Şimdi Ara

Elektrik faturanız ortalama ne kadar geliyor..ve kullanımda kısıntı yapıyormuyuz? (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
4
Favori
59.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airmag

Selamlar

Elektrikli Isıtıcı yok
    2 günde bir çalışan çamaşır makinesi A++
    Her gün çalışan bulaşık makinesi A++
    Her gün çalışan kettle
    2 günde bir yaklaşık 2 saat çalışan ütü Ğ++
    24 saat çalışan kombi
    Günde 1-4 saat çalışan Desktop bilgisayar (Oyun Makinası)
    Düşük Wattlı Halojen ve LED aydınlatma (3 adet tasarruflu (tehlikeli) ampul, ki çok yakında klasik ampuller ile değiştirilecek... ciddiyim)

Klasik Tarife ve bu ayki fatura = 75 tl

Öncelikle Maşallah deyin de nazar değmesin !!

Arkadaşlar faturası yüksek gelenlerin ya tarifelerinde ya enerji hatlarında ciddi bir problem var bence.

Merhaba

Geçenlerde yurt dışından getirttiğim LED ampuller umduğum gibi çıkmadı, sanki gece lambası gibi sönük yanıyor. Bir odayı tam aydınlarmaya yetecek ampul hangisidir sizce. paylaşırsan ben de almak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

quote:

Selamlar

Elektrikli Isıtıcı yok
    Her gün çalışan kettle
    24 saat çalışan kombi
    Düşük Wattlı Halojen ve LED aydınlatma (3 adet tasarruflu (tehlikeli) ampul, ki çok yakında klasik ampuller ile değiştirilecek... ciddiyim)

Arkadaşlar faturası yüksek gelenlerin ya tarifelerinde ya enerji hatlarında ciddi bir problem var bence.

Merhaba

Geçenlerde yurt dışından getirttiğim LED ampuller umduğum gibi çıkmadı, sanki gece lambası gibi sönük yanıyor. Bir odayı tam aydınlarmaya yetecek ampul hangisidir sizce. paylaşırsan ben de almak istiyorum.

Jetled diye bir firma var, ürünleri yerli üretimmiş. Tesadüf eseri sosyal medya reklamlarında gördüm. 12w 88w'lık ışık veriyormuş. Fiyatı 55 liraymış. Fiyatı biraz daha inerse ben de almayı düşünüyorum.

http://www.jet-led.com/tr/index.php

• quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

quote:

quote:

Selamlar

Elektrikli Isıtıcı yok
    Her gün çalışan kettle
    24 saat çalışan kombi

Merhaba

Jetled diye bir firma var, ürünleri yerli üretimmiş. Tesadüf eseri sosyal medya reklamlarında gördüm. 12w 88w'lık ışık veriyormuş. Fiyatı 55 liraymış. Fiyatı biraz daha inerse ben de almayı düşünüyorum.

http://www.jet-led.com/tr/index.php

55 tl. çok pahallıymış ucuzlamadan bu parayı vermem doğrusu. Benim çinden geirttiğim ampullerin tanesi 8.5 tl.
    Sipariş verirken hata bende oldu, 7W'lık yerine, 15W seçseydim belki benim işimi görürdü.

• Bir aylık fatura 130TL geldi, çok fazla geldiğini düşünüyorum bu ay çünkü ne doğru düzgün bulaşık makinesi çalıştı ne de fırın çalıştı buna ek olarak girişteki üç ampulü de 100 watlık kalasik ampulden 20 wattlık tasarrufluyla değiştirmiştim. Önceki ayın fatura kesim tarihinden 10 gün sonra termosifon takıldı yaklaşık bir hafta 75 derecede çalıştı daha sonra da 55 e düşürmüştüm ayarını ve gece gündüz hep açık kaldı sürekli de kullandık ama ben bu kadar çok elektrik harcayacağını hiç düşünmüyordum resmen elektrik canavarı çıktı. Bu termosifonu mümkün olduğunca tasarruflu ve sıcak sudan mahrum kalmayacağımız şekilde nasıl kullanırız bir yardımcı olun lütfen. Annem termosifon takıldıktan sonra bulaşıkları hep elinde sıcak suyla yıkadı makineyi de o yüzden termosifondan sonra hiç kullanmadık acaba bulaşıkları artık hep makineye koysak iki günde bir çalıştırsak faturada düşüş olur mu yoksa daha da mı artar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bir aylık fatura 130TL geldi, çok fazla geldiğini düşünüyorum bu ay çünkü ne doğru düzgün bulaşık makinesi çalıştı ne de fırın çalıştı buna ek olarak girişteki üç ampulü de 100 watlık kalasik ampulden 20 wattlık tasarrufluyla değiştirmiştim. Önceki ayın fatura kesim tarihinden 10 gün sonra termosifon takıldı yaklaşık bir hafta 75 derecede çalıştı daha sonra da 55 e düşürmüştüm ayarını ve gece gündüz hep açık kaldı sürekli de kullandık ama ben bu kadar çok elektrik harcayacağını hiç düşünmüyordum resmen elektrik canavarı çıktı. Bu termosifonu mümkün olduğunca tasarruflu ve sıcak sudan mahrum kalmayacağımız şekilde nasıl kullanırız bir yardımcı olun lütfen. Annem termosifon takıldıktan sonra bulaşıkları hep elinde sıcak suyla yıkadı makineyi de o yüzden termosifondan sonra hiç kullanmadık acaba bulaşıkları artık hep makineye koysak iki günde bir çalıştırsak faturada düşüş olur mu yoksa daha da mı artar ?

