Şimdi Ara

ekran koruyucusuz kullanan var mılgili(biliyorum çok var ama...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle özür dilerim bu konuyla ilgili çok yazı var lakin bi sonuca hala varamadığımdan sizlere danışma ihtiyacı duyuyorum. İphone 4 ümü parmak izi bırakmayan ekran koruyucu film ile kullanıyorum. Eyvallah parmak izi bırakmıyot ama kendi kendime diyorumki bu sefer: lan bu cihazın retina ekranı var onun için bu kadar verdik de niye kullanmıyoruz. Yani ekrandan hiç verim alamıyorum. Bütün yazılardan da anladığımız gibi pahalı, ucuz farketmez hiçbiri orjşnal cam hissini, zevkini vermediği için insanın içinde bir rahatsızlık bırakıyor. Yani diğeceğim odur ki; iphon unu filmsiz kullanan var mı çiziliyor mu falan filan. Okuma zahmeti gösterdiğiniz için tekrar teşekkürler.
    HERKESE İYİ BAYRAMLAR!!!

• Ben ilk 1 hafta kullandim sonra iptal. Cok fazla ustune dusme nazara gelir celik kasa koruyucu bile kurtaramaz iphoneunu. Cikar rahatina bak bence
  • ben ön ve arka filmsiz kullanıyorum.
    bundan önceki 8 aylık c7 telefonumuda aynı şekilde kullandım 1 tane bile çizik yoktu. kullanım çok önemli,çok titizim bu konuda ve çok titiz kullanıyorum.
    film kullanmama sebebine gelince. mat kullanıyorum ekranda yağ kalmıyor parmak izi kalmıyor ama ekran görüntüsü ölüyor. :) diğerini kullanıyorum parmak izi kalıyor,yağ kalıyor gökkuşağı vs. derken yine aynı sıkıntı ortada. bu yüzden kullanmıyorum.ama telefonu daha bir masanın üstüne koymadım :D filmsizde çok yağlanıyor dışarda üstüme siliyorum , evde bezle siliyorum her gece temiz oluyor. bence dikkatli kullanıldığı sürece bir sıkıntı oluşmaz.
  • Ben aldığımdan beri 4-5 aydır filmle kullanıyordum. (ayda bir yenileterek) Gecen ay söktüm bu sekilde kullanıyim diye 1 hafta fln kullandım hic beğenmedim parmağım kaymıyor takılır gibi oluyordu elim terledigi zaman daha kötü oluyordu. Ekrana yeniden film taktirdim çok memnunum elim terli olsa daha bu koruyucu nylon olduğu için sanırım elim kayıyor hic takılma vs olmuyor daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Çizik vs koruması yönündende iyi ayda bir yeniletiyiyorum arka tarafı çizik doldu kaldı camda nokta yok.
  • 1-2 aydır koruyucusuz kullanıyorum ekranda hıç bır sorun yok
  • ben de çıkarmak orjinalinden zevk alarak kullanmak istiyorum ama korkuyorum
  • Aldigim gün taktim bir dahada çıkarmadim,bazen isiga tutup uzerindeki ciziklere bakiyorumda iyiki cikarmamisim,cihazin ne zaman cizilecegi hic belli olmuyor
  • nemde mat fılmle kullanıyorum parmak ızı bırakmıyor ama retina yok maalesef :(
  • bütün korkularımı bir kenara bıraktım ve koruyucu filmi söküp attım ve dünyanın en iyisi retina ekranın tadına bakmaya başladım. Herkese söylemeliyim ki; inanılmaz bir duygu :)))) bu muhteşem ekranı gördükten sonra filmi neden çıkardım ya çizilirse diye kesinlikle düşünmüyorum
  • Bende 2 gün once cikardim boyle daha guzel gercekten elim daha rahat kayıyor
  • ekran filmsiz daha güzel ama zamanla kayganlık özelliğini yitiriyormuş.Elle kullanımda çizik oluşmaz ancak silerken çizikler oluşabilir microfiber bezler güzel ancak zamanla çizik oluşup moralim bozulacağından sgp nin filmini kullanıyorum bir kaç arkadaşım sen film kullanmıyor musun dedi o derece belli olmuyor ekranda

ve kyllandığım en iyi koruyucu sgp oleophobic veya christal olandan alın bence tavsiyemdir.Ekran görünümünden hiçbirşey kaybetmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

ekran filmsiz daha güzel ama zamanla kayganlık özelliğini yitiriyormuş.Elle kullanımda çizik oluşmaz ancak silerken çizikler oluşabilir microfiber bezler güzel ancak zamanla çizik oluşup moralim bozulacağından sgp nin filmini kullanıyorum bir kaç arkadaşım sen film kullanmıyor musun dedi o derece belli olmuyor ekranda

ve kyllandığım en iyi koruyucu sgp oleophobic veya christal olandan alın bence tavsiyemdir.Ekran görünümünden hiçbirşey kaybetmiyor

sgp christal videolarını izledim gayet başarılı duruyor deneyeceğim teşekkürler
  • şöyle bir nokta koymak uygun olabilir..

