Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Almak Mantıklı Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • volta marka elektrikli bisikletler hoşuma gidiyor mahalle arası ufak işlerim için almak istiyorum
    son derece temiz binerim ama hiç motorum olmadı
    1200 wat olanlardan max hızı 25 km olanlardan alacağım aküsü ne kadar dayanır 5 akülü oluyormuş sanırım yaklaşık 600-800 tl değişim ücreti varmış
    menzil ne kadar oluyor ortalama ?
    son olarak 25 km son hızı var bu standartlar gereği yapılıyormuş bunu kaldırmak mümkün mü ? mümkünse ne kadar yapar en fazla ve zorlar mı aküleri gerek varmı böyle işleme ?

• Bence onun yerine gidin bir motosiklet ehliyeti alın adam gibi bir scooter alın sizi her yere götürür. Zaten çok az yakıyorlar.

Yada ehliyet ile uğraşamam derseniz araba ehliyetiniz varsa 49cc'ye kadar sürebiliyorsunuz onlarada bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

Bence onun yerine gidin bir motosiklet ehliyeti alın adam gibi bir scooter alın sizi her yere götürür. Zaten çok az yakıyorlar.

Yada ehliyet ile uğraşamam derseniz araba ehliyetiniz varsa 49cc'ye kadar sürebiliyorsunuz onlarada bakabilirsiniz.

ailem fazla hız yapan motorlara müsade etmiyor tehlikeli diye zaten ankarada hıza da ihtiyacım pek yok mahalle arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

quote:

Bence onun yerine gidin bir motosiklet ehliyeti alın adam gibi bir scooter alın sizi her yere götürür. Zaten çok az yakıyorlar.

ailem fazla hız yapan motorlara müsade etmiyor tehlikeli diye zaten ankarada hıza da ihtiyacım pek yok mahalle arasında

Scooterlar zaten 200 yapan motorlar değil ki şehir içi akarı kokarı olmayan bakımını yap ömrünce bin sağlam olan motorlar o yüzden söylemiştim.

Siz alırsınız o volta yı bir kaç ay sonra yada yıl sonra yok orası gevşer, orası vurur demiri oynar bilmem nesi olur çin malı zaten markada o yüzden demiştim. (Yazlık bir yerde sürmüştüm bir kaç kez, ne freni iyiydi ne motor ve bu arada hızıda 40-50 filan görüyordu en hızlı moda alınca)

Bütçeniz varsa ehliyetle uğraşmak istemezseniz M ehliyetinin kullanabileceği 49cc'ya kadar bir motor seçip alın bence. Güzel bir şey olduktan sonra en azından volta kadar başınızı ağrıtmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca normal motorların tekerlekleri, jantları scooterlara daha göre büyük ve daha güvenlidir. Aynı şekilde amartisör ve fren vs. daha iyi olduğu için ben olsam ehliyet alıp 125-150cc ufak çaplı ybr 125, cbf 150 gibi bir motor alırdım. Bütçeniz çok değilse ve ehliyetle uğraşmam diyorsanız elektrikli yada 49cc bişey alıp geçin.

Bu arada yinede yüksek hızlara ulaşmasa bile ekipmanınızı alın ve daima takın. Çünkü ne kadarda motor hız yapmasa bile 40 ile duvara vurursanız yada yere çarpıp kaldırıma vurursanız bisiklet dahi olsa ekipman olsa sizi hiç bir şey koruyamaz aklınızda olsun, tercih sizin iyi forumlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

quote:

Scooterlar zaten 200 yapan motorlar değil ki şehir içi akarı kokarı olmayan bakımını yap ömrünce bin sağlam olan motorlar o yüzden söylemiştim.

Siz alırsınız o volta yı bir kaç ay sonra yada yıl sonra yok orası gevşer, orası vurur demiri oynar bilmem nesi olur çin malı zaten markada o yüzden demiştim. (Yazlık bir yerde sürmüştüm bir kaç kez, ne freni iyiydi ne motor ve bu arada hızıda 40-50 filan görüyordu en hızlı moda alınca)

Bütçeniz varsa ehliyetle uğraşmak istemezseniz M ehliyetinin kullanabileceği 49cc'ya kadar bir motor seçip alın bence. Güzel bir şey olduktan sonra en azından volta kadar başınızı ağrıtmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca normal motorların tekerlekleri, jantları scooterlara daha göre büyük ve daha güvenlidir. Aynı şekilde amartisör ve fren vs. daha iyi olduğu için ben olsam ehliyet alıp 125-150cc ufak çaplı ybr 125, cbf 150 gibi bir motor alırdım. Bütçeniz çok değilse ve ehliyetle uğraşmam diyorsanız elektrikli yada 49cc bişey alıp geçin.

Bu arada yinede yüksek hızlara ulaşmasa bile ekipmanınızı alın ve daima takın. Çünkü ne kadarda motor hız yapmasa bile 40 ile duvara vurursanız yada yere çarpıp kaldırıma vurursanız bisiklet dahi olsa ekipman olsa sizi hiç bir şey koruyamaz aklınızda olsun, tercih sizin iyi forumlar.

elektirili olucak o kesinde bulduğum en kaliteli marka volta oldu önerebileceğiniz marka varmı ?
    ayrıca aküleri ne kadar dayanır düzgün kullanımda

• boşver bunlara laf anlatılmaz
  • Gayet mantıklı bir hareket olur.Ben aldım suan 6000 km de hala sıfır gibi temiz biniyorum şarj olayina dikkat ediyorum.Muhtemelen 10000 km gibi akü degistirecegim.600 tl hiçbir şey zaten o kmye kadar motorun parası çıkıyor. Volta iyi markadır saglamdir.Üzmez seni.Hayatında elektrikliye binmemiş mantığını kavrayamamış adamların "yaaaa napacan elektrikliyi git benzinli al" lafına kulak asma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.