Şimdi Ara

EKRAN KARTIMLA İLGİLİ BİR SORU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese selam arkadaşlar...bilgisayarı 3 hafta önce topladık..neyse eVe getirdik..bütün kablolarını falan taktım kasa açılıyor fakat görüntü gelmiyor..meğersem Ekran kartını onboarda takmışım..sonra çıkartıp harici ekran kartıma taktım..ancak gene açılmadı..Bu sefer ekran kartını(MSI gtx680)çıkartıp gene taktım ve sorun düzeldi..3 Haftadır hiçbirşey yok..Ama ben kafama taktım..acaba görüntü neden gelmedi o an? Yardımlarınızı bekliyorum..Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi listone -- 14 Temmuz 2012; 12:14:02 >

• Bağlantı sorunu nedeniyle böyle bir şey yaşamışsınız.

iyi günler.
  • sorun yoksa kafaya takacak bir durumda yoktur ..kart yerine oturmamışdır ..bağlantı kablosu temassızlık yağmışdır v.s.. ben net cevap alana kadar hala düşünürm diyorsanız bencmark testi ile ekran kartınızı test edin ..ama bence gerek yok ..

http://www.chip.com.tr/makale/pc-niz-icin-zorlu-testler-ekran-karti-testleri_22374_6.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

sorun yoksa kafaya takacak bir durumda yoktur ..kart yerine oturmamışdır ..bağlantı kablosu temassızlık yağmışdır v.s.. ben net cevap alana kadar hala düşünürm diyorsanız bencmark testi ile ekran kartınızı test edin ..ama bence gerek yok ..

http://www.chip.com.tr/makale/pc-niz-icin-zorlu-testler-ekran-karti-testleri_22374_6.html

Bencmark testi yaptım zaten..3D mark vantage yi sorunsuz bitiriyor..Ama ben genede takıyorum..Cevabını bulana kadarda takıcam herhalde..

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Bağlantı sorunu nedeniyle böyle bir şey yaşamışsınız.

iyi günler.

Sizede iyi günler

bağlantıların hepsini kontrol etmiştim..Tam olarak neden kaynaklanmış olabilir acaba..kesin bir cevabı yokmu bu sorunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: listone

quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

sorun yoksa kafaya takacak bir durumda yoktur ..kart yerine oturmamışdır ..bağlantı kablosu temassızlık yağmışdır v.s.. ben net cevap alana kadar hala düşünürm diyorsanız bencmark testi ile ekran kartınızı test edin ..ama bence gerek yok ..

Bencmark testi yaptım zaten..3D mark vantage yi sorunsuz bitiriyor..Ama ben genede takıyorum..Cevabını bulana kadarda takıcam herhalde..

Cevabı bağlantı sorunu, temas etmemiş belli ki. İlk kurulumda bu tür sorunlar oluşabilir. Nasıl bir cevap bekliyorsunuz?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ekran kartımda bir sorun varmı yokmu?Bunun cevabını rica ediyorum..
  • Hayir, ekran kartinizda sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler..
  • ekran kartında sorun yok bencede :/ iyi bir ekran kartı bu arada :)
  • Teşekkürler..
  • Buyuk ihtimalle onboarda taktiginda bios görüntüyü onboarda aktardı ama harici ekran kartın olduğu için görüntü ekrana ulaşmadı kartı çıkarıp taktiğin zamanda biosta goruntuyu ekran kartına aktardı ve görüntü geldi.Umarım için rahatlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaY_aKSi -- 14 Temmuz 2012; 18:07:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaY_aKSi

Buyuk ihtimalle onboarda taktiginda bios görüntüyü onboarda aktardı ama harici ekran kartın olduğu için görüntü ekrana ulaşmadı kartı çıkarıp taktiğin zamanda biosta goruntuyu ekran kartına aktardı ve görüntü geldi.Umarım için rahatlamıştır.

