Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ekran Karti ve TV Karti Cakisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ekran Karti ve TV Karti Cakisiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    Bilgisarayimda Nvidia Geforce FX 5600 XT VIVO (Video in-Video Out) 256 MB 128 bit ekran karti ve AverMedia TV Karti takili. Sadece TV Kartinin ve ekran kartinin driverini yukledigim zaman ikisi de normal calisiyor. Ancak ekran kartinin video girisi ozelligini active etmek icin gerekli programi kurdugumda tv karti calismiyor. Acaba bu tv kartinin programindan mi kaynaklaniyor? ve bu problemi nasil halledebilirim???

|
    |
  • Yüzbaşı
    662 Mesaj
    Selam Arkadaşım,
    Benzer durumu önceden ben de yaşamıştım. TV kartını en son (5.) PCI yuvasına takarak sorunu aşmıştım. Yani TV karınızı AGP yuvasına en uzak slota, olmazsa diğer slotları teker teker deneyin. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecek. Ben bu şekilde sorunu hallettiğim gibi bazı arkadaşlar da bu şekilde halletmişlerdi.
    Kolay gelsin.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj
    benim başıma da geldi ben de tv kartını çıkardım, unistall yaptım ve system mechanicle gerideki tüm dosyalarını temizledim, sonra ekran kartını video in özelliğiyle birlikte yükleyip tv kartını taktım. sistemde iki tane video in özelliği olduğu zaman bu hatayı veriyor.
    |
    |
  • Teğmen
    104 Mesaj
    ARKADAŞ BU KONULARDA HER ZAMAN AKLINIZDA OLSUN TV KARTINI AGP SLOTUNUN YANINDAKİ PCI YUVASINA KESİNLİKLE TAKMAYIN EN AZ BİR SLOT BOŞLUK BIRAKIN. ÇÜNKÜ İKİ KARTTA GRAFİK TABANLI VE AYNI MANTIKLA ÇALIŞTIGINDAN DOLAYI BENZER IRQ (KESMELERİ) LARI KULLLANIRLAR BU WINDOWS TA PROBLEM YARATIR...
    |
    |
  • Çavuş
    84 Mesaj
    slotunu değiştir....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    320 Mesaj
    slotlardan kaynaklanıyor arkadaşlara katılıyorum başka pcı girişine takarsan bide öyle dene sorun çözülmezse yine yazarsın
    |
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj
    Evet slotlar da sorun çıkartabiliyor, benim enternet ve modem sorun çıkartıyordu, bayaa bi uğraşmıştım.
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,191
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.