Şimdi Ara

The Elder Scrolls Online [ANA KONU] (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.458
Cevap
88
Favori
346.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu yemeğin üzerinde yazana göre canımı 5395 arttırması gerekiyor ama yediğimde sadece 1000 can artırıyor. Neden böyle anlamadım, bilen birisi var mı?

Ekleme: Sebebini buldum. Çok saçma bir bug olmuş. Tüm seti çıkarıp tekrar giydim ve düzeldi.

Ekleme2: Bir nedenden ötürü bug tekrar oluşuyor ve tekrar düzeltmek zorunda kalıyorum. Tam olarak sebebini bulup rapor edeceğim.

Ekleme3: Sebebini tam buldum. Eğer silahınıza "Crown Lethal Poison" yerleştirmişseniz, yiyecekleri yediğinizde statlarınızı yanlış olarak artırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 14 Eylül 2018; 1:9:3 >

• selamlar güncel olarak oynayan bir guild topluluk var mı?
    trial, vet dungeon falan yapan ve öğretebilecek :)
    @Papilyon oyun içi istek yollarsanız yada özel mesaj atarsanız sevinirim
  • Steam hesabi ile esonun sitesinden indirdigimiz oyuna nasil giris yapabiliriz yada yapabilirmiyiz steam hesabimi bagladim ancak giris yapamiyorum yardim edin lutfen 3 gundur ugrasiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cehester

Steam hesabi ile esonun sitesinden indirdigimiz oyuna nasil giris yapabiliriz yada yapabilirmiyiz steam hesabimi bagladim ancak giris yapamiyorum yardim edin lutfen 3 gundur ugrasiyorum.
    Eso hesabını bağladığın steam hesabından oyunu başlatman gerek. Yani steam versiyonu inmiş olması gerek. Dosyalar aynıdır fakat ufak fark var sanırım onu halledip steamden indirilmiş şeklinde gösterip indirmeden sadece patch atarak başlatabilirsin. O şekilde otomatik giriş yapıyor zaten steam üzerinden başlatınca bağlı hesaba. Ama dosyaları nasıl gösterirsin o şekilde düşünmedim hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

Eso hesabını bağladığın steam hesabından oyunu başlatman gerek. Yani steam versiyonu inmiş olması gerek. Dosyalar aynıdır fakat ufak fark var sanırım onu halledip steamden indirilmiş şeklinde gösterip indirmeden sadece patch atarak başlatabilirsin. O şekilde otomatik giriş yapıyor zaten steam üzerinden başlatınca bağlı hesaba. Ama dosyaları nasıl gösterirsin o şekilde düşünmedim hiç.

Alıntıları Göster
    steam 90 gb felandi yanlis hatirlamiyorsam suan sitesinden indirdigim 74 gb garip play tusuda geliyor ama.

windows inglizce kusura bakma duzgun yazamiyorsam.

ve steam dan nasil gostericem common dosyasina atsam bu sefer ssd var 120 gb yer yok diyecek elimde steam versiyonu vardi 160 gb lik hdd den attim 90 gb daha yer istiyordu dosyalari dogrulama yaptigimda benim amacim sdd ile oynayabilmek bunun icin win 7 lite kurdum 110 gb bos alan var ssd de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cehester -- 24 Eylül 2018; 20:44:37 >

• quote:

steam 90 gb felandi yanlis hatirlamiyorsam suan sitesinden indirdigim 74 gb garip play tusuda geliyor ama.

windows inglizce kusura bakma duzgun yazamiyorsam.

ve steam dan nasil gostericem common dosyasina atsam bu sefer ssd var 120 gb yer yok diyecek elimde steam versiyonu vardi 160 gb lik hdd den attim 90 gb daha yer istiyordu dosyalari dogrulama yaptigimda benim amacim sdd ile oynayabilmek bunun icin win 7 lite kurdum 110 gb bos alan var ssd de.

Alıntıları Göster
    Play tuşu gelir. Benim eski hesap olduğu için steama sonradan bağlandı. Non Steam da giriş yapabiliyorum. Steam üzerinden de girebiliyorum. Steam açınca otomatik login oluyor. Non Steam client ile username pass istiyor.

Çok farklılık varsa o zaman steam üzerinden açmak için steamden direk indirmen gerek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

Play tuşu gelir. Benim eski hesap olduğu için steama sonradan bağlandı. Non Steam da giriş yapabiliyorum. Steam üzerinden de girebiliyorum. Steam açınca otomatik login oluyor. Non Steam client ile username pass istiyor.

Çok farklılık varsa o zaman steam üzerinden açmak için steamden direk indirmen gerek sanırım.

