Şimdi Ara

Ekran kartı fanının bozulması ve izleyen badireler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    El ile manuel döndürüyordum, tıkır tıkır işliyordu.
    Fakat işleme sokmayı unutarak Skyrim açtım, bilgisayar ağır bir şekilde göçtü.
    Biraz bekleyip tekrar açtım, şu an fanını değiştireceğim ekran kartının ama problemim bilgisayar nedense aşırı yavaşladı.
    Ekran kartının fanının kartı soğutamaması bilgisayarın kendisini neden bu derece yavaşlatsın ki?
    Bilgisayarın kart ısınmasından dolayı ani kapanışı kasa içi başka bir parçaya zarar mı verdi acaba, eğer öyle ise nasıl anlayabilirim.

İşlemci fanı, kasa içi fan, power fanı tıkır tıkır, ekran kartı biraz ısınıyor fanı düzgün çalışmadığından o da bilgisayarı yavaşlatmaz gibime geliyor ya, soralım öğrenelim.

• Up!

Hiçkimsenin mi bilgisi yok yahu?
  • benimde başıma geldi o ısı herşeyi etkiler ben fanı devre dışı bırakmıştım eski bi fx5200 nelere mal oldu az daha anakarta daha fazla hasar verecekti neyseki sadece eternet cipini bozmuş harici bir ethernet kartla sorunu çözdük kısacası fanı tekrar işler duruma sokman lazım yada kasa içini iyi soğutman lazım
  • ekran kartının ısınması pc yi yavaşlatır. daha doğrusu yavaşlatır gibi gösteriri.

Ekran kartı aşırı ısınıyorsa, pencere açma, kapama gibi işlemlerde grafiksel işlemler olduğu için bunları donarak yapar. buda pc yavaşlıyormuş hissi verir.

pc nin komple, sıcaklık, fan, voltaj değerlerini bir yazsaydınya.
  • hemen yeni bir soğutucu almalısın aşırı ısınma ekran kartına zarar verebilir .
  • Yavaşlatıyormuş gibi gösterme değil, bildiğin açılışı gayet yavaşladı.
    Çalışırken de bazen donup duruyor (karttan olabilir.)

Fan bozuk bozuk süs olsun diye dönerken GPU sıcaklığı 50~58C arasında. Basit birşey açarsam 65~70C az daha zorlasam havadaki oksijeni ayrıştırıcam :D
    Diğer değerler okunmuyor, yada çok saçma. Fanın sargıları bozulduğu için manyetik oalrak kafayı yemiş durumda diye umursamıyorum zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.