Şimdi Ara

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
3
Favori
49.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: munans

Benim aldığım Zotac 8800 GT Amp. ekran kartının içinden de DVI-HDMI dönüştürücü aparat çıkmıştı. Forumda bu ekran kartını alıp, DVI-HDMI dönüştürücü aparatı kullanmayan olabilir, belki onlardan da alabilirsin.

Denemek lazım ilginç olabilir.
    Ama benim hissiyatım sanki mutlaka ati nin çeviricisi lazım gibi.
    Denerseniz sonucu lütfen yazın.
    Selamlar
  • Ben de sadece ati nin diye düşünüyorum ama albaniye pm attım bakalım deyelim paylaşalım üstadlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustee

Ben de sadece ati nin diye düşünüyorum ama albaniye pm attım bakalım deyelim paylaşalım üstadlar

OK bugün/yarın Adapter i gönderiyorum+
    Selamlar

p.s;bugün Kargoya verdim,bilgin olsun+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 21 Mart 2008; 14:58:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

quote:

Ben de sadece ati nin diye düşünüyorum ama albaniye pm attım bakalım deyelim paylaşalım üstadlar

Selamlar

Sağolasın Üstadım
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: albani

quote:

Selamlar

Sağolasın Üstadım

Albani'den aldığım çeviriciyi kullandım ve şu sonuç ortaya çıktı Görüntü var ses yok

Arkadaşlar sadece Ati'nin çeviricisi işe yarıyor aldanıp başka çevirici almayın.

• bilgi icin tesekkurler
    lucky8 ile irtibata gecersen sana icinden cevirici cikan modeli ve aldigi yeri soyleyebilir
    selamlar
  • quote:

Albani'den aldığım çeviriciyi kullandım ve şu sonuç ortaya çıktı Görüntü var ses yok

Arkadaşlar sadece Ati'nin çeviricisi işe yarıyor aldanıp başka çevirici almayın.

Ne güzel de heveslenmiştik.
  • Arkadaşlar,

Dikkate almanız gereken bir konu daha. Eğer ekran kartının HDMI çıkışından ses almak istiyorsanız, işletim sistemi tarafında da bir ayar yapmanız gerekmekte. Zamanında kendi kendime çözmüştüm sorunumu. Sizin de bilginiz olsun:

http://forum.donanimhaber.com/m_19719879/mpage_1/key_//tm.htm#19719879

• paylasim icin tesekkurler
    selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegriM

Bilgisayardan tek kabloda hem HD görüntü hem HD ses işini bitirebilmek için, bilgisayardan çıkan:

a. HDMI kablosunu TV'ye takıp, TV'den de varsa optik out ile amfiye çıkış almak,

b. HDMI kablosunu amfiye takıp, amfiden de tekrar HDMI kablo ile TV'ye görüntü çıkışını yapmak,

gerekecek. Fakat ne yazık ki benim amfide HDMI giriş ve çıkış yok. TV'imde de optik ses çıkışı yok.

Ben gene bilgisayardan hem HDMI hem de optik çıkış almak zorundayım.

Edit: Aktardığın konsantre bilgiler için de çok teşekkürler @signore. Dizi tavsiyem de 24 ve Tudors olabilir

Bir kaç gün önce Toshiba'nın A200-1LA modeli ni aldım, ekran kartı hd2600 ve laptop üzerinde hdmi çıkış mevcut, sistemimdeki anfi ile hdmi üzerineden ses ve görüntü taşıyabiliyorum. yani b seçeneğinde olduğu gibi.
    Laptop.da Vista yüklü , bir kaç tane mkv formatında 720p film denedim , görüntü muhteşem , ses,de aktarıyorum fakat ac3 ses almayı başaramadım.
    Vistada ses kartı özelliklerinden sadece digital ses çıkışını kullan seçeneğini aktifleştirebiliyorum , haricinde başka bir ayar sunmuyor.
    Digital çıkış almak için codec.lerde ayarmı yapmak lazım , ac3 de her türlü varyasyonu denedim . sonuç aynı.

• quote:

Eveeet arkadaşlar, nihayet bugün işlemcim geldi, bilgisayarı çalıştırabildim.
    DVI-HDMI dönüştürücü vasıtasıyla, iki ucu HDMI kablo kullanarak plazmadan görüntü, 5.1 hoparlörlerden ses alabildim.
    Gelsin uykusuz oyun geceleri.

