Şimdi Ara

ekran açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lap top çalışıyor fakat ekran tamamen kapalı yani siyah halde,bu ne olabilir ve nasıl kurtulunur.

cevaplar için şimdiden sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: kjack

lap top çalışıyor fakat ekran tamamen kapalı yani siyah halde,bu ne olabilir ve nasıl kurtulunur.

bios ekranı geliyor mu

ekran kartını ve ramı çıkartıp geri takın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman2106

quote:

lap top çalışıyor fakat ekran tamamen kapalı yani siyah halde,bu ne olabilir ve nasıl kurtulunur.

bios ekranı geliyor mu

hocam , hiç ekran gelmiyor.Ancak lap top un ekran kartı veram ı nasıl çıkarılır.komple kasayı açmak gerekmiyor mu .
  • fan sesi duyuyor musun? yani fanlar çalışıyor mu? çalışmıyorsa bios gitmiş olabilir anakart gitmiş olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

fan sesi duyuyor musun? yani fanlar çalışıyor mu? çalışmıyorsa bios gitmiş olabilir anakart gitmiş olabilir

hocam fan sesi var,cihaz çalışıyor ekran faaliyeti yok .yani herhangi bir ekran tepkisi yok.
  • quote:

quote:

fan sesi duyuyor musun? yani fanlar çalışıyor mu? çalışmıyorsa bios gitmiş olabilir anakart gitmiş olabilir

hocam fan sesi var,cihaz çalışıyor ekran faaliyeti yok .yani herhangi bir ekran tepkisi yok.

harici bir ekran takıp denediniz mi?
  • Arkadaşımın başına geldiydi laptopu komple açmanız gerekecek. Markası nedir laptopun ? Toshibamı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

harici bir ekran takıp denediniz mi?

denemedim, şu anda buna imkan yok.diğer lap top ile bağlantı yapılabilr mi?ekran paralel alınabilir mi?ancak şu anda bunun için de imkan yok gerçi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erman2106

quote:

bios ekranı geliyor mu

hocam , hiç ekran gelmiyor.Ancak lap top un ekran kartı veram ı nasıl çıkarılır.komple kasayı açmak gerekmiyor mu .

resimli anlatım var burda baka baka yapabilirsin

http://forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-aksesuarlari/123909-laptop-ekran-karti-degisimi-%5B-fotografli-%5D%5B-acer-5720g-%5D.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.MacMillan

Arkadaşımın başına geldiydi laptopu komple açmanız gerekecek. Markası nedir laptopun ? Toshibamı ?

sony vgn,fz21m
  • quote:

quote:

Arkadaşımın başına geldiydi laptopu komple açmanız gerekecek. Markası nedir laptopun ? Toshibamı ?

sony vgn,fz21m

Yine de laptopun donanımlarını bi görmelisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle laptopata takık CD USB aygıtı ne varsa çıkarın
  • usb yada cd olsa hocam siyah'da olsa ekran gelir yanıp söner. bence ekran kartı ile sorunu var yada ekrana giden kablolarda bence laptopun sonymiş hocam güzel makinedir hiç uğraşma direk servise ver derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madrolds

usb yada cd olsa hocam siyah'da olsa ekran gelir yanıp söner. bence ekran kartı ile sorunu var yada ekrana giden kablolarda bence laptopun sonymiş hocam güzel makinedir hiç uğraşma direk servise ver derim.

Dostum haklısın ama merdivenler adım adım çıkılır :) En basit şeyler bazen gözden kaçabiliyor ''öncelikle'' kelimesinin bir şey ifade etmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoLCu_05

quote:

Orijinalden alıntı: Madrolds

usb yada cd olsa hocam siyah'da olsa ekran gelir yanıp söner. bence ekran kartı ile sorunu var yada ekrana giden kablolarda bence laptopun sonymiş hocam güzel makinedir hiç uğraşma direk servise ver derim.

Dostum haklısın ama merdivenler adım adım çıkılır :) En basit şeyler bazen gözden kaçabiliyor ''öncelikle'' kelimesinin bir şey ifade etmesi lazım

cok haklısın hocam :)
  • quote:

quote:

quote:

sony vgn,fz21m

Yine de laptopun donanımlarını bi görmelisiniz

hocam,
    alt kapağın tüm vidalarını açtım her şey ortada ancak kapağın arka kısmısı çıkmamakta direniyor.krımadan açabilirsem rahat olaacak açamasam uğraşmaya gerek yok bilen birine gösterecem.
    ancak görünen oki cihaz çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor.ya ekran kartı yada arada bağlantı sorunu .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.