Şimdi Ara

Ekranda yatay yeşil çizgiler ve mavi ekran :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese dün bilgisayarda birden görüntü gitti. Yeniden açtığımda girişten ihtibaren ekranın heryerinde yatay yeşil çizgiler çıkıyor arasıra mavi dikdörtgenler falan. Bilgisayar sadece güvenli modda açılıbiliyor normal açmayı deneyince windows logosundan sonra mavi ekran veriyor. Büyük ihtimal sorun ekran kartında GTX590 var ve garantisi bitti. Bu tarz bir sorun yaşayan varmı sizce driver problemi veya yazılımsal bir problem olabilirmi. Dün ramleri tek tek deneyip söküp taktım sorun ramden değil. Harddisk gidiciydi ama oda bu tarz bi problem yaratmaz. Vga kablosundan olduğunu sanmıyorum kablodan olsa mavi ekran vermez :S

• Ekran kartından kaynaklanıyor büyük ihtimal . İlk önce ekran girişlerini so ra ekran kartını falan kurcala düzelmezse ekran kartı fırınlama yap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün arkadaş kart getirecek sistemde bi onuda deneyecez eğer onda sorun yoksa zaten zorunlu fırınlıcam ama bakalım. Hala belki yazılımsaldır diye umutlarım var :S 3,4 gün önce yeni driver indirmiştim nvdianın her türlü ondanda umarım donanıma zarar vermemiştir. Bir de ekran kartı problemlerinde genelde çizgili falanda olsa windowsu güvenli mod harici de açabiliyorsun diye biliyorum bunda güvenli mod harici hiç açılmıyor bilgisayar buda biraz yazılımsal olabilir diye umutlandırıyo beni ama hayırlısı :S
  • Başka fikri olan yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senihcan

Başka fikri olan yokmu?

Mavi ekran hata konu olarak ne veriyor.
  • http://pctesti.com/wp-content/uploads/2011/06/rammaviekran.jpg

Şuan şirketteyim de internetten araştırıp buldum . Yukarıdaki olması lazım Try changing video adapters cümlesinden hatırladım :)
  • Ayni sey benimde zamaninda 4870x2 de basima gelmisti bir aciliyor bir acilmiyordu ekran kati cok isiniyordu zamanla o cizgiler cikmaya basladi ve ekran kartimin bozuldugunun müjdesini aldim garantisininde bittigini gorunce tamirciye yolladim tamircide gpusunuN yandigini degistirmenin yeni ekran katiyla nerdeyse ayni fiyata gelecegini soyleyince bende karti süs olarak dolabima koydum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.