Şimdi Ara

Ekran Çıktısı (C)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, C den proje ödevim var. Aşağıdaki gibi ekran çıktısının üzerinde ___ olan yere müsteri numarası vs girme işini nasıl halledebilirim. Ekrana bastırmak işini hallediyorum ama alt çizgilerin üzerine yazdıramıyorum.

Ekran Çıktısı (C)

• https://www.quora.com/If-I-wanted-to-have-something-print-underlined-in-c-c++-how-would-I-do-that?share=1 'da bir deneme satırı var, o çalışırsa olabilir, çalışmıyorsa o mümkün olmayabilir. Benim Lenovo'daki OSX 7'de denedim olmadı ki OSX Unix tabanlı bir sistem. Yani özetle metni öyle yazdırmak programdan cok kullandığın işletim sistemi ve Terminal programına bağlı, gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

https://www.quora.com/If-I-wanted-to-have-something-print-underlined-in-c-c++-how-would-I-do-that?share=1 'da bir deneme satırı var, o çalışırsa olabilir, çalışmıyorsa o mümkün olmayabilir. Benim Lenovo'daki OSX 7'de denedim olmadı ki OSX Unix tabanlı bir sistem. Yani özetle metni öyle yazdırmak programdan cok kullandığın işletim sistemi ve Terminal programına bağlı, gibi.
    denedim windowstada olmadı. İlginç açıkcası çözüm bulamadım.

• silliusblack kullanıcısına yanıt
    OSX te olmayan bir Terminal işlemi (veya bir Terminal uygulaması) Windows'ta hiçten olmaz cunku Windows'taki terminaller CMD.exe veya PowerShell klasik Unix terminalinden cok daha farklı. Windows'taki MSYS* terminal bir denenebilir cunku klasik Unix'e en yakın terminal o. *MSYS ismini tam doğru hatırlamıyor olabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

OSX te olmayan bir Terminal işlemi (veya bir Terminal uygulaması) Windows'ta hiçten olmaz cunku Windows'taki terminaller CMD.exe veya PowerShell klasik Unix terminalinden cok daha farklı. Windows'taki MSYS* terminal bir denenebilir cunku klasik Unix'e en yakın terminal o. *MSYS ismini tam doğru hatırlamıyor olabilirim.
    Tmm hocam printfdeki \r kaçış karakteri ile hallettim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • up
  • hocam siz yazılım mmuhendislimisiniz
  • ben bilgisayar müh. 1. sınıf öğrencisiyim.
    ilk yılda hangi programlamayı ogrendinşz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

ilk yılda hangi programlamayı ogrendinşz hocam
    okulda c öğretildi. Kendimde temel python öğrendim.
  • faydalı pluyor mu unı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

faydalı pluyor mu unı
    Tabi faydalı oluyor. Ama şu bir gerçek bizim mühendislikte okul sana en fazla %50 verebilir. Gerisi tamamen senin gayretine kalmış.
    teşekkürler hocam
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.