Şimdi Ara

ekran kartım yanacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coreindie

quote:

Orijinalden alıntı: ModexLife

quote:

Orijinalden alıntı: VigneroN

quote:

Orijinalden alıntı: pantilon

quote:

Orijinalden alıntı: ByUtKu

s.a arkadaşlar ati sapphire hd 5770 ekran kartım var
    fakat gta 4 oynarken 20-25dk sonra ısı çok yükseliyor ve oyundaki nesneler birbirine giriyor ne yapmalıyım en alttaki resim daha net şimdiden teşekkürler

ekran kartım yanacak

ekran kartım yanacak

ekran kartım yanacak

kardeş aynı sorunları yaşıyorum 5dakika önce bilgisayarcı bi abim var sağ olsun bilgilendirdi beni ekran kartını kasan kaldırmıyor olabilir dedi soğutucu alırsan sorunu bidaha yaşamassın dedi . Eğer Oyun Filan Oynamam Yeterki Pc Çalışsın diyorsan driver kaldırcaksın :)

Ah şu bilgisayarcı abilerden neler çekiyoruz... Eline tornavida alan bilgisayarcı abi oluyor. Ayrıca son cümleniz yani "Eğer Oyun Filan Oynamam Yeterki Pc Çalışsın diyorsan driver kaldırcaksın" cümlesini okuyunca resmen öldüm.

"Ekran kartını kasa kaldırmıyor" cümlesi ile "Soğutucu alırsan sorunu bir daha yaşamazsın" cümleleri birbiriyle çelişiyor.

Şöyle ki; Eğer "ekran kartını kasa kaldırmıyor" ise (yani bundan şunu anlıyorum: PSU-güç kaynağı yetersiz geliyordur) mevcut PSU, watt değeri daha yüksek bir PSU ile değiştirilir.

"Soğutucu alırsan sorunu bir daha yaşamazsın" cümlesinden ise (galiba burada kastedilen soğutucu ekran kartı için) ekran kartının ısı problemi gözönüne alınarak kurulmuş bir cümledir ve mantıklıdır.

"Eğer Oyun Filan Oynamam Yeterki Pc Çalışsın diyorsan driver kaldırcaksın" cümlesi ise 1. dereceden ölüm sebebidir (tabi ki şaka). Çünkü ekran kartının driverını kaldırmak demek bu parçanın sağlıklı çalışmasına engel olmak anlamına gelir.

Lütfen buraya çözüm için konu açan arkadaşları yanlış bilgilendirmeyiniz.

Problemin çözümüne gelince

Ekran kartı ısı problemi sebebiyle bu şekilde sorun çıkarıyor. Bu en kuvvetli ihtimal ve ekran kartınızın üzerindeki soğutucu zaten aktif bir soğutucu (ekran kartınızın resimdeki ekran kartı olduğunu varsayarak yazıyorum). Yani ekran kartınıza ne tür bir soğutucu takarsanız takın üzerindekinden daha fazla bir verim alamazsınız.
    Eğer ekran kartı garanti kapsamında ise vakit kaybetmeden garantiye gönderin.

EDIT: Hatırlatmak amacıyla yazıyorum; bilgisayar çalışırken ekran kartı üzerindeki fanın dönüyor olduğundan emin olun.

ekran kartım yanacak

Resimdeki Ekran Kartı Bnde Var.Hiç ısı Problemiyle Karşılaşmadım 5770 Serisinin Bir Çok Modeli Var Bence Bu Değil.

Belki kasa içinde yeterli havalandırma olmadığı için ekran kartı sıcak havayla kendine derman olmaya çalışıyordur. Ben, google da "5770 sıcaklık sorunu" diye yazınca aşağıdaki gibi sıcaklık ve yanık kokusu gibi sorunlara rastladım. Bencede ortada sorunlu oan bir model var ve bu sorunlu modeli bulmak gerek.

http://www.pcnet.com.tr/forum/donanim/273464-isinma-sorunu-ve-koku-post1694846.html

http://forum.teknoalem.com/topic/33886-ati-hd-5770-isinma-ve-koku-problemi/

Resimdeki ati radeon hd sapphire 5770 Bide Sadece Hd 5770 Var Bence Hd Problemli Çünkü Sapphire Yazarsanız Googleye 10 Kişiden 9'U Tavsiye Eder.

• Güzel kart, sizin ekran kartınızın oyunda ve masa üstündeki ısı değerleri nedir?
  • Ben Söyleyeyim.

Masaüstündeki Isı Değerim 28-30 Derece;Oyunlarda 40-45 Arasında Battlefield Ultra Yaparsam Çıkıo Bİ 50 Felan.
  • quote:

Resimdeki ati radeon hd sapphire 5770 Bide Sadece Hd 5770 Var Bence Hd Problemli Çünkü Sapphire Yazarsanız Googleye 10 Kişiden 9'U Tavsiye Eder.

Ben Söyleyeyim.

Masaüstündeki Isı Değerim 28-30 Derece;Oyunlarda 40-45 Arasında Battlefield Ultra Yaparsam Çıkıo Bİ 50 Felan.

