Şimdi Ara

Ekran kartı lazım bi yardımcı olun allah rızası için.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meraba arkadaşlar bana bi ekran kartı lazımda fiyat maksimum 350 tl olabilir.
    işlemci AMD FX(tm)-8120 Eight-core processor 3.10 ghz
    tavsiyelerinizi bekliyorum ben bi tane buldumda bunada yorum yaparsanız sevinirim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gt730-ddr3-4gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html?srt=UP

bide bu directx 12 muhabbeti var bi kaç oyunda güncelleme gelcek filan diye onuda bilen bi arkadaş izah edebilirmi?

benim için uğraşıp bakanlara şimdiden teşekkürler.

• Defseareas D kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Güç kaynağınızın yeterli olduğunu varsayarsak (ki bilgi verilmemiş), 350TL civarına alınabilecek sıfır bir ekran kartı maalesef yok.GT730'u almışsınız almamışsınız çok birşey değişmeyecek.Çok vasat bir kart.425TL'ye Sapphire 750ti/260X alma şansınız var ancak f/p olarak almaya değmez.Performans istiyorsanız 300TL civarına GTX660,350 civarına 660ti ve 400 civarına da GTX670 alma şansınız var.Mümkünse 3GB olan versiyonlarını alırsanız daha iyi olur.450 civarına da R9 280 bulabilirseniz çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.İkinci el düşünmem derseniz maalesef 750ti/260X dışında alternatifiniz yok.DX12 için de alpha/beta testler dışında realde çıkmış oyun ya da yama yok bildiğim kadarıyla.Çıktığı zaman beraber göreceğiz.

Edit:En ucuz 750Ti 464TL imiş.Yazık harcanan paralara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 22 Ocak 2016; 22:39:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Merhaba.Güç kaynağınızın yeterli olduğunu varsayarsak (ki bilgi verilmemiş), 350TL civarına alınabilecek sıfır bir ekran kartı maalesef yok.GT730'u almışsınız almamışsınız çok birşey değişmeyecek.Çok vasat bir kart.425TL'ye Sapphire 750ti/260X alma şansınız var ancak f/p olarak almaya değmez.Performans istiyorsanız 300TL civarına GTX660,350 civarına 660ti ve 400 civarına da GTX670 alma şansınız var.Mümkünse 3GB olan versiyonlarını alırsanız daha iyi olur.450 civarına da R9 280 bulabilirseniz çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.İkinci el düşünmem derseniz maalesef 750ti/260X dışında alternatifiniz yok.DX12 için de alpha/beta testler dışında realde çıkmış oyun ya da yama yok bildiğim kadarıyla.Çıktığı zaman beraber göreceğiz.

Edit:En ucuz 750Ti 464TL imiş.Yazık harcanan paralara...
    gösterdiğiniz kart güzel değil 4gb diye fiyat şişirmişler o kartta bir işe yaramaz 4gb ve yavaş bir kart.bu kart gösterdiğinize göre çok daha güzel ve 350 lira seviyesinde daha güzel sıfır bir kart bulamazsınız.dx12 desteği de alacak.bu olmazsa ikinci ele yönelebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-r7-250x-vapor-x-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11229-05-20g-pm-bd804273

• AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    güç kaynağının ne kadar olduğunu nerden görürüm bide şu anki ekran kartım atı radeon hd 4800 bayağa eskidi windows 10 driver bile cıkmadı bende değiştiriyim artık diyom
  • Kasanin icini ac guc kaynagin watt degeri buyuk ihtimalle yazacaktir veya resim atman yararina olacaktir
    Kasa kapağını açın.Ksaya güç kablosunu taktığınız yerdeki parçanın resminbi çekin.Zaten üzerinde input/output vs... voltaj değerleri yazar.Komple resmi çekip buraya upload edin yeter.
  • SonDarBe61 kullanıcısına yanıt
    güç tüketimi 450 watt yazıyo üstünde kasanın iç kısmında kasayı açınca güç kaynağında regular 450 watt yazıyo
  • 12 volt kanalin dan kac watt verdigi deger nedir?
  • http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-r7-250x-vapor-x-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11229-05-20g-pm-bd804273

350tl ye çıktıysan (sıfır) alacağın en kötü model bu olsun..450watt psu aşırı kalitesiz değilse yeterli olur bu karta,güç tüketimi fazla değil...

2.elde seçenekler artar
  • oldumu ?? :D
    http://i.hizliresim.com/a2NqGg.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defseareas -- 22 Ocak 2016; 23:29:18 >
    Olmuş, sana önerilen kartlara yeterlidir, Asus vento 500Z psu fena değildir.
  • usb2.0 U kullanıcısına yanıt
    Ya bu 128 bit yetermi bana ben oyun delisiyimdirde.
    258 bitle çok fark edermi acaba belki biraz sıkarsam 400 civarı olabilir.

