Şimdi Ara

Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ATI RADEON 4870 ekran kartına sahibim. Baya oldu pc ile donanım olarak oynamayalı ve yeni çıkan ekran kartları hakkında bilgim yok.
    Artık yetmemeye başladı bu kart. Max 250 bütçe ile ekran kartı önerir misiniz?

Bilgi : HDMI çıkışlı olması çok işime yarar. TV'yi monitör olarak kullanıyorum da :)

PC Hakkında :
    Intel Core i5 750 @ 2.67 Ghz
    Asus P7P55D Anakart
    4GB Ram ( 1600 Mhz ) - 4GB daha ilave yapmayı düşünüyorum.
    1 TB HARDDISK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurYZCi -- 27 Haziran 2014; 23:31:47 >

• 4870'ten sonra 250 liralik kartlar ki fazla yok pek tatmin etmeyecektir ama butce bu yapacak bir sey yok dersen bunu oneririm.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=102453
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

4870'ten sonra 250 liralik kartlar ki fazla yok pek tatmin etmeyecektir ama butce bu yapacak bir sey yok dersen bunu oneririm.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=102453

Hocam peki bunu almaya değer mi? Bu kart 128 Bit, benimkisi 256 bit. Ne derece performansı olur merak ediyorum.
  • 128 bit ama senin karttan hızlı mimarisi farklı.bunun 256 bit olanını 270 diye satıyorlar ama butce yetmez diye gostermedim.

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-270-directcu-ii-2gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
  • O kart varken o bütçeyle yapma derim boşuna.
    bence yeni bir karta geçerken en az 2 kat performans artışı olması lazım bunun içinde senin 800 tl gözden çıkarman gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhç_78 -- 27 Haziran 2014; 23:08:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

128 bit ama senin karttan hızlı mimarisi farklı.bunun 256 bit olanını 270 diye satıyorlar ama butce yetmez diye gostermedim.

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-270-directcu-ii-2gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

Anladım. Peki performans olarak ne derece artısı olur. Mantıklı mı böyle birşey yapmak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhç_78

O kart varken o bütçeyle yapma derim boşuna.
    bence yeni bir karta geçerken en az 2 kat performans artışı olması lazım bunun içinde senin 800 tl gözden çıkarman gerek.

Hocam pc'yi alalı baya oldu. Eskimiştir diye öyle bi değiştireyim dedim de anlaşılan yine eskisi gibi 400-500 liraya anca sağlam denenecek derecede kartlar var. O bütçeye de çıkmamın imkanı yok henüz.
  • elindeki kartı da satıp 2. el r7 265 alabilirsin.
  • işlemciye overclock yapıyor musunuz?monitörünüz vga analog bağlantılı mı?önerilen amd kartlar analog monitörlerde titreme yapabiliyor.bütçe genişletme imkanı varsa 256 bit 265 ayarında olan şu kart da olabilir.bunda titreme olmaz.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinfrozr

elindeki kartı da satıp 2. el r7 265 alabilirsin.

Olabilir. Hocam nakit dediğim gibi en fazla 250 liraya çıkabiliyorum. Benim kart ne kadar eder tahminen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

işlemciye overclock yapıyor musunuz?monitörünüz vga analog bağlantılı mı?önerilen amd kartlar analog monitörlerde titreme yapabiliyor.bütçe genişletme imkanı varsa 256 bit 265 ayarında olan şu kart da olabilir.bunda titreme olmaz.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx650ti-boost-directcuii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti.html

Hocam hiç denemedim overclock olaylarını. O yüzden bir bilgim yok. Yapılıyor mu bilmiyorum ama isterim. Mümkün müdür acaba? Bu arada belirtmemişim. Ana kartım da Asus P7P55D.
    TV'de HDMI çıkışı var. Kasaya, ekran kartına da çevirici aldım HDMI kablo ile bağlantıyı hallettim. Titreme söz konusu değil ama gayet güzel görüntü veriyor ama hazır değiştirmek istiyoken ekran kartını HDMI çıkışlı olmasını istiyorum.

• HDMI bağlantı yaparsanız amd olsa da titreme yapmaz.ben o işlemciye overclock yapılabiliyor diye biliyorum ama anlayan adam var mıdır forumda bilemiyorum.belki işlemci ya da overclock bölümüne sorarsanız yardımcı olan biri çıkabilir.250 lira bütçeyi 1 lira bile aşmayacaksanız alabileceğiniz güzel bir kart yok.
  • quote:

HDMI bağlantı yaparsanız amd olsa da titreme yapmaz.ben o işlemciye overclock yapılabiliyor diye biliyorum ama anlayan adam var mıdır forumda bilemiyorum.belki işlemci ya da overclock bölümüne sorarsanız yardımcı olan biri çıkabilir.250 lira bütçeyi 1 lira bile aşmayacaksanız alabileceğiniz güzel bir kart yok.

Bi araştırayım onu. İşime yarar illaki :)
    Biraz da benim kartı satmama bağlı hocam. İkinci el piyasası nedir bilmiyorum. 250 civarı + Benim kart sattığımda elimde olan parayla ne alabilirsem artık :) Tabi kayda değer bir fark göreceksem. Yoksa boşu boşuna macera aramak istemem :)
  • pek para eden bir kart değil piyasasını bilmiyorum ama fazla etmez.kayda değer fark görmek için elinizdeki kartın 2 katı gücünde kart almanız gerekir o da pahalı olur.karttan şikayetiniz yoksa değiştirmeyin.
  • quote:

pek para eden bir kart değil piyasasını bilmiyorum ama fazla etmez.kayda değer fark görmek için elinizdeki kartın 2 katı gücünde kart almanız gerekir o da pahalı olur.karttan şikayetiniz yoksa değiştirmeyin.

Karttan bir şikayetim yok fakat yeni çıkan oyunlarda artık yetmediğini düşünüyorum. Thief oyununu en düşük modda zar zor oynuyorum. Watch Dogs zaten tamamen hayal kırıklığı. Resim resim ekrana işliyor görüntü resmen :) Zamanı geldi bi kaç birşey değiştirmenin diye düşündüm ama pahalıya patlayacak gibi görünüyor :) Benim kart 100 lira etse bile güzel bi fiyat benim için.
  • 100-140 lira arası gider diye düşünüyorum ama 2. el bölümünde piyasaya bi göz atsanız iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: twinfrozr

100-140 lira arası gider diye düşünüyorum ama 2. el bölümünde piyasaya bi göz atsanız iyi olur

Tatmin edici bi fiyat bence. Toplamda 400 liraya ulaşabilirim hemen hemen. Teşekkürler bilgi için :)
  • ben teşekkür ederim :)
  • r7 260x memnun eder..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

r7 260x memnun eder..

Elimdeki kartı sattığımda fiyat olarak alabileceğim kartlardan bir tanesi olabilir. Teşekkür ederim tavsiye için :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.