Bulaşıkları makinede yıkamak daha ekonomiktir.

• Tamam bu ay hep makineyi kulladırtıcam o zaman, termsifonu da 50 ye düşürdüm ama bakteri önleme sistemi devreye girdi şu an sıcaklığı 65 derecenin üstüne çıkartmaya çabalıyor elektriği de su gibi içiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Elektrik sayacımız mekanik, yani hiçbir tarife uygulanmıyor.B sınıfı Buzdolabı ve C sınıfı derin dondurucu var, dondurucu şu an kullanımda. Televizyon nerdeyse tüm gün açık sayılır. Fırını da arasıra kullanıyoruz. Kettle günde 3-4 kez kullanılıyor. Tüm ampuller Osram tasarruflu ampul. Çamaşır makinesi haftada 2 kere çalışıyor, yazın ise 3-4 kere, A sınıfı. Bulaşık makinesi gün aşırı çalışıyor, C sınıfı olduğunu tahmin ediyorum, 12 yıllık bir makine. Süpürge 2000 watt ama ekonomik ayarda kullanıyoruz, haftada 2-3 kez çalışır. Kullanılmayan cihazların fişini mutlaka çekeriz ya da düğmesinden kapatırız. Kışın klimayı hiç kullanmıyoruz, şalteri kapalı konumda. Bu durumda geçen ay 59 lira fatura geldi. Yazın bu rakam en az 70 lira oluyor, temmuzda 100 lirayı görmüştük bi ara. Açıkcası çok da tasarruf ediyoruz diyemem, ama yine de kullanımımıza dikkat ediyoruz.

TEDAŞ ŞEHİLER GÖRE FARKLI Tarife mi uyguluyor?

Bizim bölgedeki elektrik işlerine Aydem bakıyor. Sayaç mekanik olduğu için elektronik sayaçlar gibi akşam ya da gündüz tarifesi gibi bir uygulamaya tabi değiliz, onu demek istedim.

benim şöyle bir sorum olucak yardımcı olucak arkadaş varsa bizim sayaca bir arkadaş elektrik tasarruf cihazları varmış bunlardan öneriyor doğruluğu varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

quote:

quote:

Elektrik sayacımız mekanik, yani hiçbir tarife uygulanmıyor.B sınıfı Buzdolabı ve C sınıfı derin dondurucu var, dondurucu şu an kullanımda. Televizyon nerdeyse tüm gün açık sayılır. Fırını da arasıra kullanıyoruz. Kettle günde 3-4 kez kullanılıyor. Tüm ampuller Osram tasarruflu ampul. Çamaşır makinesi haftada 2 kere çalışıyor, yazın ise 3-4 kere, A sınıfı. Bulaşık makinesi gün aşırı çalışıyor, C sınıfı olduğunu tahmin ediyorum, 12 yıllık bir makine. Süpürge 2000 watt ama ekonomik ayarda kullanıyoruz, haftada 2-3 kez çalışır. Kullanılmayan cihazların fişini mutlaka çekeriz ya da düğmesinden kapatırız. Kışın klimayı hiç kullanmıyoruz, şalteri kapalı konumda. Bu durumda geçen ay 59 lira fatura geldi. Yazın bu rakam en az 70 lira oluyor, temmuzda 100 lirayı görmüştük bi ara. Açıkcası çok da tasarruf ediyoruz diyemem, ama yine de kullanımımıza dikkat ediyoruz.

