Şimdi Ara

Ekran kartı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sapphire R9 270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 arkadaşlar sizce bu ekran kartı oyun perfornmansı olarak iyimidir ? bu konularda fazla bilgim yok anlamıyorum bilgilendirirseniz sevinirim,oyun perfornmansı olarak örneğin GTA V i ultra modda oynatır mı ? ? yoksa GTA V İçin hangi ekran kartını önerirsiniz(sadece GTA V olarak ele almış gibi olmasın,Öreneğin CoDGhosts Battlefield 4 gibi oyunları ULTRA modda oynatabilecek bi ekran kartı) bellek açısından sıkıntım yok,ama ekran kartı açısından olabilir diye düşünüyorum,teşekkür ederim şimdiden,iyi forumlar

• Yok daha neler GTA 5 i ultra değil de Medium açar. Battlefield sormana gerek yok zaten mantle destekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet ÖZKAN -- 10 Şubat 2015; 22:11:24 >
  • ultra takıntın varsa daha yüksek kart almalısın ve böyle yaptığında diğer parçalarının da daha yüksek olması gerekir.elde sistem var mı sıfır mı topluyorsun işlemci psu bütçe ne bunları yazman lazım bellek sıkıntısı yok diye eline 8gb'yi geçiren ultra oynayabilseydi bu 970 980 alanların hepsi enayi konumuna düşerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet ÖZKAN

Yok daha neler GTA 5 i ultra değil de Medium açar. Battlefield sormana gerek yok zaten mantle destekli.

Kardes gta 5 in sistem gereksinimleri çok yüksek değil medium demeniz az ama high medium karışık hatta bazi ayarları ultrada oynatir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar tekrar bi araştırma yaptım Sapphire R9 280 Dual-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon Dx 11.2 olan bi ekran kartı ULTRA da oyun oynatır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: proboss

arkadaşlar tekrar bi araştırma yaptım Sapphire R9 280 Dual-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon Dx 11.2 olan bi ekran kartı ULTRA da oyun oynatır mı ?

full hd ise monitörün ultrada yada high ayarlarda karışık oyundan oyuna değişir bu oynatır
    eğer full hd değilse zaten monitör ultrada oynatır.
  • anladım dostum eyv
  • Ultrada oynatmaz. Arkadaşın dediği gibi high-medium arası oynatır

• benim anlamadığım konu şu arkadaşlar bakın Sapphire 3GB 384Bit 600-650 TL arası olurken NviDia 3GB 384Bit 1200-1300TL arası oluyor niye böyle uçuk fiyat var nvidiada ?
  • proboss kullanıcısına yanıt
    Cevabı şu konuda ki yorumlar da gizli
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=102588056

• quote:

benim anlamadığım konu şu arkadaşlar bakın Sapphire 3GB 384Bit 600-650 TL arası olurken NviDia 3GB 384Bit 1200-1300TL arası oluyor niye böyle uçuk fiyat var nvidiada ?

Olay bit, gb, mb değil maalesef. Esas olay ekran kartındaki kullanılan teknoloji, DX desteği, nm'si vs. vs. Zamanında çıkarılan FX5200'ün 5gb'lık modeli şu andaki hiçbir kart ile boy ölçüşemez mesela.
  • quote:

benim anlamadığım konu şu arkadaşlar bakın Sapphire 3GB 384Bit 600-650 TL arası olurken NviDia 3GB 384Bit 1200-1300TL arası oluyor niye böyle uçuk fiyat var nvidiada ?

kardeş her bellekle bant genişliği aynı olan kart aynı performansta yada aynı fiyatta olacak diye bir şey yok.
    diğer bir şeyde nvidia biraz daha pahalı fakat bu fiyatı yani bellekle bite bakarak veremezsiniz böyle değerlendirmek yanlış olur performansını yada fiyatını bu belirlemez
  • pekala diyelim ki ben Asus GTX760 ROG STRIKER GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 ekran kartını aldım ama benim monitörüm 20" bi sıkıntı çıkarmı ?
  • quote:

pekala diyelim ki ben Asus GTX760 ROG STRIKER GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 ekran kartını aldım ama benim monitörüm 20" bi sıkıntı çıkarmı ?

Yok kardeşim sorun çıkmaz ne sorunu çıkacak. Ama tabi o ekran kartının hakkını vermek için iyi bir panele sahip olan mümkünse Full HD bir monitöre sahip olman gerekir. Yoksa 17" Philips CRT kullan yine çalışır. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

quote:

pekala diyelim ki ben Asus GTX760 ROG STRIKER GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 ekran kartını aldım ama benim monitörüm 20" bi sıkıntı çıkarmı ?

Yok kardeşim sorun çıkmaz ne sorunu çıkacak. Ama tabi o ekran kartının hakkını vermek için iyi bir panele sahip olan mümkünse Full HD bir monitöre sahip olman gerekir. Yoksa 17" Philips CRT kullan yine çalışır. :)

çooook teşekkür ederim allah razı olsun sizden :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.