Şimdi Ara

EKRAN KARTINDAN DIREK SES VE GORUNTU AKTARMAK ICIN NE YAPMAK LAZIM.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BILGISAYARDAKI HD FILM VEYA SkyStar SEYRETTIGIM HD YAYINLARI SESLE BERABER LCD AKTARMAK ICIN DIREK APARAT KULLANMADAN LCD AKTARACAK BIR EKRAN KARTI ARIYORUM..

• Öncelikle ekran kartı ve ses kartı arasında bağlantı yapman gerekiyor. Daha sonra da Hdmi kablo ile ses ve görüntüyü beraber aktarabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pir

Öncelikle ekran kartı ve ses kartı arasında bağlantı yapman gerekiyor. Daha sonra da Hdmi kablo ile ses ve görüntüyü beraber aktarabilirsin...

eğer atinin audio chipli kartlarından alırsan bağlantı yapman gerekmez nvıdıanında bağlantı için minik bir ara kablosu war onu kullananilirsin güncel kartlarda mevcuttur hdmı kablosu ile bu işlemi yapabilirsin ama lcdninde hdmı girişi olmak zorunda ekran kartının direk hdmı çıkışı olsun diyorsan sanırım 3870x2 de war palit 9600gt sonic + 9800gx2 de war onun dışında bir adey dvı dan hdmı a dönüştürücü ile bu işlemi yapabilirsin zor bişey değil nvıdıada ekran kartına kabloyu takarak bu işlem basitçe yapılır ama atide hd audio ekran kartındaki ses chipini tanıtman gerekir kimilerine göre bu çok zor kimilerine görede çok basit :)

• Nvidia GeForce 7600 GT ekran kartım var DVI'dan hdmı donusdurucu aparatla goruntuyu LCD'nın hdmı gırısınden tv aktarıyorum ama ses yok. Sesi aktarmak ıcın bendekı bu Nvidia GeForce 7600 GT kartla ne yapmam lazımm... veya başka bır ekran kartımı almak lazım dırek hdmı cıkısı olan.. Fıkırlerınızı beklıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GORELE

Nvidia GeForce 7600 GT ekran kartım var DVI'dan hdmı donusdurucu aparatla goruntuyu LCD'nın hdmı gırısınden tv aktarıyorum ama ses yok. Sesi aktarmak ıcın bendekı bu Nvidia GeForce 7600 GT kartla ne yapmam lazımm... veya başka bır ekran kartımı almak lazım dırek hdmı cıkısı olan.. Fıkırlerınızı beklıyorum...

CANIM Kardeşim benim bilgiğim o modelde yok sen bi ekran kartının tam modelini link olarak yapıştır benim bildiği o özellik yen 88** serilerin üst düzey olanlarında war yani biraz sor işin yinede bakalım 9800gtx lerde war 8800gts g92 lerde war :) gx2 de wardı yeni kartlarda war nvıdıada o giriş dur sana resimle gösterelim

• bak asus modelinde hdmı warmış
    http://resim.donanimhaber.com/m_10463767/tm.htm
    sendeki hangi model

bu resimdeki kart ise üstünde 2 pinli bir giriş olucak onu ses kartın onboard ise anakartın üzerinde audio çkışına ses kartın war ise se kartına bağlantı yapıcaksın bağlantı kablosu resimde pek belli olmuyor ama araştırma yapar canlı bişeyler buluruz

EKRAN KARTINDAN DIREK SES VE GORUNTU AKTARMAK ICIN NE YAPMAK LAZIM.....

