Şimdi Ara

Ekonomik Çözüm - MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M Hk. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
4
Favori
19.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hicrin

arkadaşlar bende sipariş verdim 2 tane arkadaşta aldı hızlıaldan.

Hayirli olsun guzel secim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elano68 kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam aklımda y510p vardı fiyat yüksekti bide satan siteler taksit seçeneğine vade farkı alıyorlardı baktım olacak değil msi aldım
  • quote:

eyvallah hocam aklımda y510p vardı fiyat yüksekti bide satan siteler taksit seçeneğine vade farkı alıyorlardı baktım olacak değil msi aldım

Tek ekran karti daha iyidir her zaman.slida sorun cok.
    Iyi tercih yaptin yani.Islemci ve isinma sorunlari da vardi tabi

• Arkadaşlar hızlıal dan alacak olan varsa arayıp indirim talep edebilirler 50 tl indirim yapıyorlar. Aklınız da olsun
  • quote:

Arkadaşlar hızlıal dan alacak olan varsa arayıp indirim talep edebilirler 50 tl indirim yapıyorlar. Aklınız da olsun

Hızlıal dan GE60 modelini mi aldın? GE70 i5 li modelini göremedim.
  • Maskedlower M kullanıcısına yanıt
    yazmayı unutmuşum evet ge60 15.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hicrin -- 18 Kasım 2013; 12:54:01 >
  • quote:

yazmayı unutmuşum evet ge60 15.6

Hayırlı olsun :)
  • Maskedlower M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

bu arada arkadaşlar crysis3, metro wrc4 gibi oyunları yüksek ayarda denedim performansı çok iyi yalnız soğutucu almak lazım 15-20 dk crysis 3 oynadım işlemci 70 e çıktı fazla oynama fırsatımda olmadı fırsatım olursa 1-2 saatlik değerleride paylaşırım.
  • quote:

teşekkürler

bu arada arkadaşlar crysis3, metro wrc4 gibi oyunları yüksek ayarda denedim performansı çok iyi yalnız soğutucu almak lazım 15-20 dk crysis 3 oynadım işlemci 70 e çıktı fazla oynama fırsatımda olmadı fırsatım olursa 1-2 saatlik değerleride paylaşırım.

bende blizzard oyunları dışında, crysis 3 onyadım, ayarların çoğu high da , medium olanda birkaç ayarım var oldukça akıcı oynayabiliyorum, işlemci sıcaklığı 35-45 dak oyun süeresinde 75 derecelerde, fırsat bulabilsem test ve fps değerlerini paylaşıcam ama işlerim çok yoğun bu aralar. 70-75 dereceler sıkıntı değil, 80-85 de çok problem değil ama üstü sıkıntı olabilir .

• web cam için driver gerekli mi web cam in kontrolünü yapamadım dahaca. yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: iemrecanbolat

web cam için driver gerekli mi web cam in kontrolünü yapamadım dahaca. yardımcı olursanız sevinirim

Kamerayı Fn + F6 açıyor sanırım dostum bi denermisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Benim de bir laptopa ihtiyacım var. Yakın zamanda alacağım. Öğrenciyim, burslarımla alacağım.
    Yazın almayı çok istemiştim, Ge70 2OE 049-xtr modeli çok hoşuma gitmişti. Şimdi onlar yerine 209-xtrler gelmiş.
    Ben takip edemedim. Değişen tek şey hdd kapasitesi 1 TBa yükseltilmiş.

Aslında benim i5 ve çift çekirdek olan bir bilgisayarı alma gibi bi düşüncem yoktu, hayatta almam diyordum çünkü bu alacağım bilgisayarın benim üniversite hayatım boyunca (5 yıl) bana yeterli olması gerekiyor. Bırakın çift çekirdek olmasını, i5 olması bile beni doğrudan bu bilgisayarı elemeye yöneltiyordu. Fakat yazdıklarınız arada pek fark olmadığını ve ekonomik bir çözüm olacağını belirtiyor.

4 çekirdekle 2 çekirdeğin ne farkı var?
    Bu bilgisayarı almayı benim amacım açısından (uzun ömürlülük) mantıklı buluyor musunuz?

Bir de bu iki bilgisayar arasındaki farkı ben göremedim. Görebilen var mı?
    http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-209xtr-notebook-urun9182.html
    http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-265xtr-notebook-urun10902.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RTÇ -- 19 Kasım 2013; 13:28:45 >

• RTÇ kullanıcısına yanıt
    mrb kendim bilgisayarcıyım i7 almayı hiç düşünmedim i5 hertürlü işimi görüyor çünkü render,çizim vs.. yada çok ağır uygulamalar kullanmıyorsan fazladan 600 tl vermenin bi mantığını göremiyorum. bilgisayarı 2 gündür kullanıyorum kasa olsun ses olsun görüntü olsun çok iyi herhangi bir sıkıntı olmazsa rahat 4-5 yıl götürür diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: RTÇ

Merhabalar,

Benim de bir laptopa ihtiyacım var. Yakın zamanda alacağım. Öğrenciyim, burslarımla alacağım.
    Yazın almayı çok istemiştim, Ge70 2OE 049-xtr modeli çok hoşuma gitmişti. Şimdi onlar yerine 209-xtrler gelmiş.

Aslında benim i5 ve çift çekirdek olan bir bilgisayarı alma gibi bi düşüncem yoktu, hayatta almam diyordum çünkü bu alacağım bilgisayarın benim üniversite hayatım boyunca (5 yıl) bana yeterli olması gerekiyor. Bırakın çift çekirdek olmasını, i5 olması bile beni doğrudan bu bilgisayarı elemeye yöneltiyordu. Fakat yazdıklarınız arada pek fark olmadığını ve ekonomik bir çözüm olacağını belirtiyor.