Alıntıları Göster
    steamdan indirebiliyorum ancak ssd kurmaya gelince 90 kusur daha yer istiyor ve 160 hdd ye indirip kurabiliyorum oynayabiliyorum ancak loadingler cok uzuyor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cehester -- 24 Eylül 2018; 20:47:8 >

• quote:

steamdan indirebiliyorum ancak ssd kurmaya gelince 90 kusur daha yer istiyor ve 160 hdd ye indirip kurabiliyorum oynayabiliyorum ancak loadingler cok uzuyor/

Alıntıları Göster
    İndirdikten sonra o kadar yer istememişti hocam bende ama bir miktar patch atıyor.

Loadingler konusunda haklısınız, eski oyunları hdd ye kurdum oynayayım dedim 10-12 gb lik oyunlar onlarda bile çok uzun sürüyor ssd çok fark ettiriyor bir de eso...
  • cehester kullanıcısına yanıt
    https://steamcommunity.com/app/306130/discussions/0/41973821118240538/

Şu şekilde 2014 te çözmüşler gibi ama üzerinden 4 yıl geçmiş. Benzer şekilde çözülebilir indirilmeden diye düşünüyorum ama denemedim tabi nasıl olur nasıl yapılır..
  • saolun hocam bir bakayim olmadi 240 lik bir ssd alicam mecbur
  • Oyun hazır indirimdeyken almalı mıyım diyorum da önerir misiniz oyunu ? temel dinamikleri nasıl oyunun ? değer mi verdiğimiz paraya?
  • Hayatında ilk mmorpg oyunu olarak eso oynayan bir acemiyim beyler, ve belkide uzun bir cevaba sahip kısa bir sorum var. Nasıl adam gibi Tank olunur?

Şimdi biz oyunu lore için, tes sevdası için alıp oynadık, başlarken de ben tank olayım diyerek Dragonknight açtım, bir elime kalkan bir elime kılıç aldım. Gel zaman git zaman derken ana görevleri cartı curtu merak ettiğimiz kadar yaptık-yapıyoruz. Dungeonlara girip 780 lvl dedelerim tarafından 'gj tank' gibi övgüler alıyorum (286 lvlim) , yani sanıyorum ki doğru adımlarla tank yolunda ilerliyorum.
    Fakat dediğim gibi bu mmorpg oyunlarından ve terimlerinden hiç anlamıyorum. Oyunun başına oturup 300 saatte filan 600 cp olmak için oynayanlardan değilim gözüm yükseklerde değil öyle. Zaten 300 küsür saatim var daha 286 cp deyim.
    Az önce bir kaç yerde eso için tank rehberi yazılarını okudum. Yok taunt skili, yok aggro, yok aoe aggro, olmadı magicka tank - stamina tank filan derken taaa ilk zamanlar boştan yere HP'ye abandığımı anladım. Atıyorum magicka 4 se, health 10, stamina 8. Sanırım bunları tekrar düzenliyebiliyormuşuz. Böyle bir şey yaptığımda neyi ne kadar vermem lazım, bir tank olarak çok fazla healer'a ihtiyaç duymadan kendimi heallamak iyi bir fikir mi (şu anda öyle hemen devrilip gidi vermiyorum), tank için önerebileceğiniz skiller var mı veya ileride pvp takılmak istediğimde hayatta kalabilmek için karakterime nasıl ayar çekmeliyim?
    Son zamanlarda öğrendim bir de set dizmek filan varmış, şimdilik ebony armor seti dizdim ışıklı mışıklı oldum ve bunları da hp ve stamina üzerinden ayarlıyorum, hata mı yapıyorum? Magicka'yı, silahımı ve bedenimi alevlendirmek dışında kullanmıyorum, arada bir alevli kırbaç filan sallıyorum. Süs gibi duruyor öyle. Doğru mu yapıyorum?

İlgilenip cevap yazan olursa şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 17 Ekim 2018; 23:14:25 >

• Üsteki arkadaş ilk kez MMORPG oynayan biri olarak en azından bir deneyim kazanmış oynuyor neyin ne olduğunu biliyor ESO hayatına devam ediyor helal olsun diyorum, ben hala böylesi online MMORPG multiplayer vb oyunlardan çekiniyorum bu yüzden geçen Steam indirimlerinde tam niyetlenmişken ESO almaktan vazgeçtim 100TL altında fiyatla iyiydi gerçekten.

