Şimdi Ara

Ekran Kartı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 sorum olacak öncelikle.

1 - Ekran kartı oynayışı etkiler mi ?

Burada FPS değerinden bahsetmiyorum. CS:GO gibi hareketli oyunlarda ekran kartının özellikleri oynayışı etkiler mi ?
    Mesela şuan bende AMD Radeon HD 6800 var. gtx 1080 ti almayı düşünüyorum. FPS değeri hariç oynayışım daha iyi olur mu ? Yani adamları daha iyi gösterir mi?

2- Ekran kartının 2. el olması...

1080 ti alacağımı söyledim, fakat piyasada 5000 tlden ucuz sıfır kart bulunmuyor malesef. 1 sene kullanılmış 2. el bir gtx 1080 ti ekran kartı satın alacağım 3750 tl ye.
    Dolandırılma gibi olaylar için adamla yüz yüze görüşüp ekran kartının testini yaptıracağım. Yani dolandırıcılık olmaz. Bitcoin miningde kullanmamış . Muhtemelen oyun oynadığına göre 1 senede peformansı aynı kalır mı ?

• İşlemcin nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1. Fps haricinde bir değişim olmaz. Monitör değişmen gerekir, daha farklı bir değişim istiyorsan.
    2. Hiç bir performans düşüklüğü yaşamazsın ekran kartında bir problem yoksa tabi.

Son olarak işlemcin iyi değilse fazla dokunma dar boğaza girer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CS:GO gibi hareketli oyunlarda oynayışı en çok etkileyen monitör oluyor. Eğer amacınız CS:GO'da iyi bir deneyim almak ise GTX 1080 Ti yerine GTX 1050 Ti (bütçeniz yetiyorsa GTX 1060 vs alabilirsiniz tabi) + 144 Hz bir monitör almanız daha mantıklı olacaktır. (Tabi burda seneryo sadece CS:GO oynamak).

İşlemciniz iyi değilse yüsek Hz değerine sahip bir monitör almanız çok da mantıklı bir hareket olmayacaktır.
  • Arkadaşlar 2000tl rx 580 var sifir amd ne zaman yeni kart tanitabilir bilgisi olan varmi beklemeye değer mi.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 144hz monitör de almayı düşünüyorum. Şuan elimde Intel i7 8700k var. Ama anakarta uygun DDR4 ram olmadığı için kullanamıyorum malesef. Ekran kartını aldığımda ram ve ekran da alacağım .

EDIT: Sadece CS:GO oynamayacağım. Fortnite ,Battlefield , God of War gibi oyunları da oynayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrCuddless123 -- 17 Eylül 2018; 22:25:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCuddless123

144hz monitör de almayı düşünüyorum. Şuan elimde Intel i7 8700k var. Ama anakarta uygun DDR4 ram olmadığı için kullanamıyorum malesef. Ekran kartını aldığımda ram ve ekran da alacağım .

EDIT: Sadece CS:GO oynamayacağım. Fortnite ,Battlefield , God of War gibi oyunları da oynayacağım.
    anakart ne var ki elinde? z chipset anakartlar da ram sorunu çok nadir yaşanır çünkü
  • rylai2113 kullanıcısına yanıt
    Ram sorunu yaşanmıyor. Şuan kullandığım anakart eski ve ddr3 ram kullanıyor. Yeni aldığım ise DDR4 ram sıkıntısı yapmaz yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.