Şimdi Ara

Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopumu söktüm geri taktım ancak bilgisayarı açtıktan 1-5 dk sonra ekran gidiyor. Nasıl gidiyor mesela tamamen beyaz oluyor yada tamamen mavi oluyor. Diğer renkleride aldığı oldu. Her seferinde tek bir renk ekranı kaplıyor. Nerde yanlış yaptım sizce ?

• Godzillasancak G kullanıcısına yanıt
    Panele giden kabloyu takmada...
  • panele giden kablo derken birazdaha açıklayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godzillasancak -- 9 Haziran 2015; 17:46:08 >
    LED yada LCD panele (bazıları buna ekran yada monitör tabir eder, aşağıda resmi var) giden ekran kartı kablosu , ya anakartdan çıkışlarını tam oturtamadınız,yada kablo içerisinde kopukluk(lar) oluştu. Diğer alternatifde panele bağlanan kablo ucunun oturmaması, aşağıdaki resimi hem panelin kendisini tanımlamak için kullandım, hemde kablonun panele bağlanan ucunu göstermek için...
     Ekran Sorunu

Ya yazmışken şunuda yaziim dedim şimdi senin kafan rahat olmayabilir. Aşağıda bahsettiğim anakartdan panele giden çıkış ucu var 1. resim o. 2. resim ise panel ile anakart arasında kullanılan telleerinden herhangi bir tanesinin kopması yada ucunun bozulması/oturmaması muhtemel kablo örneği
     Ekran Sorunu Ekran Sorunu

• kardeşim ilgin için teşekkürler şuan geç oldu yarin ben sökeyim tekrar bir bakayım yeniden. tekrardan teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.