Şimdi Ara

Ekonomik Faturasız Türk Telekom Tarifeleri [ANA KONU] (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.388
Cevap
23
Favori
252.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkandr

avea dan önerebileceğiniz konuşma+sms+internet tarifesi var mı, yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler

Doğru konudasiniz. İlk mesajı kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salı günü hattım aveaya taşındı. 500 ekstra tarifesindeyim. (sabit 30 tl lik)
    600-700 mb girdim vs...
    az önce güncel faturayı sorgulattım . 17 tl güncel fatura gözüküyor.
    5 gün için yüksek bir tutar değil mi? 5 tl civarında olması gerekmiyormuydu?
  • Arkadaslar ben bu tarifeden cikip faturasiza gecmek istiyorum taahut yaptirmadim ciktiktan sonra geri girebiliyormuyuz ornegin 2013 te

• quote:

Orijinalden alıntı: melifkaya

salı günü hattım aveaya taşındı. 500 ekstra tarifesindeyim. (sabit 30 tl lik)
    600-700 mb girdim vs...
    az önce güncel faturayı sorgulattım . 17 tl güncel fatura gözüküyor.
    5 gün için yüksek bir tutar değil mi? 5 tl civarında olması gerekmiyormuydu?

Geçiş yaptığınız tarihten fatura kesimine kadar olan sürenin tamamıdır fakat servis indirimsiz yansıtır ücretleri fatura kesiminde indirimler düşülür.Yani 30TL'lik paket aslında 35TL ve fatura kesiminde 5TL indirim yapılıyor.

Ayrıca siz fatura kesimine kadar 12gün yararlanacaksız 12günlük ücret ödersiniz.Faturanızı bekleyin.Güncel sorgulama servisi 1TL ücretlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15KisiyeSaldirdim

Arkadaslar ben bu tarifeden cikip faturasiza gecmek istiyorum taahut yaptirmadim ciktiktan sonra geri girebiliyormuyuz ornegin 2013 te

Eğer 2013de tarife yeni abone alımına açıksa kaydolabilirsiniz.Fakat tekrar kaydolduğunuzda şimdikinden bir 10TL daha fazla ödersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Arkadaşlar bana bi akıl verin. Avea nın kamu tarifesindeyim tahhüt bitti. Avea nın hiçbir kampayasından yararlanamıyorum. Vodafondaki kampanyalara da yaş geçtiği için faydalanamıyorum. Avea nın Genç işi faturasız 19 luk tarife (konuşma+sms+internet) benim için uygun ama geçemiyorum. 30 luk tarifede olabilir ama onada 40 tl ödersin diyor müşteri hizmetlerindeki baayan.
    Şimdi bana bi akıl verin. Gidiyim 3 aya başka bir operatöre mi geçeyim. Ne yapayım kafam çok karışık. Çıkar yol bulamıyorum. Bi yol gösterin zordayım.

Birde taşıma işlerinde ekstra para ödüyor muyuz? Faturalıdan faturasıza veya başka operatöre geçtiğimiz zaman.

Not: Nerdeyse 10 yıllık hat daha hiç taşımadım. Avea neden eski müşterilerini kaçırmak için çabalarsın. Yap kampanyanı herkes yararlansın.

441500 ü ara yeni nesil 500 ekstra tarifesinden yararlanmak istediğini söyle(veya 1000 paketi hangisi hesabına gelirse). Yalnız numara taşıyanlarla aynı koşularla yararlanmak istediğini söyle 30 luk tarifeyi 32 tl civarı 40 lık tarifeyi 42 tl gibi bir fiyata verirler. vermezlerse de başka operatöre git gel ya. 30 TL ceza öder istediğin fiyattan kullanırsın

Verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim. Ceza sorun değil bi kereye mahsus veririm. Diyelim turkcele taşıdım. Geçtikten 1 gün sonrada avea ya geri taşıdım 30 tl ceza ödüyorum. Numara taşımış gibi istediğim tarifeyi kullanabiliyor muyum? Mesela faturasız 19 luk konuşma süresi+sms+internet olan tarifeden yararlanabilir miyim?