Benzer sistem almayı düşünen, sistemimdeki herhangi bir parça hakkında herhangi bir şey merak eden arkadaşlara yardım etmekten zevk duyarım, her zaman beklerim.

Tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Saygılar...

Digital ses almayı başarabildinizmi? Ben sizin sisteminize benzer özelliklerde bir laptop kullanıyorum ancak digital ses alamadım , Sistemde vista yüklü , Ayarları kısaca anlatabilirmisiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: hunter26
    Digital ses almayı başarabildinizmi? Ben sizin sisteminize benzer özelliklerde bir laptop kullanıyorum ancak digital ses alamadım , Sistemde vista yüklü , Ayarları kısaca anlatabilirmisiniz?

Bende de vista yüklü, herhangibir ayar yapmadım. 5.1 hoparlörlerden ses alabiliyorum.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hunter26

Bende de vista yüklü, herhangibir ayar yapmadım. 5.1 hoparlörlerden ses alabiliyorum.

Bende ses alıyorum ancak analog olarak iletiliyor ses, digital ses alabiliyormusunuz? ac3 ve dts olarak bu önemli.
    ikinci olarak hangi codec paketini kullanıyorsunuz?
  • arkadaşlar bu anlattıklarınızı MSI M677 Crystal Collection dizüstü bilgisayar ve Samsung LE32s81b model LCD Tv kullanarak yapmak mümkün mü..?? yani dizüstünün DVI çıkışından direkt olarak ses ve görüntüyü Tv' ye HDMI girişine aktarabilir miyim..?? eğer mümkün değilse ne yapmam gerekiyor..?? DVI çıkışı 24+5 pin, o kadar pin bi işe yarar herhalde di mi..?? :) yardım lütfen film izleyemiyoruz... :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalkurc -- 27 Mayıs 2008; 10:42:27 >
  • Bilgisayarın ses özelliklerinden ses çıkışı için HDMI veya DMI out aktif edilebiliyorsa sesi aktarabilmen lazım,
    öncelikle buna bak: bilgisayarın ses kontrol menusunde default device HDMI veya DVI HD audio out seçeneği var mı ve aktif olmalı.
    Bu yoksa mümkün değil, ses özellikleri ve sürücüler eski ise güncel sürümleri yüklemek belki bir farklılık sağlayabilir.
  • ses ayarlarını a.tığımda karıştırıcıyı seçince Realtek Digital Output seçeneği görünüyor. ayrıca HD Audio Yöneticisi diye bir panel var ama onun içerisinde HDMI ya da DVİ seçeneği göremedim. ses kontrollerinde resimdeki gibi bir ifade var.

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Şu anda ingilizce windows kullandığım için tam karşılığını yazamıyor olabilirim ama:

denetim masası >sesler ve audio cihazları > Audio sekmelerine girdiğinde en üstte

sound playback > default device

seçeneğinde sadece "realtek HD audio" gibi bir şey görüyorsan, DVI seçemeği çıkmıyorsa DVI dan ses yok demektir. orada DVI veya HDMI audio gibi bir seçenek olmalıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemalkurc
    DVI çıkışı 24+5 pin, o kadar pin bi işe yarar herhalde di mi..?? :)

Bu cümlenize istinaden bir not iletmek isterim. DVI standardı sadece video sinyali taşır, ses taşımaz. DVI ile ses taşımak, bazı ekran kartlarının ve anakartların ilave özelliğidir.

Dolayısıyla, "DVI çıkışım var, çok da pin var; mutlaka ses de taşıyordur" gibi bir düşünceniz olmasın. Ben olsam doğrudan notebook hakkında araştırma yapar, teknik servisle konuşur, cihazın böyle bir özelliği olup olmadığını araştırırdım. Tabi teknik servisteki personel acemi de çıkabilir şansınıza; bilmediği bir konuda "hayır yok" şeklinde baştan savma cevap verebilir.. Oradan hayır cevabı gelirse hemen ümitsizliğe kapılmayın, araştırmaya devam edin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • selamlar palit 8800 gt sonic ten anakartın onboard ses kartına bağlantı yaparak 5.1 ses taşıyabilir miyiz? Palit sitesini inceledim ama tam net bilgi bulamadım. Saygılar.
  • ARKADAŞLAR BENDE ASUS EAX1600PRO VAR ODA HDMI YA BAGLANIRMI BİLGİVEREN OLURSA SEVİNİRİM...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.