Şimdi Ara

Ekran kartı ısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bende i7 8700k ve gtx1070oc var ekran karti oyunlarda 90 derece sabit oyundan cikar cikmaz 50 60 oluyor sizde durum nasil?

Model t7 v15.1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gtx 1060 i7 8750H, Turbo fanda max 73 derece otomatik fanda 80 dereceyi görüyor. T7V16.1.2
  • Gardasim kullandigin notebook sogutucu termal macun vesaire soyler misin?

• Oyundan veya uygulamadan çıkar çıkmaz 60 - 50 lere düşmesi normal hepsinde bu şekilde oluyor. Girer girmez 85-90'a çıkıyorsa termal macun seviyesini kontrol etmenizde yarar var. Termal macun yenilemek garantiyi bozmuyor. Onun dışında yüksek frekansta çalıştığı için normal masaüstü işlemcisi ve halihazırda güçlü ekran kartının fabrika çıkışlı hız aşırttırılmış versiyonunu kullanılmış modelde. yüzde kaçlık değerde ne derecelere çıkıyor bu daha önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarohan

Oyundan veya uygulamadan çıkar çıkmaz 60 - 50 lere düşmesi normal hepsinde bu şekilde oluyor. Girer girmez 85-90'a çıkıyorsa termal macun seviyesini kontrol etmenizde yarar var. Termal macun yenilemek garantiyi bozmuyor. Onun dışında yüksek frekansta çalıştığı için normal masaüstü işlemcisi ve halihazırda güçlü ekran kartının fabrika çıkışlı hız aşırttırılmış versiyonunu kullanılmış modelde. yüzde kaçlık değerde ne derecelere çıkıyor bu daha önemli.
    3 ay once garantiye yolladim bakimi yapildi ben acmak istemiyorum icini geri takarken sikinti yasarim diye ama ekran karti uygulamalarda 99 surekli islemci 60 70 felan kullanimi

• ekran kartı da işlemci de 73 hadi 75 diyelim. 75i geçmedi.
    soğutucusuz, sıfır pc. 8250u ve mx150
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestgr

ekran kartı da işlemci de 73 hadi 75 diyelim. 75i geçmedi.
    soğutucusuz, sıfır pc. 8250u ve mx150
    Oyunun içindemi bu değerler ve grafik ayarları hangi seviyede?

• w0idstuff kullanıcısına yanıt
    oyun içinde tabi hocam, oyun dışı nette takılırken 40-50 arası.
    mx150 2gb olduğu için zaten low fullhd yapsanız da fortnite-ring of elysium gibi oyunlarda %99u kullanılıyor vramin.
    furmark 1080p testinde de sonuç aynıydı.
    ve şaşıracaksınız laptop HP :)

edit: fortnite-20dk-1080p-high denedim. Maksimum 75 gördü. Ama bu 30 fpsle de oynanmıyor, bir de modda yapı çok olduğundan o da yükleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 18 Kasım 2018; 1:9:45 >
  • bestgr B kullanıcısına yanıt
    benim goruntu 2k ve ayarlar orta ust arasi

• Aynı kulvarda değiller düşük olması normal. Ultrabook işlemcisi ve çok daha düşük güce sahip grafik kartı sizinki. %60-70 kullanımda haliyle çıkar biraz çok büyük sıkıntı olmaz. %10-20 arasi gibi kullanımlarda bile 85 i geçiyorsa düşmüyorsa soğutmada sorun var demektir. Bu arada Control Center dan fan ayarı otomatikse de soğutmaz. Overclock moduna alıp deneyip tekrar bilgi verin.

hocam sizin işlemci ve ekran kartı ben ısınırım beni iyi soğut diye bağırıyor.Bir de üstüne ayarlar yüksek.
    Siz diyorsunuz ki 500hp arabam olsun, 300km/saat hızla gideyim ama az yaksın :)

Çok çektim ben ısınma sorunundan. Eski laptopumda 90lar 100ler, plastik yanık kokuları, mavi ekranlar falan. Öyle bir cihaz toplayacaksam bu asla laptop olmaz masaüstü olur.