19'luk tarife numara taşıma ile Avea'ya geçenlere has bir paket, numara taşımadan itibaren 30 gün içinde kayıt olman gerekir, o yüzden numaranı taşıyıp tekrar Avea'ya dönmeden bu tarifeden yararlanamazsın...
    Ama numara taşıyıp tekrar Avea'ya gelirsen " Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanacak numara eğer daha önce Avea numarası ise, numaranın tekrar Avea'ya taşındığı tarih ile numaranın Avea'dan taşınmış olduğu tarih arasında en az 90 gün sonra olmalıdır." kuralı geçerli....
    Ayrıca ; " Hat sahibi ile kullanıcının TC Kimlik numarası aynı olmak zorunda değildir, kullanıcının T.C. Kimlik Numarası gerekli kriterler için uygun ise paket satın alınabilir. Bir T.C. Kimlik Numarası ile Genç Paket'e en fazla bir kez kayıt olunabilir." kuralı gereğince yakın, tanıdık vs. birinin T.C. Kimlik nosu ile 19'luk tarifeyi kullanabilirsin....
    19'luk Faturasız paketi tercih edeceksen; 12 ay sonra her yöne 500 Dakikanın Avea içi 1000 Dakikaya dönüşeceğini de dikkate almalısın...
    Bence 19'luk faturasız tarifeden ziyade Yeni Nesil 500 Tarifesi daha makul....Yeni Nesil Tarifesini numara taşıyıp gelenlerle aynı fiyattan kullanmak için önünde 2 yol var;

1- Numaranı taşıyıp tekrar Avea'ya dönmek; Tahmini 6 gün diğer operatöre geçiş + 6 gün de dönüş süresi = 12 gün sonra Yeni Nesil tarifesinden faydalanabilirsin
    Bu yolu kullanacaksan fatura kesim tarihinden en az 7-8 gün önce geçiş için başvurmalısın, yoksa bir de fazladan fatura ödemek zorunda kalabilirsin ( Fatura kesim tarihinden sonra taşınma olursa ) sana maliyeti diğer operatörde ödeyeceğin ücret + 30 TL. Kayıt ücreti
    2- Hattını önce Faturasıza taşıyıp, sonra tekrar faturalıya dönmek; Faturasıza geçişten sonra Yeni Nesil tarifesine geçmek için 30 gün faturasızda kalman şart, bu yolu kullanacaksan fatura kesim tarihinden 1 gün önceki akşam ( faturan büyük bir ihtimalle 27'sinde kesildiğine göre 26 Mayıs akşam 23:00-23:30 gibi ) geçmen uygun olur, yoksa bir fatura fazladan ödeyebilirsin, sana maliyeti 20 TL. Faturasıza geçiş ücreti ( bunun karşılığında 20 TL. yüklüyorlar hattına, ama dakikası 41,5 Kuruştan konuşabiliyorsun ) + 30 TL. Kayıt ücreti = 50 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

quote:

Orijinalden alıntı: 15KisiyeSaldirdim

Arkadaslar ben bu tarifeden cikip faturasiza gecmek istiyorum taahut yaptirmadim ciktiktan sonra geri girebiliyormuyuz ornegin 2013 te

Eğer 2013de tarife yeni abone alımına açıksa kaydolabilirsiniz.Fakat tekrar kaydolduğunuzda şimdikinden bir 10TL daha fazla ödersiniz.