Bide 2.elden alısam çok sıkıntı çıkarmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defseareas -- 22 Ocak 2016; 23:47:49 >
  • bit tek başına bir anlam ifade etmez..ona kalırsa 60tl lik 9600gt 256bit diye önerilenden hızlı olması gerekir ama yarısı bile etmez..kartım modeli(gpu su) önemli..2.el düşünürsen daha iyi modeller çıkabilir ama sıfır olarak 350tl ve altında daha r7 250x ten iyi kart varsada ben görmedim
  • R7 250x alıyom o zaman ben. 2. Elde daha iyi ne alabilirim acaba
  • Bütçeyi biraz daha zorlayıp R7 260x alın bence.
  • coax47 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhaba,

Benim yeğene de takdir belgesi karşılığı bir ekran kartı almak bize düştü. Bilgisayarlarla aram iyi olsa da ekran kartlarına çok yabancıyım. Yardımınıza ihityacım var. Elemanın sistem bilgileri ve power supply değerleri fotolarda... Anakartını tam olarak öğrenemedim. Monitoründe sadece VGA girişi olduğunu öğrendim. Bahsettiğiniz R7 250x mantıklı geldi ama sisteme uyar mı? Fotolardan gördüğüm kadarıyla bu kartlarda standart VGA çıkışı yok. Bu sorunu adaptörle mi halletmek lazım.? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
     Ekran kartı lazım bi yardımcı olun allah rızası için. Ekran kartı lazım bi yardımcı olun allah rızası için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avic -- 23 Ocak 2016; 10:05:17 >

• Vga giris icin cevirici is gorur ama r serisi modellerde vga dan baglanti yapinca oyunlarda siyah koyu renklerde dalgalanma olabiliyor.beni rahatsiz etmemisti ama kisiye gore degisir.zaten dalgalanma olmadi diyende var,oldu diyende.o işlemci icin anakartta pci e 16x slotu vardır. Bu slot ekran karti icin yeterli fakat power in degerleri bir hayli dusuk.bu power için 250x onermem.250x powerdan ek guc baglantisi isteyen bir model
  • usb2.0 U kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı, kaçınılmaz olarak işin içine Power Supply değiştirmek de girecek... Çünkü bu gücün yeterli olduğu ekran kartları bizim elemanın oynamak istediği oyunları kesmiyormuş, bugün kısa bir araştırma yapınca anladım... Peki, 500Watt'lık bir güç kaynağı alsak aynı kasaya uyar sanırım, onlarda da bir uyum sorunu olabiliyor mu?

Son olarak... Sıfır 250x yerine bulabilirsem temiz bir HD5850 ya da HD6870 önerir misiniz?

Oynamak istediği oyunlar; Rocket League, H1Z1 ve Rust gibi oyunlarmış... (İşyerinde hergün 8 saatim bilgisayar başında geçiyor ama bunların ne oldukları hakkında en ufak bir fikrim bile yok :D)
  • psu da uyum sorunu olmaz..marka olarak kendini ispatlamış bir psu alın,zaten 12v kanallarından belli olur..adi bir marka toplam çıkış 500watt yazar ama 12v kanalı atıyorum 220watt verir,kaliteli olanı 500watt yazar ama 12v kanalı 450watt verir..12v önemli..highpower,fps,coolermaster,seasonic gibi markalar olur..daha aşağıda tx gibi markalar var piyasada,diğer saydıklarım gibi olmaz kaliteleri ama en fazla 1 adet pci-e 6 pin güç bağlantısı(power dan karta taıkılan kablo) olan kartlarda sorun çıkartmazlar genelde,power için bütçe belirtip kendi alanında ayrıca öneri isterseniz piyasayı takip eden varsa belki kampanya vb birşeyler yakalanabilir..ben fiyat takibi yapmadım psu için..örneğin r7 250x te tek pci-e 6pin güç soketi var ama örneğin 6870 te 2 adet olması lazım

r7 250x daha önce çıkan hd7770 in yeniden isimlendirmesi..piyasada değişmediyse 160-180tl civarıydı hd7770(bunun piyasada genelde 1gb ddr5 modeli var) 2.eli..bu tarz bir model olabilir,zaten r7 250x(hd7770) eski serilerde hd6850 benzeri performansta..diğer saydığınız kartlar bir miktar daha iyi ama ben şahsen önermem,zira hem güç tüketimleri fazla hemde teknolojik olarak eski seriler..aynı paraya hd7770 daha uygun olur bence

orta serileri biraz takip ediyorum ama oyunlar hakkında benimde pek bilgim yok maalesef..en iyisi youtube a kart modeli ile oyunu yazıp fps değerlerine bakmak oluyor(benzer performansta işlemcili sistemlerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 23 Ocak 2016; 21:07:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Defseareas

R7 250x alıyom o zaman ben. 2. Elde daha iyi ne alabilirim acaba

350 tl'yi hiç bir işe yaramayan bir karta yatıracağına, gerekirse biraz daha bekleyerek ve üzerine bira daha ekleyip GTX750Ti alman çok daha doğru olur:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx750-ti-twinfrozrgaming-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html?srt=UP

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.