Şimdi Ara

EKRAN KARTI ÖZELLİK ANLAMLARI LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar agp ekran kartı almayı planlıyorum cunku en azından 1 sene daha pci-ex upgrade i yapamayacagim.
    sormak istedigim hem forumdan hemde satıcılardan 2 gündür durmadan ekran kartı bakiyorum fakat anlamadigim seyler var.
    biraz soru şeklinde olacak ama
    1)ekran kartında oyunlarda performansı belirleyen ve alicinin asil odaklanması gereken ozellik nedir? işlemci hızı mı, ram hızı mı, yoksa ram miktarı mı, yada BİT mi? bunlarin ne işe yaradigini yada nelere faydalı oldugunu solerseniz sevinirim.
    2) 2 senedir ekran kartı upgrade yapmiyorum o yusden uzak kaldım. eskiden asus gibi markalar iyi sayılıyordu. SAPPHIRE , powercolor gibi markalar nasıl
    3) ekran kartım 128mb asus ati radeon 9550ge/td( su meshur kart). pek o/c den anlamadıgım icin standart duruyor. 250-300ytl verip yeni bişiler alayım diyorum buda 6600gt falan ayarında oluyor bu fiyatı verdigime deger mi performans acisindan?
    şimdiden cok tesekkurler...

• sorularına tam cevap veremiyecek olsamda 6600gt nin sıfır fiyatının 150-200 arası birşey olması lazım. x1600 1650 x800 gto alabilirsin.. 6600gt lerden daha iyi bir tercih olur bunlar bence..
  • işlemci hızı mı, ram hızı mı, yoksa ram miktarı mı, yada BİT mi

bu saydıkların zaten fiyatı ve performansı etkileyen faktorlerin birleşimidir mesela su an piyasada 256 bit olupta 64 mb ram kullanan bir kart goremezsin yada 48 pixel shader unitesine sahip bir RADEON un 64 bit veri yoluna sahip olması beklenemez 4 pipeline iş hattına sahip bir ekran kartınında 512 bit olması birşey kazandırmaz olay acık ve net
  • ilk 2 sorunun cevabını kısa bir araştırma sonucu kolyalıkla öğrenebilirsin

3. sorunun için 290YTL'ye 1650Pro AGP alman daha iyi olacaktır, 600GT'den daha iyi bir kart
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.