Şimdi Ara

Ekran renkleri bozuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JohnRambo55 (5 mesaj) Yunus YLcnk (3 mesaj) MURRAT (1 mesaj) Mr.Citizen (1 mesaj) Black Wall Street (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ekran renkleri bozuluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    216 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Selamın aleyküm..
    Ekran kartı ve monitör arasındaki kablo oynayınca ekran renkleri bozuluyor ve bir daha geri getirmek için yoğun çaba sarfediyorum. Bunun sebebi nedir? Ve çözümü var mıdır?

|
    |
  • Yüzbaşı
    538 Mesaj
    eğer kablon yıpranmışsa sebebi o olabilir yoksa slot la alakalı bir sorun vardır.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    hocam vga kablo kullanıyorsun sanırım.başka bir kabloyla dene, olmazsa ekran kartında başka slot varsa oraya tak.
    |
    |
  • Yarbay
    5761 Mesaj
    yeni kablo alacaksın. elindeki hasarlı bir kablo ve bazı kısımlarında temassızlık vb. var.
    |
    |
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Eve vga. Ben ekran kartının girişindedir diye düşünüyordum. Fakat monitör girişinden dokununca da bozuluyor. Sorun kabloda mı diyorsunuz.?
    |
    |
  • Teğmen
    109 Mesaj
    onboard ekran kartı varsa orda deneyin aynı şeyi yaparsa sorun kesin monitördeki slot yada kablo ucundadır
  • Yarbay
    11970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Citizen

onboard ekran kartı varsa orda deneyin aynı şeyi yaparsa sorun kesin monitördeki slot yada kablo ucundadır

Aynen katılıyorum

Eğer sorun yoksa ekran kartını arızalıdır.
    |
    |
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Anakart çıkışlarında ekran kartındaki gibi bir çıkış var dik şekilde fakat oraya taktığımda hiç görüntü gelmiyor.
  • Yarbay
    11970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JohnRambo55

Anakart çıkışlarında ekran kartındaki gibi bir çıkış var dik şekilde fakat oraya taktığımda hiç görüntü gelmiyor.

Ekran kartını çıkartıp dediğiniz yere takın yoksa çalışmaz
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yunus MF ne demek istediğinizi anlamadım. Benim dediğim kasanın dışındaki anakart çıkışlarında kabloyu takabiliceğim bir giriş var . Fakat oradan hiç görüntü gelmiyor. Ekran kartı doğru yerinde takılı ve görüntü veriyor. Benim sorunum videoda gördüğünüz gibi renk bozulması.
  • Yarbay
    11970 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JohnRambo55

Yunus MF ne demek istediğinizi anlamadım. Benim dediğim kasanın dışındaki anakart çıkışlarında kabloyu takabiliceğim bir giriş var . Fakat oradan hiç görüntü gelmiyor. Ekran kartı doğru yerinde takılı ve görüntü veriyor. Benim sorunum videoda gördüğünüz gibi renk bozulması.

Hocam sorunu anlatırken neyin bozuk olduğunu zaten yazmışsın Monitör ile kasa arası takılan sinyal kablosu bozulmuş değiştirmen gerekiyor:
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Anladım. Teşekkürler .
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
kripto para haberleri
Radyo Dinle
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,297
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.