Şimdi Ara

Ekranım kararıyor ve ekran kartının fanı hızlı çalışmaya başlıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar böyle bir sorunum var son zamanlarda sık sık olmaya başladı. Bilgisayarı yeni açtığımda da oluyor uzun süre açık kaldığı zamanda olabiliyor.

Bu sorun neden olur acaba? Güç kablosuyla mı bir alakası var? Ekran kartıyla mı? çözemedim. Eskiden böyle bir sorunum yoktu aynı kablo ve ekran kartı kullanıyorum değiştirdiğim bir şeyde yok yani.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• tüm parçaları sök yeniden tak genelde çözüm olabiliyor.
  • Rami falan söküp çıkarmıştım belki ondandır diye ama diğer parçalarına dokunmadım çünkü daha önce söküp takmışlığım yok yani ondan elimde kalmasın diyorum. :)
  • ekran kartının slotuna tam oturup oturmadığına bakın

birde ekran kararıp geldikten sonra hiç sağ altta "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan ....." şeklinde bir pop-up çıkıyormu ona bakın, çok sık oluyorsa donanımsaldır bence. Aksi takdirde sürücüleri güncellemeyi deneyin
  • "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan ....." böyle bir şey vermiyor öyle kalıyor sadece. Ekran kartının fanı normal çalışma sesinden iki kat daha fazla ses çıkartacak şekilde çalışmaya başlıyor zaten bir ekran kartına bakmam lazım herhalde sökük takması çok çetrefilli midir acaba? Söktükden sonra takamamaktan korkuyorumda bilgisayarcıyla falan uğraşamam bunun için vaktim yok mağlesef.
  • Az önce sorun tekrar oldu bende ekran kartını çıkartmayı becerdim tozunu falan aldım tekrar taktım bakalım bir gelişme olucak mı?..
  • Mağlesef dün yine yaptı. Başka ne yapmak lazım ekran kartı mı bozulmuştur yoksa başka bir ihtimal daha var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.