Herkesin kullanım şekline göre ve telefona davranışına göre değişir. Sen de ben de filmsiz kullanırız ama belki benim giydiğim pantolonun cep kısmında bir metal vardır ya da cebimde anahtarlık unuturum ve çizik çizik olur ama sen daha titiz kullanırsın hiçbirşey olmaz. İkimiz de gelip bu konuda "ben kullanıyorum çok çizildi" ya da sen gelip "ben kullanıyorum hiç çizik yok" derseniz kişilerin kafaları karışır.

Herşey kullanış şekline ve yerine göre değişir. Ekranın çizilmelere karşı dayanıklı olduğu söyleniyor ama bir atasözümü var "eşşeğini sağlam kazığa bağla".. Sen kullan ekran filmini çizilmesin güzel güzel kullan yani. Hem ilerde satacağn zaman da ah vah etme çizildi para etmeyecek diye. Uzun bir süre sonra telefonu sattığında alanlar temiz ve çiziksiz ise alıyolar. Aksi takdirde satacağın rakam düşer.

Size başımdan geçen bir olayı anlatayım..
    Ben telefonumu deri kapaklı bir kılıf ile kullanıyorum. Kapağını da kapattığımda telefona bakınca iPhone olduğunu görünmüyor ama müthiş koruyor telefonu. Kuzenimde de ayın telefondan var ve o kılıfsız kullanıyor ve neymiş estetiğini bozmak istemiyormuş.. Tercih senin dedim.. Geçenlerde eve çıkarken merdivenlerde telefonu çıkarayım dedim elimden bir düşürdüm ki sormayın. Merdivenlerden takla ata ata aşağı indi mermerin üstünde. Telefonu kılıfından bi çıkardım çizik bile yok. Ama kuzenim? Geçen elinden bir kere düşürdü camı çok feci çatladı. 300 liraya camı değişti..

Yani işin özü kullanan kişinin titizliğidir. Siz telefonun korumasını sağlayın gerisi artık kısmet işi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andruil -- 1 Eylül 2011; 14:04:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egomelo

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

ekran filmsiz daha güzel ama zamanla kayganlık özelliğini yitiriyormuş.Elle kullanımda çizik oluşmaz ancak silerken çizikler oluşabilir microfiber bezler güzel ancak zamanla çizik oluşup moralim bozulacağından sgp nin filmini kullanıyorum bir kaç arkadaşım sen film kullanmıyor musun dedi o derece belli olmuyor ekranda

sgp christal videolarını izledim gayet başarılı duruyor deneyeceğim teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_52055899/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52055899

ben o filmi kullanıyorum şu an. görüşlerimi bu konuda yazmıştım. okursan ön bilgin olur ki bence dikkat edilmesi gereken noktalar var !

• alalı nerdeyse 1 sene olacak, hala filmsiz kullanıyorum. sürekli tişörtüme siliyorum, onda bir sorun yok çizilme falan yapmıyor; ama bir cebimi sadece telefona ayırıyorum, anahtar veya bozuk parayla teması çok tehlikeli olabiliyor. 1 ay önce tatildeyken farkında olmadan anahtarla aynı göze koymuşum telefonu çantada, ilk çiziğini edinmiş oldu böylece, baya içime oturmuştu. ama onun dışında dikkatli kullanırsanız filme falan gerek yok, o kadar da kolay çizilmiyor alet.
  • 8-10 tane ekran koruyucu film aldım canım sıkıldıkça çıkartıyorum, sonra bi ara kafama esiyor tekrar takıyorum.. ancak filmler mat değil benim o yüzden sorun oluşturmuyor.. parmak izi vs. önemli olmuyor, taksanda takmasanda parmak izi olacak yani onun kaçışı yok
  • 1.5 yildir filmsiz kullaniyorum. İlk defa 2 hafta once cizildi ama cok kucuk o yuzden rahatsiz etmiyor. Tabi cizik olayi nasil kullandigina gore degisiyor.
  • Ben de dikkatli bir kullanıcıyım dır lakin nefret ederim kaplamadan kılıftan falan.Herkesin kullanım şekli farklıdır... isteyen istediği gibi kullanır fakat gel gör ki bazı konularda mantığa yatmıyor.

Telefona bir dünya para verip sonra gözü gibi bakarsın. Kılıftır naylon dur poşet tir hepsini takıp kullanır. Ekranın güzelliğinden veya başka estetiğinden mahrum kalırsın.

Sonra gün gelir o güzelim telefonu elin adamına satarsın, senin yapamadığını yaparak telefonun....

Bi laf vardır onu yazayım..

Kızını öpmeye kıyamadığını elin oğlu s.... doymazmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.