ESO derken tek düşündüğüm; 1000 saate yakın OBLIVION & SKYRIM devirmişliğimize güvenip hani "The Elder Scrolls" serisi lore'u yeni ortam mekanlar harita karakterler konu/senaryo görevler vs vs hep bu yüzden ESO'a hevesleniyordum, MMORPG olması hiç umurumda değildi doğrusu, en azından bir OBLIVION & SKYRIM'deki gibi bir konu-senaryo eşliğinde oyuna alışırız ortam mekanları keşfederiz kılıcımız hançerimiz (thief/stealth kill alışkanlığım sağolsun) ok-yay'ımızla tek tabanca takılırız ilerleriz diye düşünürdüm falan.

Neyse geldik esas meseleye asıl can alıcı soruya; Oyun hayatında hiç online MMORPG türünde bir oyunu oynamamış (hatta Strateji ve hatta Multiplayer oyunlardan bile uzak durmuş) bir oyuncu için ESO tavsiye eder misiniz?.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim hocam
    Yani tamda bahsettiğiniz şekilde düşünerek başladım ben. Peşimden de benim gibi TES sevdalısı bir kaç arkadaşımı sürükledim, pişman değiller. Tamriel topraklarında mis gibi gidiyor oyun. Bir kaç kez merak edip oyunun PVP alanına girdik, Cyrodiil'de kale kuşatmaları filan baya zevkli orası ayrı fakat biz resmen co-op şeklinde oynuyoruz oyunu. Burada şuna değinmek istiyorum, oyunda bazı alanlar (İmperial City, Orsinium vs) DLC olarak geçiyor. Tabi tüm DLC lere (yeni çıkmış olan bir DLC hariç), plus alarak erişebiliyorsunuz.
    Üstelik oyunu böyle lore için oynayan çok fazla kişi var. Barda oturmuş RP yapanlara çok rastladık, herifler oturmuş siyaset yapıyor bu gibi durumları görünce bizde giriyoruz laf arasına, Auriel'den başlayıp Tiber Septim'den çıkıyoruz . Zaten oyun içinde tanıştığım Türk arkadaşların da dediklerine göre ESO, lore veya MMORPG kafasında oynayanlar olarak ikiye ayrılıyormuş.
    Oyunun senaryosu baya güzel. Bahsettiğiniz gibi stealth kill falan da takılmak mümkün (pvp de ve dungeonlarda değil).
    Tabi böyle bir düşünceyle tek başına eğlenceli olur mu bilemiyorum. Fakat bu tek başınıza hiç sarmayacak demek değil, ben 100 den fazla saatimi tek oynamışımdır, daha da oynuyorum.

• Merhaba arkadaşlar,

Oyunla ilgili her türlü sorunuza yardımcı olabilirim. Oyun içi @Folst4G olarak ekleyebilirsiniz. TUĞRA'dayım ve guilde alabilirim gelecek arkadaşları. Sakın gelişmiş üst düzey oyuncular var bizi görmezler diye düşünülmesin hiç bir zaman böyle olmadık amacımız sadece muhabbet. Tamamen sohbet amaçlı ortak hareket ediyoruz. Tabi oyunu fazlasıyla ciddiye alacak arkadaşlar için de bi ekibimiz mevcut onları da bekleriz.

Akşamları hem Tamriel kıtasında at süreyim, manzaranın tadını çıkarayım, üç beş yaratık keseyim, ticaret yapayım hem de muhabbet edeyim günlük sorunlarımı anlatayım diyorsanız guildimize bekliyoruz.
  • oyun ne durumda satın alıp unuttum
  • Bu oyun indirimlerde kaç liraya düşüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noir06

Tavsiye ederim hocam
    Yani tamda bahsettiğiniz şekilde düşünerek başladım ben. Peşimden de benim gibi TES sevdalısı bir kaç arkadaşımı sürükledim, pişman değiller. Tamriel topraklarında mis gibi gidiyor oyun. Bir kaç kez merak edip oyunun PVP alanına girdik, Cyrodiil'de kale kuşatmaları filan baya zevkli orası ayrı fakat biz resmen co-op şeklinde oynuyoruz oyunu. Burada şuna değinmek istiyorum, oyunda bazı alanlar (İmperial City, Orsinium vs) DLC olarak geçiyor. Tabi tüm DLC lere (yeni çıkmış olan bir DLC hariç), plus alarak erişebiliyorsunuz.
    Üstelik oyunu böyle lore için oynayan çok fazla kişi var. Barda oturmuş RP yapanlara çok rastladık, herifler oturmuş siyaset yapıyor bu gibi durumları görünce bizde giriyoruz laf arasına, Auriel'den başlayıp Tiber Septim'den çıkıyoruz . Zaten oyun içinde tanıştığım Türk arkadaşların da dediklerine göre ESO, lore veya MMORPG kafasında oynayanlar olarak ikiye ayrılıyormuş.
    Oyunun senaryosu baya güzel. Bahsettiğiniz gibi stealth kill falan da takılmak mümkün (pvp de ve dungeonlarda değil).
    Tabi böyle bir düşünceyle tek başına eğlenceli olur mu bilemiyorum. Fakat bu tek başınıza hiç sarmayacak demek değil, ben 100 den fazla saatimi tek oynamışımdır, daha da oynuyorum.
    Ne diyebilirim ki böyleyse eğer benim şimdiye kadar durduğum kabahat yahu :) bak böyle anlatınca canım acayip ESO çekti valla keşke önceki indirimlerden birinde kapsaymışım dedirttin bana.

