Şimdi Ara

Ekran kartı alım rehberi 'Bit mi MegaByte mı?' özel video (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
18
Favori
10.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Mesut Çevik; Benim sorum chipset desteğiyle ilgili olacak bloğunuzda da sormuştum fakat yanıt alamadım.

**Amd Hd 7000 Series Destekli (Amd Radeon HD 7000 Chipset+5800K apu 7660D İle kullanımı uygun görülmüş) Bir Anakarta (Asrock FM2A85X) Amd Radeon HD 8000(8670D) Serisi Grafik Birimini Kullanan A10 6800K işlemcisini takarsam kaybım ne olur?

Bir diğer değinmek istediğim konu da paralel işlem hızı hususunda hiç bir bilgi vermemişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 1 Eylül 2013; 19:59:33 >
  • demek ki makyaj da bir yere kadar :D 2 gt640 ortaya koyulsa neredeyse herkes ddr3 olanı alır. bilgilendirme çok faydalı, ağzınıza sağık

• Oh be çok iyi oldu bu artık '' Ekran kartım 4 gb ama oyun oynayamıyorum '' diye konu açan veletleri daha az göreceğiz.

• Araya 1-2 tane de 1GB-2GB bellek karşılaştırması koysaydınız. Hangi koşullarda daha çok bellek gerekir biraz bahsetseydiniz iyi olurdu. Bir de SLI/CF çok yüzeysel açıklamışsınız.

Onun dışında rehber gayet doyurucu bir içeriğe sahip. Anlatımınız da herkesin anlayabileceği dilden, çok güzel olmuş.

Bir sonraki rehber anakartlarla ilgili olsa güzel olabilir. Orta halli bir sisteme uzun ömürlü olsun diye extreme anakartlar falan koyan var.

Ayrıca AA, AF gibi grafik terimleri için aşağıdaki konuya bakmanızı şiddetle tavsiye ederim;
    http://forum.donanimhaber.com/m_65831647/tm.htm

• Orijinalden alıntı: Speed-Step

Birde iGpu ve Apu tarafı bellek bant genişliği var. Buna da bir inceleme yapılabilir.

• Verdiğiniz bilgiler için çok çok sağolun çok faydalı oldu benim için:)

• Çok yararlı bir video olmuş. Bilgisayar parçaları ile ilgili devam videoları bekliyoruz. Sadece Nvidia nın ekstra özelliklerinden bahsedip Amd den bahsetmemeniz haksızlık olmuş.

• Sistem toplayacak arkadaşların son kararlarını vermeden önce, forumun sistem tavsiyeleri bölümüne danışmasında fayda var.
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_475/tt.htm

• Sayın Mesut Çevik öncelikle verdiğiniz emekler için teşekkürler.Mesut Çevik ile canlı programınızda bir soru sormuştum.Bu ülkede teknoloji lerlermi sizde ümitliyim demiştiniz.Ama ilerlemeyeceğini siz ve sizin gibi öngörüsü yüksek insanlar en basitinden şu foruma bakıp anlayabilir.İnsanların kalbini kırmamak onlara doğru yolu göstermek bu ülkede kabahat.Bıraklım önyargılı beyinliler öyle kalsın.1000 yıl geçsede şuradaki çoğu bilinçsiz olanlar yine aynı olacaktır.Emeğinize saygılar.Nacizane tavsiyem böyle kişileri pek umursamamnızdır.
  • Çok yararlı bir konu tebrik etmek lazım tek bildğimiz bellek önemli değil dediniz önemli olan gddr falan bide işlemcisiz de hala hangisi daha iyi kartır hangisi hangisi döver kısmı biraz eksik kalmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekno moomce -- 3 Eylül 2013; 21:26:15 >
  • sonunda yaptınız bu videoyu "ısrarla" anlamayan tüm arkadaşlarıma referans olarak bunu göndereceğim

• orada 450 deyilde 5850 yada 6850 olsaydı orası bitmişti hep bunlar casperı v firmaları sevindirecek tarzdan videolar 4850nin uadili onun segmentindeki450 veya 440tır böyle fiyatına göre karşılaştırmak doğru deil her nesilde zaten kartların performansı artıyor birde destek bitince yeni oyunlarda yeni cıkanlar aradaki farkı acıyor inceleme yaparken bi sorun hangi kartlar daha uygundur inceleme icin bi anket yapın millet burada aldanmasın gidipte bite bakmayalım o zaman alalım demesin 128 bit daha iyidir aynı kartta ama üretici hızları yakın tutarsa birbirine

• GTX 770 mobil kart kullanıyorum ve Geforce Experience uygulamsını bilmiyordum. Çok iyi oldu teşekkürler.

• ikinci ekran kartını destekler mi yada bu ekran artı değiştirilebiliyor mu
    Dell Studio 1558

• Guzel video tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısaca son seriğinin cebe uygun modelleri alınmalı denmiş :)
    hem fiyat hem performans açısından...

• ---Ekran kartım 4 gb
    ---Ooo kanka süpermiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD kartlarda PhysX aktif edilemez demişsiniz ama AMD kartlarda da aktif oluyor PhysX. Sanırım işlemci işliyordu PhysX motorunu. İnanmayanlar YouTube'dan PhysX on AMD diye aratabilir.
  • bakkal amca bana 6 gıgabayt ekran kartı verirmisin bakkal bu arada casper oluyor Nerden buluyorsa o kartı cinde üretip kakalıyor
  • şu darboğaz olayına değinirseniz çok güzel olur mesela bende intel core 2 quad q9550 bulunmakta ben bu işlemcinin yanına en yüksek hangi ekran kartını takabilirim ve niye her ekran kartını takamam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.