Soyle bir etrafi arastirin en cok ariza yapan kart neden sapphire diye... 10 kisiden 9 u neden almiyor diye.. kullandigi komponentlerin kotulugu.. neden herkes sapphire alacagima gider asus msi alirim diyor.. bence soyle iyice bir arastirin...
  • masaüstündeki ısı 35-40 derece oyunda en son 102 dereceye kadar çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByUtKu -- 19 Aralık 2011; 20:02:56 >
  • quote:

masaüstündeki ısı 35-40 derece oyunda en son 102 dereceye kadar çıktı

Ama oyunda 102 olması çok kötü, 3 saat oyun sonunda kartı düşünemiyorum, 100 derece suyun kaynama sıcaklığı.
  • zaten üç saat korkudan oynayamadığım için pek düşünmüyorum. renkler birbirine giriyor
  • quote:

zaten üç saat korkudan oynayamadığım için pek düşünmüyorum. renkler birbirine giriyor

Aşağıdaki linkte his 5770 iceq5 incelemesi var tavsiye ederim.

İnceleme

hepsiburada.com fiyatıda iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coreindie -- 19 Aralık 2011; 20:28:06 >

• kartı eminimki güzeldir fakat benim 5770 in garantisi daha bitmedi
  • acaba kasadaki fan sayısını arttırsam bi faydası olurmu sizce?
  • quote:

acaba kasadaki fan sayısını arttırsam bi faydası olurmu sizce?

Elbette olur ve buradan uygun fiyatlı fanlar alabilirsiniz.
    + Birde kasanıza kaç adet 120mm lik fan takılıyor, cooler master rc690 tipi kasalara 3-4 tane 120mm lik fan takılabiliyor, 2 tavana 1 öne 1 arkaya. Kasanın desteklediği fan sayısı önemli.
    + Bu kadar fan için birde fan kontrolcüsü almak gerek, hepsi extra masraf

Ben sizin yerinizde olsam ekran kartımıda satıp üstünü ekleyerek his iceq5 turbo alırdım.

• benim kasaya toplam 6 tane fan takılabiliyor 120 lik. fakat üzerinde şu an iki tane önde ve arkada 120 lik fan takılı
  • quote:

Ben Söyleyeyim.

Sizin ekran kartınızın modeli nedir? Isı değerleri çok iyi
  • Driver kaldirmak nedir yahu? Ekran kartinin mi driver'ini kaldir demis ne demis anlamadim bir sey?

Bence kasanin icin ferah degil bana oyle geldi. Kasanin icin cok tikis tikis ve havalandirma iyi degilse, bilerli bir sure sonra agir oyunlarda kitlenmesi veya donmasi cok normal. Ayni sorunu htpc kasada bende yasiyorum. İci tiklim tiklim dolu ve havalandirma yetersiz oldugundan oyunlarda belirli bir sureden sonra kitlenme yapiyor, ekran kartinin isisi feci sekilde yukseliyor. Ayni sistemi full tower kasada sabahlara kadar oyun oynadigim zamanlar hic yasamiyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreindie

quote:

Ben Söyleyeyim.

Sizin ekran kartınızın modeli nedir? Isı değerleri çok iyi

Sapphire Radeon Hd 5770
  • quote:

Orijinalden alıntı: «WhiSKy»

Driver kaldirmak nedir yahu? Ekran kartinin mi driver'ini kaldir demis ne demis anlamadim bir sey?

Bence kasanin icin ferah degil bana oyle geldi. Kasanin icin cok tikis tikis ve havalandirma iyi degilse, bilerli bir sure sonra agir oyunlarda kitlenmesi veya donmasi cok normal. Ayni sorunu htpc kasada bende yasiyorum. İci tiklim tiklim dolu ve havalandirma yetersiz oldugundan oyunlarda belirli bir sureden sonra kitlenme yapiyor, ekran kartinin isisi feci sekilde yukseliyor. Ayni sistemi full tower kasada sabahlara kadar oyun oynadigim zamanlar hic yasamiyordum.

Evet katılıyorum ekran kartında fanın bulunduğu kısım önemli.

Bende mini atx anakart vardı , sistemde audigy2 ses kartı hd4830 ekran kartı, ses kartı büyük, anakart küçük olduğu için ekran kartının fanı ile ses kartı arasında 0,5 cm boşluk vardı, sıcaklık 70 dereceye ulaştı. hemen ses kartını sistemden kaldırdım.

• peki beyler kasamın içini ferah bi hale getirsem sorunn kalkarmı
  • quote:

peki beyler kasamın içini ferah bi hale getirsem sorunn kalkarmı

kalkar tabi bence hemen kasanın içini ferahlat ferahlatmazsan sıcaklık sorunun devam eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coreindie -- 20 Aralık 2011; 12:45:30 >
  • zaten işe oradan başlaman lazımdı,aç kasayı bir bak fan dönüyor mu ? tozlardan falan arındır...
  • quote:

peki beyler kasamın içini ferah bi hale getirsem sorunn kalkarmı

İcinin ferah olmasindan cok havalandirma da onemli tabi. Sorunu ekran karti cikarttigi icin, onemli olan onun asiri isinmasini engellemek. Kasanin yan kapagini acip birde acikta kullanmayi dene. Bakalim bu sefer de dedigin gibi isi cok yukselip donma v.s yapacak mi?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.