Yani anlattığınız şekilde (sonuçta bu online MMORPG oyunu tabii ki böyle hareket edilecek anlıyorum) orada burada barlarda/hanlarda diğer oyuncularla oturup muhabbet döndürmek diğer online oyuncularla birlikte görevlere çıkmak birbirimize yardımcı dost/düşman olmak-olmamak vs vs derken ne bileyim ya hala ısınamadım bu tip şeylere; hani şimdiye kadar hiç MMORPG oyunu oynamamış (hatta oyunlarda Multiplayer'dan bile uzak durmuş) her daim her oyunda Singleplayer(SP) ile yürüyüp gitmiş (çoğu oyuna 300-500 saatini hep böyle SP harcamış) bir bünyeye hani bana biraz ters geliyor sanki bünyeyi bozmasın diyorum :) Yine de canım ESO çekmedi değil şimdi yalanım yok. En azından sizin gibi ESO oyuncularının yorumlarını okudukça (ESO gibi bir oyunu tek başına saatlerce SP oynamışsın mesela) böyle de oynanıyorsa Skyrim/Oblivion gibi görev alıp gidebiliyorsak kendi başımıza kendi yağımızda kavrulabiliyorsak pekala ben bu ESO'yu alırım oynarım, neden olmasın ki.

Yine de fazla gaza gelmek istemiyorum çünkü ESO'ya giriş/rehber amaçlı bazı gameplay videoları izledim de skill perk karakter seçme ayarlar şunlar bunlar bir ton olayı varmış, özellikle o Inventory tarzı üstümüze başımıza silahlarımıza baktığımız ayarladığımız yerler ne öyle ya daha izlerken başım döndü, çok fazla aşırı ayarlar takip etmek gereken noktalar seçim şeyleri var çok iş var ESO'da bilmiyorum bunun altından kalkabilir miyim ne yaparım daha ESO rehber videolarını izlerken bile gözüm korkmadı değil.

---
    @ThePscho
    Zaten ben de şu son geçen Steam indiriminde görüp geldim buraya, yüzlerce saat Oblivion/Skyrim gömmüş bünyeye ESO nasıl gider nedir ne değildir kavramaya çalışıyorum hala SP oynanır mı falan diyorum. Sağolsun @noir06 güzelce anlattı üste eksik olmasın işte yine pek ısınamadım ESO'ya bilemiyorum. ESO Steam sayfasına bakınca benim gördüğüm indirimli Tamriel versiyonu muydu neydi 90-100 TL civarı bir şeydi. Fakat asıl Summerset, Morrowind denilen biz Oblivion/Skyrim aşığı oyuncuların TES lore'u ortamları mekanları açlığını giderecek şeyler ESO'da ayrı DLC olarak satılıyormuş onlarda indirim yoktu hani ESO ana oyununa göre bayağı pahalıydı doğrusu.

• Oyun içi Crown kazanılıyor mu arkadaşlar? Yoksa sadece store'dan satın mı almak zorundayım.
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ben de pek sevmem mmorpg oynamayı ama bu oyun her bünyeye hitap eden şahane bir oyun. Konudaki birkaç sayfa önceki yorumlarıma bakabilirsiniz, o sırada oyuna başlayıp başlamama arasında gidiyordum sizin gibi. Tek başıma eğlenir miyim, hikayesi nasıl vs emin değildim ama oyunu baya baya single oynuyorum ve oldukça da sardı. Questlerde karakterler bana aradığım o duygusallığı da veriyorlar, diyaloglar iyi yazılmış ve seslendirmeleri başarılı olmuş. Klasik mmorpg kafası yok yani, quest alayım yapayım ve sonra da bitireyim. Görevleri boşa yapıyormuşuz hissini yenmiş anlayacağınız. Oyun ait olduğu evrene sadık kalmış ve daha önceki oyunlarda gidip gördüğümüz yerlerden geçerken duygulandırıyor baya. Tamriel'i geziyoruz oyunda karış karış daha ne olsun. Başlayın bence en kısa sürede.
  • 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.