Şimdi Ara

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Meslek lisesi 2. sınıfında okuyorum bu yıl Elektirk-Elektronik Teknolojisi alanını kazandim. Ama bir sorun var. Özür dilerim benim bir bilgim yok önce bunu söyleyeyim. Bizim okulda Elektrik Mühendisliği diye bir dal yok? sadece görüntü ve ses sistemleri ve pano müdürlüğü gibi dallar var. Ben elektrik mühendisi olmak istiyorum. Nolucak :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• okuyacağın dalların üniversiteye bir etkisi yok. ygs ve lys'den aldığın puanlara göre yerleşeceksin. yeterli puanı tutturursan, elektrik mühendisliğine geçersin. yeterli puanı aldıktan sonra, liseden bağımsız bir şekilde bölümünü seçebilirsin.
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    YÖK'ü BİLİYORSUNUZDUR. YURTDIŞINDA OKUMAK İÇİN YÖK'e BAĞLI ÜNİVERSİTELERİN HERHANGİ BİRİNDEN 4 YILLIK ÜNİVERSİTE KAZANMAMIŞ GEREKİYORMUŞ ALMANYADA OKUMAK İÇİN. BENDE ALMANYADA OKUMAK İSTİYORUM ZATEN. BU BİLGİ DOĞRU MUDUR BİRDE MESLEK LİSESİ BİTİNCE BİZİ 2 YILLIK BİR ÜNİVERSİTEYE ATİYORLAR YA ONUN YERİNE LYS'den 4 YİLLİK BİR ÜNİVERSİTE KAZANILIYORMU ?

• bu konuda fazla bir bilgim yok. ama ekim ayında, bununla ilgili fuarlar serisi var. aşağıdaki linkten bilgi alabilirsin.

IEFT

bu seneye kadar meslek lisesinden meslek yüksek okullarına sınavsız geçiş yapılabiliyordu. ama bir değişiklik olmazsa, artık olmayacak. ygs puanıyla giriş yapılabilecek. myo'undan, 4 yıllık fakültelere dikey geçiş sınavı var. başarılı olabilirsen, geçiş yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 21 Temmuz 2016; 11:23:51 >
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fredyman

Meslek lisesi 2. sınıfında okuyorum bu yıl Elektirk-Elektronik Teknolojisi alanını kazandim. Ama bir sorun var. Özür dilerim benim bir bilgim yok önce bunu söyleyeyim. Bizim okulda Elektrik Mühendisliği diye bir dal yok? sadece görüntü ve ses sistemleri ve pano müdürlüğü gibi dallar var. Ben elektrik mühendisi olmak istiyorum. Nolucak :(

birde şunu söyliyim elektrik müh.için pano mantörlüğü seç proje çizme,okuma,elektrikle ilgili bütün parçaları kablo tiplerini öğretiyorlar ama mühendis olamazsan inşaatlarda amele oluyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.