10 TL. fazla ödeme nerden çıktı anlamadım, faturasıza geçip tekrar bu tarifeye dönüldüğünde ( tabi 2013'te açık olursa ) 30 TL. Kayıt ücreti alınıyor, başka da ücret farklılığı yok, numara taşıyana 30 TL. ise faturasıza geçip tekrar dönene de 30 TL........
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bana bi akıl verin. Avea nın kamu tarifesindeyim tahhüt bitti. Avea nın hiçbir kampayasından yararlanamıyorum. Vodafondaki kampanyalara da yaş geçtiği için faydalanamıyorum. Avea nın Genç işi faturasız 19 luk tarife (konuşma+sms+internet) benim için uygun ama geçemiyorum. 30 luk tarifede olabilir ama onada 40 tl ödersin diyor müşteri hizmetlerindeki baayan.
    Şimdi bana bi akıl verin. Gidiyim 3 aya başka bir operatöre mi geçeyim. Ne yapayım kafam çok karışık. Çıkar yol bulamıyorum. Bi yol gösterin zordayım.

Birde taşıma işlerinde ekstra para ödüyor muyuz? Faturalıdan faturasıza veya başka operatöre geçtiğimiz zaman.

Not: Nerdeyse 10 yıllık hat daha hiç taşımadım. Avea neden eski müşterilerini kaçırmak için çabalarsın. Yap kampanyanı herkes yararlansın.

441500 ü ara yeni nesil 500 ekstra tarifesinden yararlanmak istediğini söyle(veya 1000 paketi hangisi hesabına gelirse). Yalnız numara taşıyanlarla aynı koşularla yararlanmak istediğini söyle 30 luk tarifeyi 32 tl civarı 40 lık tarifeyi 42 tl gibi bir fiyata verirler. vermezlerse de başka operatöre git gel ya. 30 TL ceza öder istediğin fiyattan kullanırsın

Verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim. Ceza sorun değil bi kereye mahsus veririm. Diyelim turkcele taşıdım. Geçtikten 1 gün sonrada avea ya geri taşıdım 30 tl ceza ödüyorum. Numara taşımış gibi istediğim tarifeyi kullanabiliyor muyum? Mesela faturasız 19 luk konuşma süresi+sms+internet olan tarifeden yararlanabilir miyim?

19'luk tarife numara taşıma ile Avea'ya geçenlere has bir paket, numara taşımadan itibaren 30 gün içinde kayıt olman gerekir, o yüzden numaranı taşıyıp tekrar Avea'ya dönmeden bu tarifeden yararlanamazsın...
    Ama numara taşıyıp tekrar Avea'ya gelirsen " Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanacak numara eğer daha önce Avea numarası ise, numaranın tekrar Avea'ya taşındığı tarih ile numaranın Avea'dan taşınmış olduğu tarih arasında en az 90 gün sonra olmalıdır." kuralı geçerli....
    Ayrıca ; " Hat sahibi ile kullanıcının TC Kimlik numarası aynı olmak zorunda değildir, kullanıcının T.C. Kimlik Numarası gerekli kriterler için uygun ise paket satın alınabilir. Bir T.C. Kimlik Numarası ile Genç Paket'e en fazla bir kez kayıt olunabilir." kuralı gereğince yakın, tanıdık vs. birinin T.C. Kimlik nosu ile 19'luk tarifeyi kullanabilirsin....
    19'luk Faturasız paketi tercih edeceksen; 12 ay sonra her yöne 500 Dakikanın Avea içi 1000 Dakikaya dönüşeceğini de dikkate almalısın...
    Bence 19'luk faturasız tarifeden ziyade Yeni Nesil 500 Tarifesi daha makul....Yeni Nesil Tarifesini numara taşıyıp gelenlerle aynı fiyattan kullanmak için önünde 2 yol var;

