Şimdi Ara

Elektrikli bisiklet ile 400Km mesafe mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrikli bisiklet ile 400Km mesafe mümkün mü?
    Elektrikli otomobillerde son dönemde toplam mesafenin daha çok arttırılması için sayısız proje geliştiriliyor. 400Km mesafe pek çok elektrikli otomobil için henüz ulaşılabilir değil ancak elektrikli bisikletler şimdiden ulaştı bile.

Fiido Titan imkânsızı başarıyor

Fiido Titan adıyla geliştirilen elektrikli bisiklet her ortama uyum sağlayacak 4 inçlik kalın lastiklere sahip. Ayrıca 200 kilograma kadar yük de taşıyabiliyor. Onu rakiplerinden farklı kılan ise tek şarjda 400Km mesafe kat edebilen batarya sistemi.

Ayrıca Bkz.BMW bisikletçiler için özel bir gözlük geliştirdi

Firma bisiklette 3 adet bataryaya yer vermiş. Bataryanın bir tanesi iskeletin içerisine entegre edilirken 2 tanesi ise arka tekerleğin kenarlarına yerleştirilmiş. 750W motor ile 45km/s hız yapabilen bisiklet çok uzun süreler şarj etmeye ihtiyaç bırakmıyor.

Elbette bu mesafeler biraz daha düşük hızlarda ve pedal desteğiyle elde ediliyor. Örneğin 19.6Km/s hızda ve pedal desteği ile giderseniz tek batarya 135Km mesafe kat edebiliyor. 24.4Km/s hızlarda ise bu rakam 70Km civarında düşüyor.

4 pistonlu hidrolik disk fren ve özel tork sensörü bulunan Fiido Titan biraz daha kargo taşımacılığını hedefliyor. 135Km gidebilen tek bataryalı bisiklet modeli 1699$ iken 400Km mesafeli olan versiyon ise 2397$.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2023/11/04/fiido-titan-e-bike-long-rides/

• Otomobillerde taş devrindeki arabalar gibi ayakla itmeyle gidiyor. Bence çok garip bir karşılaştırma olmuş. Şunu pedal desteği olmadan yapsa anlarımda enteresan bir içerik olmuş. Bana versinler pedalla 400 km 900 km çıkarırım malum pedal desteği kişinin kuvvetine ve potansiyeline bağlı bir olay.

Bu arada mesafe düz yol içindir.

• Şerefsizim benim aklıma gelmişti. Yürü

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Değil

• Elektrikli motorsiklet olmuş bu + pedal desteği ile. Bunlarla 30 40km hız yapılabiliyor benim bildiğim

• İçime sinmedi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt

55KM yapanda var fakat pedal desteğiyle sürmek işkenceye dönüşüyor.

25km sınırının amacı sadece güvenlik değil.en verimli sürüş hızı denebilir.

hem spor hem konfor..:D

• ona97 O kullanıcısına yanıt
    Firmadan yeni açıklama geldi. Ona97’nin içine sinecek yeni modeller üzerinde çalışmak için arge bölümü olağanüstü toplanmış.

• azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Basın sözcüsü seni yapmışlar. Asgari ücret mi veriyorlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Ben 55 le gidiyorum pedal cevirmek bir zaman sonra işkence ola biliyor yokuşlarda digerin de tuş vardı basıyordum yokuş mokuş kendi belli hızda pedal cevirmeden cıkıyordu ben şuanki bisikletimle 55 ile 45 km görüyorum...

• Ukrayna da bi şirket normal bisiklette 360 km reyi görmüştü arabaya çok kaliteli batarya koymuyorlar ama bisiklette pek sınır yok

• kadro ortasına üçgen şeklinde tek parça batarya koysaydı daha düzgün olurdu.

• Ülkede bisiklet süren insanlar desteklense yollar geçitler yapılsa ve bisiklet sürenler desteklense, çoğu ekonomik ve sağlık problemi doğrudan ortadan kalkıyor.

• satın almak istesek nerde bulabiliriz bu bisikleti

• Bu mümkün bizde elefktirikli Moped var 250 km yapıyor tek şarjla çok keyifli biniyoruz 5 adet ürettik proje ile 2 tl ile 250 km gidiyoruz

• Bunlar kulağa çok iyi geliyor da fiyatları çok yüksek oluyor bir bisiklete göre + ehliyet gerektirecek mi? Forumda birisi 250w üstü bisikletler için ehliyet lazım demişti.

O zaman motosikletin olumsuz yanlarını da beraberinde getirmiş oluyor, yani fiyat + ehliyet zorunluluğu.

• 0 şarj hatta pilsiz bile 1000km gider. Yeter ki pedallari çevirecek birisi olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik desteğini sıfıra indir, aha bak tek şarjla sonsuz km giden bisiklet yaptım.

Elektrikli bisikletlerdeki menzil hikayedir.
    Tamamen elektriğe dayandığın zaman katalogdaki menzilin 1/10'unu anca yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gider ama 10 günde

• Çok ağır bir bataryası olduğunu unutmamak lazım şarz bitince pedal gücüyle gitmek çok zor ama normal elektrikli bir bisikletle särz bitsede yol alabilirsini yani kısacası yine tipik çin yalanları.mesela 120 nm tork urettigininidda eden cin mali middrive motorla cikamadigim yokusu ( dağ da ekstrem bir yokuş) 75 nm tork üreten bosch motorla çıktım bisiklet aynı ruble oranları aynı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.