Şimdi Ara

Ekran Kartı Sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar benim hp 15-g004nt model bir bilgisayarım var bilgisayardan az çok anlayan biriyim ama size bir sorum olacak
    Bu bilgisayarda iki tane ekran kartı var biri işlemcinin ekran kartı (ati radeon R5) Diğeri harici (Ati radeon HD8500 mü ne)
    Şimdi bu ekran kartlarından r5 in 512 mb rami var HD8500 ün 2gb
    bu bilgisayarda gta5 oynamak istedim ve indirdim ve şaşırdım
    Oyunu dahili yani r5 le açıyor bu arada benim bildiğim r5 iyi bir ekran kartı raminin 512 olmasına şaşırdım
    Gta5 i r5 ile ortada kasmadan oynuyorum (30 fps falan Birde oyunun grafikleri daha düşmüyor yani en az mediumda onun dışındaki her şey kapalı)
    Birde Diğer ekran kartı daha iyi diye düşündüm sonuçta rami 2gb oyuna onunla girmeyi denedim (baya bi uğraştım r5i devre dışı falan bıraktım)
    Ve sonunda oyun hd8500 ile açıldı Birde ne göreyim oyun öyle bir kasıyor ki bugattiye şahin motoru takmış gibi
    ayarlar en düşükteydi yani r5 ile oynadığımda 30 fps aldığı ayarlar Neden böyle birşey oldu harici ekran kartının daha iyi olması gerekmiyomu
    Ben mi yanlış birşey yaptım
    Lütfen Cevap Yazın Bi Yardım ediverin noolur

• harici ekran kartı r5 zaten 2gb olan o.işlemcinin içindeki gpu o daha kötü olur.sayfasından bir şey anlamadım 8570 diyor r5 diyor ama r5 diyorsa harici kart budur ben işlemci içinde r5 görmedim.
    https://support.hp.com/tr-tr/document/c04479160

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edward Teach -- 31 Ağustos 2017; 23:39:12 >
  • Ekran kartınızın modelinin R5 görünmesi kurduğunuz sürücüden kaynaklı olabilir.

Laptoplarda harici ekran kartlarını aygıt yöneticisinde vs göremezsiniz.
    Çünkü harici ekran kartı dahili ekran kartını destekler.
    Yani sistemde ikinci bir ekran kartı takılı değilde iki ekran kartını birleştirmişsiniz gibi düşünün.

Sizde zaten dahili ekran kartını devre dışı bıraktığınızdan dolayı harici ekran kartını da devre dışı bırakmış oldunuz.
    Bundan dolayı da beklenen performansı verememiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

harici ekran kartı r5 zaten 2gb olan o.işlemcinin içindeki gpu o daha kötü olur.sayfasından bir şey anlamadım 8570 diyor r5 diyor ama r5 diyorsa harici kart budur ben işlemci içinde r5 görmedim.
    https://support.hp.com/tr-tr/document/c04479160

Sağ Olun R5 Daha İyi olduğunu öğrendim oyuna onunla gireceğim ama R5 İşlemcinin Görünüyor Bende tam anlamadım size bir fotoğrafını atayım
    Ekran Kartı Sorunum

• Tümleşik olduğundan dolayı öyledir.
  • ItsFallenLord kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.