O benimde aklıma geldi..Tekrar onboarda takıp sonrada ekran kartına takıp denedim..ama görüntü gelmemezlik yapmadı..Yani dediğiniz gibi olsaydı gene görüntü gelmemezlik yapmazmıydı?
  • ne kadar pinpiriliksin hacı takma kafana ben öyleyim sonra çok uğraşırsın bozarsın
  • quote:

quote:

Buyuk ihtimalle onboarda taktiginda bios görüntüyü onboarda aktardı ama harici ekran kartın olduğu için görüntü ekrana ulaşmadı kartı çıkarıp taktiğin zamanda biosta goruntuyu ekran kartına aktardı ve görüntü geldi.Umarım için rahatlamıştır.

O benimde aklıma geldi..Tekrar onboarda takıp sonrada ekran kartına takıp denedim..ama görüntü gelmemezlik yapmadı..Yani dediğiniz gibi olsaydı gene görüntü gelmemezlik yapmazmıydı?

Evet yapardi.hic kafana takma bir sorun olacagini sanmiyorum suan sen kendini yormaktan baska bir sey yapmiyorsun

• quote:

quote:

quote:

Evet yapardi.hic kafana takma bir sorun olacagini sanmiyorum suan sen kendini yormaktan baska bir sey yapmiyorsun

Ben biraz takıntılı birisiyim..böyle bir sorun için sizi ve buradaki herkesi meşgul ettiğim için de kusura bakmayın..

• quote:

Öncelikle herkese selam arkadaşlar...bilgisayarı 3 hafta önce topladık..neyse eVe getirdik..bütün kablolarını falan taktım kasa açılıyor fakat görüntü gelmiyor..meğersem Ekran kartını onboarda takmışım..sonra çıkartıp harici ekran kartıma taktım..ancak gene açılmadı..Bu sefer ekran kartını(MSI gtx680)çıkartıp gene taktım ve sorun düzeldi..3 Haftadır hiçbirşey yok..Ama ben kafama taktım..acaba görüntü neden gelmedi o an? Yardımlarınızı bekliyorum..Şimdiden teşekkürler..

Bios default ayara getirmeniz gerekiyordu.. Çünkü Bios ayarlarında Harici ekran kartı Disable olarak ayarlıdır. Ekran kartını çıkartıp takınca Onboard disable yapmış olabilir.

Fazla takıntı yapma :
    ))

• quote:

Orijinalden alıntı: PcKolikq

quote:

Öncelikle herkese selam arkadaşlar...bilgisayarı 3 hafta önce topladık..neyse eVe getirdik..bütün kablolarını falan taktım kasa açılıyor fakat görüntü gelmiyor..meğersem Ekran kartını onboarda takmışım..sonra çıkartıp harici ekran kartıma taktım..ancak gene açılmadı..Bu sefer ekran kartını(MSI gtx680)çıkartıp gene taktım ve sorun düzeldi..3 Haftadır hiçbirşey yok..Ama ben kafama taktım..acaba görüntü neden gelmedi o an? Yardımlarınızı bekliyorum..Şimdiden teşekkürler..

Bios default ayara getirmeniz gerekiyordu.. Çünkü Bios ayarlarında Harici ekran kartı Disable olarak ayarlıdır. Ekran kartını çıkartıp takınca Onboard disable yapmış olabilir.

Fazla takıntı yapma :
    ))

Öyle olduğunu bilmiyordum..Anlattıklarınız bana mantıklı geliyor..İnşallah dediğiniz gibi birşeydir..

• quote:

quote:

quote:

Fazla takıntı yapma :
    ))

Öyle olduğunu bilmiyordum..Anlattıklarınız bana mantıklı geliyor..İnşallah dediğiniz gibi birşeydir..

Mantıklı geliyor mu gelmiyor mu bilmiyorum ama çözüm yolu budur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 15 Temmuz 2012; 10:34:29 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Fazla takıntı yapma :
    ))

Mantıklı geliyor mu gelmiyor mu bilmiyorum ama çözüm yolu budur..

Bilgisayara sonrada böyle birşey yaptım..Yani denemek için.. önce onboarda taktım sonrada hariciye taktım..normal açılıyor..Üstelik biostanda hiçbirşey değiştirmedim?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.