1- Numaranı taşıyıp tekrar Avea'ya dönmek; Tahmini 6 gün diğer operatöre geçiş + 6 gün de dönüş süresi = 12 gün sonra Yeni Nesil tarifesinden faydalanabilirsin
    Bu yolu kullanacaksan fatura kesim tarihinden en az 7-8 gün önce geçiş için başvurmalısın, yoksa bir de fazladan fatura ödemek zorunda kalabilirsin ( Fatura kesim tarihinden sonra taşınma olursa ) sana maliyeti diğer operatörde ödeyeceğin ücret + 30 TL. Kayıt ücreti
    2- Hattını önce Faturasıza taşıyıp, sonra tekrar faturalıya dönmek; Faturasıza geçişten sonra Yeni Nesil tarifesine geçmek için 30 gün faturasızda kalman şart, bu yolu kullanacaksan fatura kesim tarihinden 1 gün önceki akşam ( faturan büyük bir ihtimalle 27'sinde kesildiğine göre 26 Mayıs akşam 23:00-23:30 gibi ) geçmen uygun olur, yoksa bir fatura fazladan ödeyebilirsin, sana maliyeti 20 TL. Faturasıza geçiş ücreti ( bunun karşılığında 20 TL. yüklüyorlar hattına, ama dakikası 41,5 Kuruştan konuşabiliyorsun ) + 30 TL. Kayıt ücreti = 50 TL.

Ayrıntılı bilgilendirme için teşekürler. Pazartesi ilk iş numarayı taşıyorum. Umarım fatura kesim tarihini geçmez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

quote:

quote:

Ayrıntılı bilgilendirme için teşekürler. Pazartesi ilk iş numarayı taşıyorum. Umarım fatura kesim tarihini geçmez.

pazartesiyi beklemene gerek yok sanırım pazar günü de taşıma yapabiliyorsun....

• Arkadaşlar ben de 20 nisanda yeni nesil 500 ekstra tarifesine geçtim. Hesap kesim tarihi ayın 26 sı. Şu an 26 mayısa kadar yurtiçi her yöne 499 dk, 27 mayısa kadar her yöne 36 dk kaldı gözüküyor. Bu ne anlama geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 20 Mayıs 2012; 10:07:11 >
  • @gaggag
    Hocam burda pazar günleri açık olmuyor o yüzden. Yoksa beklemeyecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Arkadaşlar ben de 20 nisanda yeni nesil 500 ekstra tarifesine geçtim. Hesap kesim tarihi ayın 26 sı. Şu an 26 mayısa kadar yurtiçi her yöne 499 dk, 27 mayısa kadar her yöne 36 dk kaldı gözüküyor. Bu ne anlama geliyor?

26 nisanda senin faturan kesilip yeni tanımlama yapılması gerekiyordu yapmamışlar. Yani sana 20 nisandan 26 mayısa kadar 500 dakika 2 gb akn li internet ve 2000 sms vermişler. Yani normalde 30 günlük kullanımı size 36 günlük vermişler. Başka birisi daha yazmıştı burada düzelttirmişti sanırım. müşteri hizmetlerini ara düzeltsinler yoksa paket aşımı yapmak zorunda kalırsın.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben de 20 nisanda yeni nesil 500 ekstra tarifesine geçtim. Hesap kesim tarihi ayın 26 sı. Şu an 26 mayısa kadar yurtiçi her yöne 499 dk, 27 mayısa kadar her yöne 36 dk kaldı gözüküyor. Bu ne anlama geliyor?

26 nisanda senin faturan kesilip yeni tanımlama yapılması gerekiyordu yapmamışlar. Yani sana 20 nisandan 26 mayısa kadar 500 dakika 2 gb akn li internet ve 2000 sms vermişler. Yani normalde 30 günlük kullanımı size 36 günlük vermişler. Başka birisi daha yazmıştı burada düzelttirmişti sanırım. müşteri hizmetlerini ara düzeltsinler yoksa paket aşımı yapmak zorunda kalırsın.

hayir, tanimlanmis. 499 dakika diyor ama o 37 dakika ne cozemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

quote:

quote:

hayir, tanimlanmis. 499 dakika diyor ama o 37 dakika ne cozemedim

20 NİSANDAN bugüne 1 dakika görüşme yapmadın herhalde. O zaman durum şu: senin 2 tane paketin var. Hediye vs başka birşey. Birisinden 37 dakikan var diğerinden 499 dakika. 37 bitince 499 dan düşecektir. Başka bir tahminim yok. ilk mesajı okurken 499 dikkatimi çekmemiş. 37 dakika kalmış deyince yeni tanımlama yapılmamış diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş.