Bizim bölgedeki elektrik işlerine Aydem bakıyor. Sayaç mekanik olduğu için elektronik sayaçlar gibi akşam ya da gündüz tarifesi gibi bir uygulamaya tabi değiliz, onu demek istedim.

benim şöyle bir sorum olucak yardımcı olucak arkadaş varsa bizim sayaca bir arkadaş elektrik tasarruf cihazları varmış bunlardan öneriyor doğruluğu varmı

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

http://resim.donanimhaber.com/m_66522606/tm.htm

o cihazların hiçbir işe yaramadığı ve sahtekarlık ürünü olduğunu söylüyorlar. Görünce ben de çok şaşırdım. Resimli kanıtları sayfada bulabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

quote:

quote:

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

http://resim.donanimhaber.com/m_66522606/tm.htm

o cihazların hiçbir işe yaramadığı ve sahtekarlık ürünü olduğunu söylüyorlar. Görünce ben de çok şaşırdım. Resimli kanıtları sayfada bulabilirsiniz.

çok teşekkürler link için bu kadarını tahmin etmiyordum

• TETAŞ'dan zam uyanıklığı

TETAŞ'ın Ocak ayından geçerli olan yeni tarifesiyle elektrik satış fiyatında yaptığı yüzde 14.8'lik indirim faturalara yansıtılmadı. 28.02.2013 12:50

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), kamu toptan elektrik satış şirketi TETAŞ'ın Ocak ayından geçerli olan yeni tarifesiyle elektrik satış fiyatında yaptığı yüzde 14.8'lik indirimin elektrik kullanıcılarına uyguladığı nihai tarifelere yansıtılmaması nedeniyle Danıştay'a dava açtı.

EMO'dan yapılan açıklamada, Türkiye'de tüketilen elektriğin yaklaşık yarısının sağlayıcısı konumundaki TETAŞ'ın fiyat indiriminin tüketicilere yansıtılmayarak dağıtım şirketlerinin 2011 yılı verileri üzerinden yalnızca üç ay için bile 575 milyon liralık fazladan tahsilat yapacağı kaydedildi.

Açıklamaya göre dava dilekçesinde, "Tarifeyi belirleyen diğer unsurlarda herhangi bir artış olmadığı koşullarda, çıplak enerji bedelinde yaşanan düşüşün hiç olmamış gibi kabul edilerek, tüketicilerin faturalarına yansıtılmaması açıkça hukuka ve kamu yararına aykırılık oluşturmaktadır" denildi.

ÜÇ AYDA BİR BELİRLENİYOR

Elektrik fiyatları, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından üç ayda bir belirleniyor.

Ocak'ta tarifede bir değişikliğe gidilmemişti. Elektrik fiyatlarına son olarak 1 Ekim'den geçerli olmak üzere yüzde 9.8 oranında zam yapılmıştı.

KAYNAK : NTV

• Ne yaptıysam, ne ettiysem elektirik faturasını 120 tl. nin altına indiremedim bir türlü. Evde elktirikli soba, termosifon, su ısıtıcısı yok, yani elktirik canavarı hiç bir aletler yok. Sadece tasarruflu ampullüller kullanılmakta, tv, pc, kombi, çamaşır ve buz dolabı gibi standart şeyler var.

Kullanmakta olduğumuz 22 senelik Arçelik 475T marka buz dolabı var, bu buzdolabı elektirik sarfiyatını etkiler mi sizce.
  • quote:

Ne yaptıysam, ne ettiysem elektirik faturasını 120 tl. nin altına indiremedim bir türlü. Evde elktirikli soba, termosifon, su ısıtıcısı yok, yani elktirik canavarı hiç bir aletler yok. Sadece tasarruflu ampullüller kullanılmakta, tv, pc, kombi, çamaşır ve buz dolabı gibi standart şeyler var.

Kullanmakta olduğumuz 22 senelik Arçelik 475T marka buz dolabı var, bu buzdolabı elektirik sarfiyatını etkiler mi sizce.

hayır dostum. bizdeki çalışan cihazların yanında seninkiler hikaye. bize 100 tl civarında geliyor. Seninki anormal geldi bana.
  • ıki kişilik bir aileyiz. Çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, led tv, kombi, süpürge ve ütü kullandığımız cihazlar. Elektrikli soba veya klima yok. Ortalama 40-45 tl gelirken bu ay 54tl geldi. Ilk defa bu kadar yüksek geldi. Daha da yüksekmeye devam ederse akıllı sayaç uygulamasına geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0935

ıki kişilik bir aileyiz. Çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, led tv, kombi, süpürge ve ütü kullandığımız cihazlar. Elektrikli soba veya klima yok. Ortalama 40-45 tl gelirken bu ay 54tl geldi. Ilk defa bu kadar yüksek geldi. Daha da yüksekmeye devam ederse akıllı sayaç uygulamasına geçmeyi düşünüyorum.

