış buradan yazıyorum.

çok acilen ısıtıcı tavsiyesie ihtiyacım var, kombi su gibi yakıyor ve ev ısınmıyor. salon 20 m2 yatak odası ise 15 m2 kadar. Salon içinhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/kumtel-ks-2861-somine-infrared-isitici-fiyati,72155.html yatak odası için isehttp://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/S-Doner-Fonksiyonlu-Fanli-Seramik-Isitici-NT20-12A/8673-14224/ düşünüyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum

• Seramik isiticilar varmis ark.lar varmi bu tarz bir urun deneyen kullanan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bana uygun bir ısıtıcı almak istiyorum. Kaldığım oda salon, diğer odaların girişide salondan olduğu için arada kapı yok. Benim salon buz gibi, doğalgaz salonu çok az ısıtıyor. Araya bir kapı taktıracağım. Elektriği az harcayacak iyi ısıtacak bir ısıtıcı arıyorum. Bu konuyu baştan sona okudum. Seramik ısıtıcılar daha iyi gibi geldi.
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-seramik-fanli-isitici-ptc01/6002-10736/
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/kumtel-twix-eco-ex24-infrared-isitici-2400-w/6083-10847/
    http://www.hepsiburada.com/liste/hudson-hsl-315-p-omnio-1500-w-devrilme-emniyetli-seramik-isitici/productDetails.aspx?productId=evhudhsl315p&categoryId=17111&SKU=EVHUDHSL315P&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3devhudhsl315p%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dseramik%255cu0020%255cu0131s%255cu0131t%255cu0131c%255cu0131%26fh_refview%3dsearch
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-endustriyel-isitici-ifh2000a/6004-10738/
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-nsb200c-fanli-isitici/5847-10549/
    Bunların içinde fanlı ısıtıcı, seramik ısıtıcı, endüstriyel ısıtıcı, saatte 1,5 KW tüketen INFRARED ISITICI var. Benim için hangisini önerirsiniz? Ya da bunların dışında bir ısıtıcı.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.