• e faturaya geçtiğim için tanımlanan 100 dk dan kalanmış o 36 dk.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

Orijinalden alıntı: yasinnn

128 kbps hiz 2012 yilinda isinizi gorur mu iyi dusunmek lazim bi de. Kaldi ki 128 bana hikaye gibi geldi. Su an bi dosya indiriyorum, max. 15 kbps'i gordum.
    Edge ile arasinda pek bi fark goremedim ben acikcasi.
    Ancak yalnizca 2 gb'lik 3G'yi dusundugumuzde bile avantajli fiyat.

Bir konuyu yanlış biliyorsunuz. Açıklamak isterim.

128 Kbps demek saniyede 128 kilobit demektir. (Kilobit per Second)

Dosya indirirken gördüğünüz birim ise 15 kbps değil, 15 kb/s'dir. Yani saniyede 15 kilobayt (kilobyte per second)

İndirirken gördüğünüz kilobayt olan birim ise şu şekilde elde ediliyor:

"bit" cinsinden ifade edilen birimleri "Byte" ile göstermek için verilen sayı 8'e bölünür.

Yani: 128 kbps = 128/8 kb/s = Saniyede 16 kb maksimum veri alırsıniz. Siz de zaten 15 goruyorum demişsiniz.

MEsela baglantı hızınız 1 mbps olsaydı, bu 1024 kbps olacaktı ama dosya indirirken göreceginiz maksumum deger: 1024/8 = 128 kb/s olacaktı

Evet biraz arastirinca aradaki farki anladim ben de. 128 KBps ile 128 kbps arasinda yaklasik 110 kB'lik kucucuk fark varmis :)
    Benim 128 kbps'da beklentim buyuktu, hayal kirikligina ugradim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün itibari ile avea Yeni nesil Extra 500 tarifesine geçmiş bulunmaktayım.

Geçiş aşamasında yaşadığım süre özetle:

Avea Fenercell kullandığımdan dolayı eğer bu tarifeden geçecek isem : tarife ücreti 40tl+sim kart ücreti 8 tl+ 30tl de geçiş için ödemem gerekiyor idi. Ancak Uzun süreçlerden sonra sanki numara taşıyormuşçasına faydalanacağım konusunda anlaşıldı ve "8tl yeni sim kart ücreti" faturadan düşülecek +30tl geçiş için ücret alınmayacak, 30tl aylık ücret ile faturalandılacaktım. Yalnız MH yi arayıp yaptığım görüşmede 8tl ve +30tl geçiş ücreti tamam onlarda bir sıkıntı yok. Aylık Fatura ücreti ise 40tl deyince başıma kaynar sular döküldü Birde görüştüğüm kişiye süreci anlattım ama papağan gibi aynı şeyleri sayıklamasından ve nerde ise telefonda beni dövecek edasından sinir oldum ve adıma bir başvuru oluştur deyip görüşmeyi sonlandırdık. Ben o kadar sakin davranmaya çalıştıkça MH nin tavrı beni deli etti. Sövüp saymadan telefonu kapattığım için Rabbime şükrederim

Bakalım tarafıma ne zaman dönecekler. Çünkü tapu gibi konuşma kaydı var. (8tl ücret iadesini de bu şekilde aldım)

• geçende ttnet i aradım. 444 lü bir numara biliyorsunuz. konuşmam her yöne dakikalarımdan düştü. kırk yılda bir yararımıza iş yaptılar sağ olsunlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanıMüdavim

geçende ttnet i aradım. 444 lü bir numara biliyorsunuz. konuşmam her yöne dakikalarımdan düştü. kırk yılda bir yararımıza iş yaptılar sağ olsunlar...

1 mayıstan itibaren böyle.
  • Arkadaslar avea faturasizdan 15 mayisda yeni nesil 500 e geçtim. Sorgulamada 26 mayisda hesap kesilecek diyor bir yanlislik var sanirim.musteri hizmetlerini aramam lazimmi .11 gun icin bunlar bana 30 tl fatura çıkarmasın sakin

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.