• Msi'ın hd7600gt'sinde de hdmi özelliği bulunuyor. Acaba bu arkadaşın kart hangisi???
  • ATI HD4850de var HDMI yoluyla alınabilir hatta ekran kartı driver yüklerken bilgisayardaki ses kartı haricinde HD sound chip gibi bişiydi galiba HD4850 üzerindeki ses çipinin driverini yüklettiriyo...
  • selamlar benim de sorunum hemen hemen aynı PALIT ATI HD2600PRO(128Bit)SUPER 512MB AVIVO 16X ekran kartının hdmı çıkışından lcd tv nin hdmı girişine bağlayınca görüntü alabiliyorum lakin tv den ses çıkmıyo ne yaptımsa olmadı bu ekran kartındaki ses çipini tanıtma olayını bir daha açıklar mısınız
    ses kartım realtek hd audio (onboard)
  • ben tv nin konsolunda bulunan sarı s-video kablosundan görüntü aktarıyorum vga hd3850 ati audio kurulu acaba ön konsolda bulunan ses giriş yerine ekran kartının tv out da bulunan ses çıkış kablosunu bağlasam olur değil mi?
  • GORELE İSİMLİ KULLANICIYA DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR !!!

PROFİLİNİZDEN MSN ADRESİNİZİ ALIP SİZE KÜFÜRLER YAĞDIRABİLİR
    ÇOK SAKINCALI Bİ ARKADAŞ BENCE
  • quote:

Orjinalden alıntı: olcay54

selamlar benim de sorunum hemen hemen aynı PALIT ATI HD2600PRO(128Bit)SUPER 512MB AVIVO 16X ekran kartının hdmı çıkışından lcd tv nin hdmı girişine bağlayınca görüntü alabiliyorum lakin tv den ses çıkmıyo ne yaptımsa olmadı bu ekran kartındaki ses çipini tanıtma olayını bir daha açıklar mısınız
    ses kartım realtek hd audio (onboard)

benim sorunuma yardımcı olabilecek birileri yok mu arkadaşlar??
  • ati hd audio tanıt...
  • Arkadaşlar ,

Atilerdeki bu HD audio , ekran karı üzerinde veya GPU içinde bir çip mi yoksa sanal bir sürücü vasıyasıyla ses kartından sesi alıp HMDI çıkışa mı yönlendiriyor ?
  • ati hd tagli ekran kartlarında extra sound chip i var diye biliyorum.7600 gt ye gelince, bildiğim kadarı ile üzerinde ses aktaracak bir kanal yok bildiğim kadarıyla ama tam olarak bilmiyorum, ses kartının spdif çıkışı varsa komponent kablodan ses kablolarını ayırıp ses kartının spdif çıkışına bağlayabilirsin (önerilmez )
  • Orjinalden alıntı: selfpower

ati hd audio tanıt...
    [/quote

nasıl yapmam gerekiyor yani tanıtma yöntemi nedir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olcay54 -- 21 Ağustos 2008; 12:01:57 >
  • en ucuz hdmı modeli palit 2600 pro dur 50 dolar+
  • nVidia'larda HDMI kullanacaksanız, kartın üzerine anakarttaki SP_DIF'den köprü yapmanız, ses kartı ayarlarından da sp_dif digital out şeklinde ayarlamanız gerekir. Anakartın arka panelindeki dijital ve optik SP_DIF ler ayrıdır, karıştırmayın. ATi kartlarda ise kartın üzerinde High Definition Audio Bus var, sürücüsünü kurmanız yeterli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

nVidia'larda HDMI kullanacaksanız, kartın üzerine anakarttaki SP_DIF'den köprü yapmanız, ses kartı ayarlarından da sp_dif digital out şeklinde ayarlamanız gerekir. Anakartın arka panelindeki dijital ve optik SP_DIF ler ayrıdır, karıştırmayın. ATi kartlarda ise kartın üzerinde High Definition Audio Bus var, sürücüsünü kurmanız yeterli.

Ati deki bu ses çipi , normal ses kartı gibi kullanılabiliyor mu? evetse Realtek onboard ses çipinden kaliteli mi? Mp3 , CD veya filmlerdeki ses kalitesi nasıl ?
  • Hayır, audio bus bu, codec chipi değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.