Şimdi Ara

Ekranda anlık kararma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm.Arkadaşlar şöyle bir sorun oluştu,son zamanlarda bilgisayar kullanırken oyun oynarken veya boşta çalışırken göz kırpması hızında ekran kararıp açılıyor.Bu bazen çok seyrek bazen sıklaşabiliyor,format attım yine düzelmedi.

• Bu sorun kasayı değiştirdikten sonra bende de var. Anlık oluyor bazen 2 kere göz kırpıyor.

Bende G-sync montör var. LED G-sync aktifken kırmızı yanıyor o anlık kararmada ise turuncuya dönüyor. Tek yakaladığım nokta bu. Çözümü bir türlü bulamadım bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Bu sorun kasayı değiştirdikten sonra bende de var. Anlık oluyor bazen 2 kere göz kırpıyor.

Bende G-sync montör var. LED G-sync aktifken kırmızı yanıyor o anlık kararmada ise turuncuya dönüyor. Tek yakaladığım nokta bu. Çözümü bir türlü bulamadım bende.

Benim monitör de g sync ben o led ayrıntısını yakalamayadım,umarım donanımsal bir sorun değildir.
  • Monitörden değil rahat ol. Önceki sistemimde böyle bir sorun yoktu, kasayı değiştim bu sorun meydana geldi bende de. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Belki anakart sürücüsü belki de nvidia sürücüsü...
  • quote:

Monitörden değil rahat ol. Önceki sistemimde böyle bir sorun yoktu, kasayı değiştim bu sorun meydana geldi bende de. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Belki anakart sürücüsü belki de nvidia sürücüsü...

Peki siz hiç nvidia sürücüsünü değiştirmediniz mi sorun ondan mı değil mi diye?
  • Denedim, değişen bir şey yok. Yeni sistemi dizeli 4 ay oldu, arada baya sürücü değiştim gene aynı. 2 gündür hiç yapmıyor bakalım, bir şey tetikliyor ama çözemedim gitti.
  • quote:

Denedim, değişen bir şey yok. Yeni sistemi dizeli 4 ay oldu, arada baya sürücü değiştim gene aynı. 2 gündür hiç yapmıyor bakalım, bir şey tetikliyor ama çözemedim gitti.

Dediğin gibi bişey tetiklediğinde oluyor ama ne.Çözersen sorunu banada yaz sana zahmet.Bende çözersem zaten sana yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joel_Miller -- 25 Mart 2018; 0:17:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps4player

quote:

Denedim, değişen bir şey yok. Yeni sistemi dizeli 4 ay oldu, arada baya sürücü değiştim gene aynı. 2 gündür hiç yapmıyor bakalım, bir şey tetikliyor ama çözemedim gitti.

Dediğin gibi bişey tetiklediğinde oluyor ama ne.Çözersen sorunu banada yaz sana zahmet.Bende çözersem zaten sana yazarım.

Slm,forumda biri şunu tavsiye etti monitör ayarlarında İMAGE menüsüne gir ordan OD ye gir ve OFF yap.Şİmdilik bende sorun yok gibi tabi bir iki gün denemek lazım.Diğer araştırmalarımda da displayport kablosunu iyi bir displayport kablo ile değişmek lazım diyorlardı.

• Ben driverları bile bazen sildim tekrardan kurdum. Gene son 2 gündür göz kırpma oluyor. Kablodan olduğunu sanmıyorum, önceki sistemimde böyle bir şey yoktu. Dediğin gibi OD off yaptım bakalım. Hangi monitörü kullanıyorsunuz acaba?
  • quote:

Ben driverları bile bazen sildim tekrardan kurdum. Gene son 2 gündür göz kırpma oluyor. Kablodan olduğunu sanmıyorum, önceki sistemimde böyle bir şey yoktu. Dediğin gibi OD off yaptım bakalım. Hangi monitörü kullanıyorsunuz acaba?

