Şimdi Ara

Ekran Parlaklığı Kendi Kendine Azalıp Çoğalıyor ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
81.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sony için sensör otomatik ekran kararması çözümü

( Programlar/vaiocare/Troubleshootlng/Dispay yada image quality den ayarlayabilirsiniz.)

win8 için pencere (windows) tusundan tüm programlarda arayarak bulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuykil

Monster marka laptop aldım 1 ay önce ve aynı sorunu yaşıyorum.

Yukarıda yer alan tüm ayarları yapmama rağmen değiştiremedim bu parlaklık olayını. Başka çözüm sunabilecek olan var mı?

Ekran arızası değildir di mi bu?

Çok sinir etti.

dostum 1,5 senelik monster kullanıyorum bende de var aynı sıkıntı çözemedim.
    sürekli böyle değil ama ara sıra oluyor bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yegemen

quote:

Orijinalden alıntı: Tuykil

Monster marka laptop aldım 1 ay önce ve aynı sorunu yaşıyorum.

Yukarıda yer alan tüm ayarları yapmama rağmen değiştiremedim bu parlaklık olayını. Başka çözüm sunabilecek olan var mı?

Ekran arızası değildir di mi bu?

Çok sinir etti.

dostum 1,5 senelik monster kullanıyorum bende de var aynı sıkıntı çözemedim.
    sürekli böyle değil ama ara sıra oluyor bu durum.

Maalesef aynı durum bende de hala mevcut. Her defasında eski ekran kartını yüklemek zorunda kalıyorum. Keşke bi çözümü olsa.
  • buldum ben hocam, onboard intel ekran kartı yazılımını aygıt yöneticisinden tekrar yükleyince sorun düzeldi.

aygıt yöneticisi, görüntü bağtaştırıcıları, intel hd graphics sağ tıkla, önce güncel yazılımı otomatik ara, eğer bulamassa sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara, bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver e girip inter hd graphics i seçerek ileri diyoruz.

bu adımları takip et
  • Arkadaşlar merhaba

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-start/windows-10-m%C3%B6nit%C3%B6r/e0bf6710-7814-47e5-ba57-b4756c58d13f

referanslı sayfada çözümü açıklamışlar.

"Windows 10’a geçtikten sonra ekran parlaklığını %100 yapılmasına ragmen sürekli değişmesinin çözümü aslında sürücü (Intel HD Graphics) içerisinden yapılan Görüntü Enerji Tasarrufu Teknolojisi ayarının devre dışı bırakılmasıdır. "

İsteyen sayfayada göz atabilir.

• Arkadaşlar bu sorun her formattan sonra başıma geliyor ve kendim kurcalayarak buluyorum. Bu bir nevi intelin otomatik pil tasarrufu modu windowsla alakası yok.
    Şimdi sağ altta intel hd grafiğe giriyoruz ordan güç ordan da elektrikle çalışırken dengeli diyoruz
    Pille çalışırken de dengeli deyip allta oyun için daha fazla pil ömrü denen kısmı devre dışı bırak ve son olarak en altta görüntü güç tasarrufu kısmını ya devre dışı bırak ya da maksimum kaliteye getir ikisini de deneyin sonra da pc yi yeniden başlatın açılıncada ayarların öyle kaldığından emin olun
    Sorun hallomuştur.
    Bendeki aşağıdaki gibi sizde kurcalayarak kendinizinkini yapın en sağlam şeklini yazdım. Ekran Parlaklığı Kendi Kendine Azalıp Çoğalıyor ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cHacKEr.123 -- 31 Mayıs 2018; 18:24:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yegemen

buldum ben hocam, onboard intel ekran kartı yazılımını aygıt yöneticisinden tekrar yükleyince sorun düzeldi.

aygıt yöneticisi, görüntü bağtaştırıcıları, intel hd graphics sağ tıkla, önce güncel yazılımı otomatik ara, eğer bulamassa sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara, bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver e girip inter hd graphics i seçerek ileri diyoruz.

bu adımları takip et
    Allah razı olsun hocam, derdime derman oldun.
  • ayarlardan sisteme gelin sistemden pile gelin pilden pil tassarrufu esnasında düşük ekran parlaklığını kapatın oluyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.