SS alıp, servisle bir görüşün bence. Eğer oynadığınız oyun fazla donanım istemiyorsa kısadabilirsiniz güçten. Benim için 85-90 arası alarmdır, 90üstü işlem yapılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 18 Kasım 2018; 14:24:8 >
  • 950m ekran kartı var 65 dereceyi kolay kolay geçmiyor genelde 60 civarı dolaşıyor 75watt olmasına ragmen ekran kartı gayet soğuk çalışıyor benim ki
    harici olarak overclockta var ekran kartında bu da en fazla 5c etkiliyor
    işlemcide 4200h 70c oluyor nadir 75lere cıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarohan

Aynı kulvarda değiller düşük olması normal. Ultrabook işlemcisi ve çok daha düşük güce sahip grafik kartı sizinki. %60-70 kullanımda haliyle çıkar biraz çok büyük sıkıntı olmaz. %10-20 arasi gibi kullanımlarda bile 85 i geçiyorsa düşmüyorsa soğutmada sorun var demektir. Bu arada Control Center dan fan ayarı otomatikse de soğutmaz. Overclock moduna alıp deneyip tekrar bilgi verin.
    Valla %99 kullanıyor 1070i usta

• quote:

hocam sizin işlemci ve ekran kartı ben ısınırım beni iyi soğut diye bağırıyor.Bir de üstüne ayarlar yüksek.
    Siz diyorsunuz ki 500hp arabam olsun, 300km/saat hızla gideyim ama az yaksın :)

Çok çektim ben ısınma sorunundan. Eski laptopumda 90lar 100ler, plastik yanık kokuları, mavi ekranlar falan. Öyle bir cihaz toplayacaksam bu asla laptop olmaz masaüstü olur.

SS alıp, servisle bir görüşün bence. Eğer oynadığınız oyun fazla donanım istemiyorsa kısadabilirsiniz güçten. Benim için 85-90 arası alarmdır, 90üstü işlem yapılmalı.
    İşte nasıl daha iyi soğuturum soğutucu var bakımlarını yapıyorum sürekli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbl0000

950m ekran kartı var 65 dereceyi kolay kolay geçmiyor genelde 60 civarı dolaşıyor 75watt olmasına ragmen ekran kartı gayet soğuk çalışıyor benim ki
    harici olarak overclockta var ekran kartında bu da en fazla 5c etkiliyor
    işlemcide 4200h 70c oluyor nadir 75lere cıkıyor
    Oyunun içinde bu sıcaklıklar cok iyi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: w0idstuff

İşte nasıl daha iyi soğuturum soğutucu var bakımlarını yapıyorum sürekli :)

Alıntıları Göster
    laptopun özelliklerine baktım monitör fullhd, 1920×1080 yani.
    Oyunu da bu çözünürlükte oynayın maksimum. 2Kdan kastınız 1400p yani 2560 x 1440 ise, gerek yok zaten göremezsiniz.
    144hz ekranınız. 150fps üstüne çıkmayın, yine göremezsiniz.
    O işlemciyi de bence kısın biraz oyuunsa amacınız (ısınıyorsa).
    Ekran kartı zaten overclocklu, ısınması doğal. Masaüstünde oc tartışılırken soğutma için 40 takla atarken adamlar laptopa koymuş. Fan için soğutma için ek donanımlar yazılımlar düşünülmüştür elbet o bilgisayar için, onları deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 18 Kasım 2018; 19:48:32 >

Pcmin garantisi bittigi için alt tarafından küçük küçük noktalar açtım soğutucu havayı daha iyi iletsin diye öyle bu kadar soğutabildim ama yeterli değil gibi

aklımda bi fikir var nasıl olur bilmiyorum pasif soğutucu alıp headsinkin üzerine termal macunla yapıştırırıp daha da serin tutmak türkiyede bulamadım geniş olanlarından yurt dışında var oradan almayı düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

laptopun özelliklerine baktım monitör fullhd, 1920×1080 yani.
    Oyunu da bu çözünürlükte oynayın maksimum. 2Kdan kastınız 1400p yani 2560 x 1440 ise, gerek yok zaten göremezsiniz.
    144hz ekranınız. 150fps üstüne çıkmayın, yine göremezsiniz.
    O işlemciyi de bence kısın biraz oyuunsa amacınız (ısınıyorsa).
    Ekran kartı zaten overclocklu, ısınması doğal. Masaüstünde oc tartışılırken soğutma için 40 takla atarken adamlar laptopa koymuş. Fan için soğutma için ek donanımlar yazılımlar düşünülmüştür elbet o bilgisayar için, onları deneyin.

Alıntıları Göster
    ilgilendigin icin tesekkurler monitorum 120hz ve ekran dedigin gibi 2k 1080mi oynamaliyim oyunlari?

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V15-1.html?gclid=CjwKCAiAuMTfBRAcEiwAV4SDkQ5BwYrH0rtgcQ_K9d1HbLgV96bu63NL3h3ZYx-0PopOiy9gZoQ41hoCRCwQAvD_BwE

Ben burdan baktım. 144 hadi siz ona az daha ekleyin 150fps maksimum yapın gereksiz yere fazla zorlanmasın.
    Çözünürlük de 1920x1080 yani ekranınızın çözünürlüğü olsun. He ekstra monitörünüz varsa onu bilemem, monitör maksimum neyse maksimum onu ayarlayın oyuniçi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.