Benim monitör asus pg278q.Bugün ocak ayının nividiasını yükledim ama sorun devam etti.OD off da dün bişey yoktu bugün yine oldu kafayı yicem ,yani tek denemediğim win 7 veya 8.1 e geçmek bu durumda onuda denicem.Ama siz OD off da bir deneyin bakalım sizde de sorun devam edecek mi görelim.Sizden haber beklicem OD off da sizde ne olacak aceba.
  • Şimdi göz kırptı bende de. Benim de PG248Q. Bence sorun G-Sync. Bazen alt+tab yapınca filan kırmızı led ışığı beyaz oluyor. Veya Windows 10 sorunlu, saçma saçma işler. Yapacak bir şey yok.

Ekran kartınız nedir?

Bu arada yarın Nvidia Container (Denetim masası) filan kaldırıcam. Bios driverlarım da güncellenmiş onları da indiririm sonra 1-2 gün deneyip konuya yorum bırakırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 28 Mart 2018; 0:32:38 >
  • quote:

Şimdi göz kırptı bende de. Benim de PG248Q. Bence sorun G-Sync. Bazen alt+tab yapınca filan kırmızı led ışığı beyaz oluyor. Veya Windows 10 sorunlu, saçma saçma işler. Yapacak bir şey yok.

Ekran kartınız nedir?

Bu arada yarın Nvidia Container (Denetim masası) filan kaldırıcam. Bios driverlarım da güncellenmiş onları da indiririm sonra 1-2 gün deneyip konuya yorum bırakırım.

Bu sorun neden oluştu yani birden bire bunu anlamak istiyorum ,malesef saçma sapan sorun.Ekran kartım asus gtx 1080.
  • Bu sorunu sadece ben yaşıyorum sanıyordum, ekran kartını servise verecektim hatta. Benim de Gigabyte Gtx 1080, driver gelmiş yeni onu kurup dene istersen. Ben redditten takip ediyorum sürücü özelliklerini. Sürekli Gtx 1080 fixes yazıyor. Var bir şeyler ama...

Siz de sorun son zamanlarda oluşmuş. Windows 10 1709'mu kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 28 Mart 2018; 0:54:45 >
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Evet driver gelmiş indiriyorum şu an.Aynen sorun son zamanlarda oluştu win 10 1709 u kullanıyorum.
  • 2 gündür göz kırpma yaşamadım ben, gayet iyi gidiyor şu an. Acaba GPU saat hızı değiştiğinden mi böyle problem yaşıyordukta bunu fixlediler.
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Son nvidia güncellemesinden sonra bende son 2 akşamdır full oyun oynamama rağmen göz kırpma yaşamadım , düzelmiş görünüyor ,yoksa bu kadar uzun oynamada mutlaka göz kırpmalar olurdu, ama bir hafta sorunsuz geçsin öyle sevinecem :)
  • quote:

2 gündür göz kırpma yaşamadım ben, gayet iyi gidiyor şu an. Acaba GPU saat hızı değiştiğinden mi böyle problem yaşıyordukta bunu fixlediler.
    merhaba hocam,göz kırpma yine başladı aynı sürücüyü kullanıyorum ama son günlerde yine başladı.aceba win 10 güncellemesi mi buna neden oldu,sizde durumlar nasıl?
  • Oluyor gene ya. Yapacak bir şey yok. Bence 1080 lerde bir sıkıntı var.
  • quote:

Oluyor gene ya. Yapacak bir şey yok. Bence 1080 lerde bir sıkıntı var.
    en son konuşmamızdan bu yana ne güzel düzelmişti.şimdi neden yine başlıda diye düşündüğümde aklıma sadece win 10 son güncellemesi geliyor.sizde nasıl yeniden başladı ?
  • 1709'da da oldu arada 1804'de de. Değişen bir şey yok. Nvidia sürücülerini de denedim son üçünü. Arada oluyor ama sık sık değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.