Sizin faturanız hiç bir şey değilmiş bizimkinin yanında. Sizin sayaç eski tip her halde, siz siz olun, sakın eski sayacı akıllı sayaçla değiştirmeyin.
    Bizim de eski sayacımız vardı, elektirik faturları gayet makul geliyordu, ne zaman ki akıllı sayaç takıldı, işte o zaman faturalar fırladı. En azından bende öyle oldu.
  • Bugün fatura geldi, 95 lira. Bunda bir iş var diyorum anlamadım gitti. Tahsil edilemeyen faturaların bedeli bize yansıyorsa sorumluları Allah'a havale ediyorum.

266kw kullanımımız var, günlük 8,86kw'a denk geliyor. Bu tutarın altına nasıl inilir ki?

Konusu geçmiş ben de diyeyim, mekanik sayacı olanlar arkadaşımızın dediği gibi sakın akıllı sayaçlarla değiştirmesin. Mekanikler biraz daha az yazıyormuş. Bize de teknisyen akrabamız söyledi, mekanikler sürtünmeli döndüğü için biraz daha az yazıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 3 Mart 2013; 9:00:42 >
  • 45,90 tl yine aynı rakam.
  • Beterin beteri var..Haline şükret dostum...Yıllardır bu TEDAŞIN hep peşinden koştum...Boğaziçi eletrik dağıtım..Yer İST. Hadımköy Tüketim 248 KWh Fatura toplamı...En sondaki rakam..89 Lira.. Fatura tarihi 22.2. 2013...TEKLİ tarifedeyim....Saygılarımla.. Birim fiyatı faturada KWh olarak 23,3 Kuruş ..Bindirimli gerçek ödeme fiyatı ise 36 kuruş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Mart 2013; 19:45:26 >
  • 76Tl geldi. 2 bilgisayar(10-15 saat) 1 buzdolabı birde çamaşır makinesi (haftada 1) Bu anormallik nedir acaba?
  • 15 Ocak 2004 tarih ve 25347 sayılı Resmi gazete ile, 2 Mayıs 2007 tarih 26510 sayılı resmi gazateye göre TEDAŞ enerji kanunu Kompanzasyon ünitesini teşvik etmekte.

Develet teşviği doğrultusunda elektirik faturası ödeyen vatandaşların bu sisteme geçişten faydalanabilmektetdir.

Bazı firmalar piyasada, çağrı merkezi olarak bazı vatandaşları arayarak kredi kartı bilgilerini almaktadırlar, bunlar korsan ve faydası olmayan ürünleri piyasaya sürerek tüketicileri madur etmektedirler. Sürecin istismar olarak değerlendirmemesi için tasarruf kurumu belirli sayıda tüketicisine sisteme giriş için yardımda bulunmaktadır ve tasarruftan yararlanması sağlanmaktadır. Bir bakın derimhttp://www.elektiriktasarrufcihazi.org/

• quote:

Orijinalden alıntı: teknotekkk

15 Ocak 2004 tarih ve 25347 sayılı Resmi gazete ile, 2 Mayıs 2007 tarih 26510 sayılı resmi gazateye göre TEDAŞ enerji kanunu Kompanzasyon ünitesini teşvik etmekte.

Develet teşviği doğrultusunda elektirik faturası ödeyen vatandaşların bu sisteme geçişten faydalanabilmektetdir.

Bazı firmalar piyasada, çağrı merkezi olarak bazı vatandaşları arayarak kredi kartı bilgilerini almaktadırlar, bunlar korsan ve faydası olmayan ürünleri piyasaya sürerek tüketicileri madur etmektedirler. Sürecin istismar olarak değerlendirmemesi için tasarruf kurumu belirli sayıda tüketicisine sisteme giriş için yardımda bulunmaktadır ve tasarruftan yararlanması sağlanmaktadır. Bir bakın derimhttp://www.elektiriktasarrufcihazi.org/

Bu linkteki cihazın daha önce tanıtımı yapılan içinde küçük bri kondansatör ve bir led bulunan cihazlardan hiçbir farkı yok sakın olaki kanmayın

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.