Bu bilgisayarı almayı benim amacım açısından (uzun ömürlülük) mantıklı buluyor musunuz?

dostum yukarda bihayli bilgi oluştu ihtiyaçların ve beklentilerin doğrultusunda değerlendirip senin karar vermen gerekecek, ben 5 yıl kullanırım diye düşünürüm ama senin kullandığın proglramlar uygulamalar beklentilerin değişkenlik gösterebilir sana yetmez, ben mesela battlefield oynamıyorum ama oynayan biri için 15 fps fark var i7 ile arasında, diğer oyunlarda fark görünümüyor testlere göre şuan ama seneye nasıl oyunların çıkacağını bilmiyoruz. yurtdışında i7 ile i5 li model için 75$ - 100$ fark var bunun getirisini götürüsünü tartışıyor insanlar, türkiyede fark 600 tl olunca benim açımdan düşünmeye gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: alyy

quote:

Orijinalden alıntı: RTÇ

Merhabalar,

dostum yukarda bihayli bilgi oluştu ihtiyaçların ve beklentilerin doğrultusunda değerlendirip senin karar vermen gerekecek, ben 5 yıl kullanırım diye düşünürüm ama senin kullandığın proglramlar uygulamalar beklentilerin değişkenlik gösterebilir sana yetmez, ben mesela battlefield oynamıyorum ama oynayan biri için 15 fps fark var i7 ile arasında, diğer oyunlarda fark görünümüyor testlere göre şuan ama seneye nasıl oyunların çıkacağını bilmiyoruz. yurtdışında i7 ile i5 li model için 75$ - 100$ fark var bunun getirisini götürüsünü tartışıyor insanlar, türkiyede fark 600 tl olunca benim açımdan düşünmeye gerek yok.

Öyle çok ağır program falan kullanacağımı düşünmüyorum ama gelecek yılların ne getireceğini bilemiyorum.
    En azından Photoshop falan kullanırım, işlemci senin dediğine göre yeterli olacak gibi.

Oyun da oynamaya pek vaktim olmuyor ama bilgisayar alırsam bir şekilde vakit bulur oynarım diye düşünüyorum. Özellikle yazın, tatilde falan 5 yıldır kaçırdığım bütün oyunları oynamak istiyorum.
    FPS olayını hiç anlamıyorum, fazlası mı iyi düşüğü mü iyi, 15 fps çok bi fark mıdır, normali kaçtır hiç bilmiyorum. Bu konuda bi şeyler yazarsan çok mutlu olurum.

GTA 4 genelde sıkıntılı bir oyun diyorlar ama, GTA 5 çıktığında yüksek değerlerde oynatsın istiyorum. Zaten oyunların işlemciden çok ekran kartıyla alakalı olduğunu biliyorum. Bu durumda i5 mi i7 mi ikilemine girmeye gerek yok gibi görünüyor.

Ama işte genel bir yargı var ya toplumda, çift çekirdek bilgisayara o parayı vereceğine 4 çekirdek bilgisayara... falan denir.

• RTÇ kullanıcısına yanıt
    oyunlarda bi sıkıntı olacağını sanmıyorum yalnız iyi bir soğutucu alsan iyi olur crysis 3 gibi bi oyunda yüksek ayarda 30-40 arası fps aldım yani gayet iyi bir değer fps ne kadar yüksek olursa oyundaki akıcılıkta okadar iyi oluyor. 30 fps en makul değer 60 fps üzeride gereksiz oluyor insan gözü zaten 60 fps den fazlasını farkedemiyor.
  • Oyun icinde islemci cok fark yapmaz.
    I5 son derece yeterlidir.
    Fark olsa bile cok az olur 2-3 fps filan

• Bu bilgisayar iyice kafama yattı arkadaşlar bu dediklerinizden sonra. PES 13'ü en yüksek değerlerde oynamayı denediniz mi? Kaç FPS veriyor?

Peki SSD işine nasıl bir çözüm buldunuz arkadaşlar?
    Tam anlayamadım orayı, Alyy'nin kendi SSDsi varmış onu takmış.
    Ben nasıl bir yol izleyebilirim SSD konusunda. SSDyi başka yerden alıp takınca garanti dışı kalıyor falan muhabbeti vardı.
  • BU arada Sanalmarketim' den an itibari ile siparişi vermiş bulunuyorum. Sorgulayan arkadaşlar için önerim, bu fiyata alabilecekleri en uygun notebook' lardan biridir. Uzun araştırma ve çevremdekilerin tavsiyesi sonrası sipariş verdim.

Alyy arkadaşımıza da i5 konusundaki yardımları için ayrıca teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maskedlower -- 19 Kasım 2013; 14:08:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskedlower

BU arada Sanalmarketim' den an itibari ile siparişi vermiş bulunuyorum. Sorgulayan arkadaşlar için önerim, bu fiyata alabilecekleri en uygun notebook' lardan biridir. Uzun araştırma ve çevremdekilerin tavsiyesi sonrası sipariş verdim.

Alyy arkadaşımıza da i5 konusundaki yardımları için ayrıca teşekkür ederim :)

http://www.sanalmarketim.com/msi-ge70-2oe267xtr-core-i54200m-8gb-1tb-gtx765m-2gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_51366/

Bunu aldın değil mi?

Ben de bunu sipariş vereceğim galiba...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.