Şimdi Ara

Elektrik faturanız ortalama ne kadar geliyor..ve kullanımda kısıntı yapıyormuyuz? (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
488
Cevap
4
Favori
59.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Buradaki rakamları duydukça oluyorum.Bu ay 56.35 tl geldi faturam.Evde tek değilim fakat yoğun kullanmama rağmen bana göre az gelmesinin sebebi evdeki tüm beyaz eşyalarımı tasaruflu Bosch lar ile değiştirmek oldu.Bu ay da böyle geçti bakalım önümüzdeki aylarda ne olacak

2011 de bizde beyaz eşyaları bosch la değiştirdik hepside a sınıfı ve artısı falanda var vs.. bizimki niye düşmedi? Ampullere varana kadar tasarruflu. Şunu söyleyeyim normalde 50-60 gelen faturamız zamlardan sonra 90 civarı gelmeeye başladı artı kayıp kaçak bedelinden sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: erendiz001

quote:

Buradaki rakamları duydukça oluyorum.Bu ay 56.35 tl geldi faturam.Evde tek değilim fakat yoğun kullanmama rağmen bana göre az gelmesinin sebebi evdeki tüm beyaz eşyalarımı tasaruflu Bosch lar ile değiştirmek oldu.Bu ay da böyle geçti bakalım önümüzdeki aylarda ne olacak

2011 de bizde beyaz eşyaları bosch la değiştirdik hepside a sınıfı ve artısı falanda var vs.. bizimki niye düşmedi? Ampullere varana kadar tasarruflu. Şunu söyleyeyim normalde 50-60 gelen faturamız zamlardan sonra 90 civarı gelmeeye başladı artı kayıp kaçak bedelinden sonra.

Kayıp kaçak bedeli bile kendi kendine bir ek para zaten.Kullanım ve sıklıkla ilgili ben böyle sonuç alabiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Kayıp kaçak bedeli bile kendi kendine bir ek para zaten.Kullanım ve sıklıkla ilgili ben böyle sonuç alabiliyorum.

Çok haklısınız. Kullanım ve sıklıkla ilgili bencede.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok haklısınız. Kullanım ve sıklıkla ilgili bencede.

Ama sizde aşırı artış olmuş.Bence normal değil.

• Ekstradan eklenen bişey yok. Hatta ufoyu çok sık kullanırdım onu daha kullanmıyorum 400 watlık ısıtıcı kullanıyorum hemde daha az bende anlamadım.kademeli olarak zam geçişi başka bişey değil bence
  • Bugün yarın bizimde fatura gelir. Ama şu bir gerçek ki elektiriğe yapılan zam en aşağı yüzde 50. Bu yüzden faturalar çok uçuk geliyor.
  • Bugün fatura geldi, 95TL. Kullanım 263 kilovat. Faturada bir sürü bedeller onların tahsilatının vatandaşlardan alınması hiç doğru değil, daha ne kadar tasarruf edelim bilmiyorum. Faturanın 20 lirası çeşitli giderlermiş.
  • 136 geldi.

evimi değiştireyim :))
  • dün itibari ile en son faturam. 276.50 tl. bence çok fazla...
  • merhaba

benim elektrik faturam ( alt kat ile ortak kullanıyoruz, onda süzme saat var )
    435 TL geldi..
    bunun 230 tl si benim..

18000 siemens klima +A ( günde 7-8 saat rahat çalışıyor 30 derecede )
    2000 watt ufo ( çocuk odasında ) günlük arada 2-3 saat en fazla
    600 watt ısıtıcı ( yatak odasında ) günlük 1-2 saat
    buzdolabı A+, kettle , tv + uydu
    çamaşır mainesi A+( haftada en az 4 kez )
    bulaşık makinesi A+ ( haftada en az 4 kez )
    termosifon 65 lt. ( 30 derecede sabit, kullanımda yükseltiyorum )

yaşadığım yer marmaris...:))

soba yok, doğalgaz yok,

sizlerin doğalgaz ve soba masraflarını düşünürsek gayet iyi benim faturam.. bence :))

sıcak suyumda var, sıcaklığımda var, ne tv keyfim eksik ne kettle dan nescafe keyfim ne de uyurken ısınma sorunum...
    bulaşık makinesi kullandığımdan dolayı su faturaam 20 tl civarı en fazla 30 geliyor bu arada...

• müstakil eve 50-60 geliyor.tek yaşadığım yere 15tl civarı geliyor.kısıntı yapmıyorum.ödeme zorluğu olmayan kimse de kısıntı yapmaz ve yapmasın.lüks içerisnde yaşayan üst tabaka kısıntı yapsın.elektiriğin çoğunu onlar tüketiyor.
  • Çok istikrarlıyız, fatura yine 245 lira. Geçen ayın aynısı.
    Günah vallahi, iki ayda elektriğe döktüğümüz paraya bak
  • 133 TL

Allah belalarını versin
  • 136 tl!!! ''DURMAK YOK YOLMAYA DEVAM''
  • 47,90 TL geldi cuma günü gayet normal.Bende standart gidiyor.
  • 266 kwh tüketim tutarı 63 tl artı olarak sayaç değiştirildi 21 tl de sayaç bakım ücreti görülüyor ancak fatura tutarı 137.50 tl

• Selamlar

Elektrikli Isıtıcı yok
    2 günde bir çalışan çamaşır makinesi A++
    Her gün çalışan bulaşık makinesi A++
    Her gün çalışan kettle
    2 günde bir yaklaşık 2 saat çalışan ütü Ğ++
    24 saat çalışan kombi
    Günde 1-4 saat çalışan Desktop bilgisayar (Oyun Makinası)
    Düşük Wattlı Halojen ve LED aydınlatma (3 adet tasarruflu (tehlikeli) ampul, ki çok yakında klasik ampuller ile değiştirilecek... ciddiyim)

Klasik Tarife ve bu ayki fatura = 75 tl

Öncelikle Maşallah deyin de nazar değmesin !!

Arkadaşlar faturası yüksek gelenlerin ya tarifelerinde ya enerji hatlarında ciddi bir problem var bence.
  • Bu ay da 71TL geldi.
  • 77 TL geldi ama 5 gün erken okumuşlar
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.