Şimdi Ara

Ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartı fanı dönerken inanılmaz bir ses çıkıyor salondan bile duyuluyor ve aşırı ısınıryor bazen dönmüyor dönmeyıncede fazla ısındıgı ıcın kapanıyor bilgisi olan yardımcı olacak birileri varsa sevibirim

• ekran kartın nedir hocam ??? ..

Değiştirilebilir bir soğutma loğuna sahipse değiştirin .. Garantisi varsa gönderin .. ve konuya ayrıntı yazın lütfen ..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Fan tipi şu şekilde mi? (referans tasarım)

Ekran kartı sorunu
  • Fan hizinin artmasi sicakligin artmasindan kaynakli ne kadar sicaksa o kadar hizla doner.Kasayi acip tozlari temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neolovac

Arkadaşlar ekran kartı fanı dönerken inanılmaz bir ses çıkıyor salondan bile duyuluyor ve aşırı ısınıryor bazen dönmüyor dönmeyıncede fazla ısındıgı ıcın kapanıyor bilgisi olan yardımcı olacak birileri varsa sevibirim

Merhaba ;

Ekran kartını çıkartarak fan üzerindeki tozları temizleyin. Fanı sökerek miline makine yağ damlatın hızlı ve sorunsuz sönmesini sağlayın. Eğer garantisi varsa hiç uğraşmadan servise verin..
  • arkadaşlar tozla alakalı degil 10 defa temizledim
  • Ekran kartı ATI radeon hd 5800 series ao referans tasarımdaki gibidir
  • Selam
    Fan durduğuna göre, motor yatağında genişleme vardır ve kurumuştur. Fanı sökün ve arka kısmından bir damla makine yağı damlattıktan sonra tekrar takarak deneyin veya yeni fan alın.

Bu tür fanlı ekran kartları çok ses yaparlar. Çünkü TÜRBİN soğutmalılar. Tıpkı uçak motorlarında olduğu gibi. Bir dahasına böyle bir ekran kartı almayacağınızı ümit ediyorum..
    Bilginize ve kolay gelsin..
  • öve öve bitiremedikleri için aldım ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.