Şimdi Ara

💡 Elektrik Faturasını Düşürme 2018 (2 Aylık Elektrik Faturasını Karşılıyor) 💡 (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
23
Favori
16.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Biz onlarla mahkemeliyiz hocam o nedenle.. taşeronlarının hakedişlerini ödemeyen bir firmadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzenon

Aylık ortalama 82 - 1000 TL arası faturalara %15 indirim için bilgi verebilirim.

Mümkünse burdan alalım da herkes faydalansın. Benim ortalama 200 civarı
  • Bugün zorlu elektriği aradım 0.195 kr birim fiyat teklif ettiler 1 sene boyunca bende uygun buldum. Senede hemen hemen 1 fatura bedavaya gelicek. Tedaş ne kadar zam yaparsa zam/2 oranında yansıtılacak bana. Ayrıca elektrik güvence bedelinide geri alıcam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip, ankara da serbest tuketici olan var mi? bir arakadasim enerjisada %5 indirimimiz var dedi sanirim serbeste gecmisler.

eve tasinali 6 ay oldu bizi gecirmezler herhalde daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya'da Zorlu Enerji'ye geçen var mı arkadaşlar ? 10.000 mil ve vestel 24" tv gibi kampanyaları var geçenlere. Tavsiye eder misiniz ?
  • ViLLazZo kullanıcısına yanıt
    Is yeri icin 24 ay kalma sozune 150 tl uzeri faturaya tv falan yaziyor, en son faturayami bagli yoksa gectikten sonraki aya mi bagli onu cozemedim ben:)

Zorlu Elektrik sirketi.

• pek fazla kişi geçiş yapmadığı için konu hakkında pek hakimiyet yok sanırım.

mesela her şirketin birim kw bedeli farklı mıdır?
    şirket faturaya ekstra kalemler ekleyebilir mi?
    yapılacak zam oranları tedaştan fazla olabilir mi?
    taahhütün altında kullanımda cezai yaptırım var mı?

vs. vs.
  • ankara'da yaşıyorum en son limitlerin düşürülmesiyle ben de serbest tüketici hakkına sahip oldum. daha doğrusu enerjisa'dan birisi kapıya gelince söyledi öyle haberim oldu. sözleşme verdi ama doldurmadım daha. en son gelen faturada da yazıyormuş serbest tüketici limitini geçtiniz diye yeni farkettim. faturalarda da hep enerjisa yazıyor yetkili dağıtıcı o sanırım. verdikleri sözleşmeyi doldurayım mı sizce, ayağıma kadar gelmiş zaten. ancak ne kadar indirim yapcakları konusunda bir fikrim yok.
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Ben de aksaya geçtim 1 Nisan itibariyle aksadan hizmet alacakmışım. Gelişmeleri buradan yazarız

• clk boğaziçi mesela abonelik üzerimize alırken fln bi ton evrak ve zorluk çıkarıyo
    bu firmalarda böyle bir durum varmı?

not: kiracımız var yeni kiracı geldiğinde fln baya sıkıntı çıkıyor bu aboneliği üste almak.
  • winwinwin W kullanıcısına yanıt
    ardak1 kullanıcısına yanıt
    zorlu elektriğe geçtikten sonra faturalarım iki katı gelmeye başladı. aman dikkat sakın ama sakın taahhüt vermeyin. açtığım konu aşağıda:

https://forum.donanimhaber.com/zorlu-elektrik-firmasina-sakin-abone-olmayin--121242596
  • 16 Şubat 2017 tarihi itibari ile aldığım teklifler;

• Doğuş Grubu (220+) sabit 1 yıl 0,1999krş/kwh öneriyor ama son faturanın 2 katı teminat istiyor.
    Vergiler dahil 0,2998krş/kwh (Müşteri ile son derece ilgili ve anında geri dönüş)

• AKSA 1 yıl sabit 0,193krş/kwh öneriyor ama ilk faturanın %10’nu kadar teminat istiyor.
    Vergiler dahil 0,2895krş/kwh (Müşteri ile son derece ilgili ve anında geri dönüş)

• EnerjiSA her 3 ayda bir gelecek zamları yansıtarak ilk 3 ay için 0,21,40krş/kwh öneriyor ama halen EnerjiSA'lı olduğumdan teminat istemiyor, yeni geçiş yapanlardan istiyor.
    Vergiler dahil 0,40,66krş/kwh (Müşteri ile alakasız, ilgisiz, geri dönüş “0” her türlü cezaya ve fiyat artışına açık yenilenen sözleşme)

1 Nisan itibari ile AKSA Elektriğe geçmiş bulunuyoruz. EnerjiSA, sözleşmem bitmiş olmasına rağmen ceza uyğulanabileceğine dair mesaj gönderdi ancak yazı olarak Tüketici Kanununa aykırı olduğunu bildirerek uygulayacakları cezayı geri çektirdim. AKSA Elektrik ile ilgili gelişmeleri mümkün oldukça buradan paylaşmaya çalışacağım.

EnerjiSA 31 Mart son okuma tarihli 140TL- tutarlı bir fatura çıkarttı, onu da alacağım teminata mahsup etmiş. Dolayısı ile EnerjiSA'dan bir alacağım olmayacak ancak AKSA için 3 ay boyunca gelen faturanın %10'nu kadar "Teminat" bedeli ödeyeceğim ki o da EnerjiSA'ya ödediğim teminat bedeli kadar bile değil. Eğer EnerjiSA içerideki teminatımı son kestiği faturaya mahsup etmeseydi, AKSA benim adıma EnerjiSA'dan teminatı alıp banka hesabıma yatıracaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 5 Nisan 2017; 15:15:31 >

• Ankaradaki evimizde ortalama 90 lira geliyor.

sanırım geçen ay dı enerjisanın sitesiden form yolladık dönüş yaptılar ücret filan bişey demediler yıllık bir fatura avantajınız olur dediler bizde katıldık. Bu aydan itibaren başlıcakmış.

İyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.

Başka altarnatif daha avantajlı firma varmıydı?

Yada herangi bi gider filan çıkartıcaklar mı bilgisi olan?

• aksa yı takip edelim bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisali0645

Ankaradaki evimizde ortalama 90 lira geliyor.

sanırım geçen ay dı enerjisanın sitesiden form yolladık dönüş yaptılar ücret filan bişey demediler yıllık bir fatura avantajınız olur dediler bizde katıldık. Bu aydan itibaren başlıcakmış.

İyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.

Başka altarnatif daha avantajlı firma varmıydı?

Yada herangi bi gider filan çıkartıcaklar mı bilgisi olan?

Gelen faturanın TL- değerine bakmayın. Aylık ve Yıllık tüketim kwh değerini dikkate alın. Gelen faturanın %50'si vergilerden oluşuyor. Ben 3 yıldır EnerjiSA üzerinden Serbest Tüketici olarak elektrik almaktaydım ama bu sene hem müşteri ilgisizlikleri hem de indirim oranının düşük olması nedeni ile EnerjiSA'dan ayrıldım. Ben ayda 350kw-500kw arası, yılda da 5,000kw tüketiyorum. Gelen faturada görebilirsiniz yıllık tüketiminizi. Burada önemli olan seçtiğiniz firmanın güçlü, kurumsal ve tecrübeli olması. Eğer daha önce de EnerjiSA'da iseniz ek bir teminat istemez. Gelecek olan faturada size uygulanan kwh ve Dağıtım Bedelinin size taahhüt ettikleri fiyattan verip vermedikleri. Diğer kalemlerin hepsi %50si vergilerden oluşuyor.Size 90TL- geliyor ise gerçek tüketiminiz 60TL- civarında + 30TL- de vergiler ile 90TL- eder. EPDK 1 Nisan itibari ile meskenlerde normal tüketici için 33,18krş+vergiler olarak açıkladı.

Kaynak :http://www.epdk.org.tr/TR/Dokumanlar/TDB/Elektrik

• Mining yapanlar için konuyu güncelleyelim
  • Arkadaşlar 3 yıldır EnerjiSA üzerinden serbest tüketiciydim ama bu sene (1 Nisan 2017 itibari ile)olumsuz yorumlara rağmen, terettürlü bir şekilde AKSA'ya geçtim ama aradan geçen sürede gördümki doğru karar vermişim. Şimdi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye edebilirim. Serbest Tüketici olmadan önce aylık tüketimim 400kw-450kw iken EnerjiSA'ya serbest tüketici olarak geçtikten sonra bir anda 450kw-550kw hatta bir ay 880kw olmaya başladı. Saat üzerinden kontrol ettiğimde endeks bilgileri doğruydu dolayısı ile hiçbir şekilde itiraz hakkım olamadı. AKSA'ya geçtikten sonra aylık tüketimim tekrar 400kw-450kw aralığına düştü ki her zamanki gibi klimamı da yaktım hatta bu sene fazla bile kullandım klimamı. İspat edemem ama EnerjiSA bence endeks ile oynuyor bile olabilir. Şimdi bağımsız bir firma endeks bilgisini okuyor, AKSA'ya bildiriyor ve AKSA 0,193kw/krş üzerinden fiyatlandırıp faturalandırıyor. Serbest tüketici olarak Elektrik Tedarikçi arayanlara AKSA'yı önerebilirim.

• Ben baktım karşılaştırdım her ay 144 tl fatura ödeyen biri için yıllık 72 lira tasarruf edin diyor.Ev faturası ödeyenler için hiç bi faydası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cytcyt88

Ben baktım karşılaştırdım her ay 144 tl fatura ödeyen biri için yıllık 72 lira tasarruf edin diyor.Ev faturası ödeyenler için hiç bi faydası yok

Ben de sizin tabiriniz ile "Ev Faturası" ödeyen bir tüketiciyim.

Herzaman belirtiyorum arkadaşlar karşılaştırmaları TL bazında değil kw bazında tüketiminiz ile yapın.
    Şuanda kwh için vergiler hariç ne ödüyorsunuz, ST (Serbest Tüketici)olunca kwh ne ödeyeceksiniz.

Tercih tamamen size ait, size faydası olmayan bir tarife başka bir tüketiciye faydalı olabilir, insanların doğrudan yanıtılması doğru bulmuyorum.

Ben 3 yıldır ST'yim ve asla ve kat'a faydasızlığını ve/veya zararını görmedim.
    Aylık tüketimim ortalama 400kw-450kw.
    EnerjiSA üzerinden kwh için 28krş. ödüyorken AKSA üzerinden kwh için 0,193krş ödüyorum ki buda kwh için 0,087krş indirim demek.

0,087krş için değmez faydası yok diyorsanız o sizin tercihiniz.

kwh için 0,087krş demek ayda 450kwh tüketen benim için 39,15TL- indirim demek.
    Ayda 39,15TL-lik indirim yılda 469,80TL-lik indirim demektir ki, buda benim 45 günlük doğal gaz faturam demek.

ST olmanın faydalı veya faydasız olacağını bırakın bu formu okuyan diğer tüketiciler karar versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 15 Ağustos 2017; 11:52:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.