Şimdi Ara

Ekmeğe bir zam daha geldi durdurulamıyor! Fırıncılar 6 olsun diyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Fırıncılar Odası'nın 230 gram olan ekmek fiyatının 2 TL'den 2,5 liraya çıkarılmasını içeren talebi İstanbul Ticaret Odası'nca 10 Kasım'da kabul edilmişti. Ancak fırınlar aradan 1 ay geçmesine rağmen yeni zam yaptı. Geçtiğimiz hafta gramajı 210'a düşürülüp 3 liraya satılan ekmeğe yine zam geldi. Kentte birçok fırın ekmeği 3,5 liraya satmaya başladı. Kadıköy'de fırın işleten Vedat Yılmaz, "Geçen sene 106 liraya aldığım un bu sene 320 lira. Şu anda ekmeğin 5-6 lira olması gerekiyor" dedi.

İstanbul Fırıncılar Odası'nın İstanbul'da ekmek fiyatlarının 2 TL'den 2.5 TL'ye çıkmasını öngören ağustos ayındaki zam talebi, İstanbul Ticaret Odası'nca (İTO) 10 Kasım'da kabul edildi. Kararın üzerinden 1 ay bile geçmemesine rağmen birçok fırın ekmeğe zam yaptı. Geçtiğimiz hafta gramajı 210'a düşürülüp 3 liraya satılan ekmek, yeni bir zamla 3.5 TL'den satılmaya başlandı. Ekmeğin 3.5 liradan satıldığı ilçeler arasında Kadıköy ve Ataşehir de bulunuyor. Fırıncılar ise ekmeğe artan girdi maliyetlerinden dolayı zam yaptıklarını belirtti.

Ataşehir'de fırın işleten Alper Sandıkçı girdi maliyetlerinin çok yüksek olmasından dolayı zam yaptıklarını belirterek, "Bizim için bu fiyatlarda ilerde çok ucuz olacak. Fiyatların artması bizi olumsuz etkiliyor. Hem vatandaşa karşı mahcubiyet yaşıyoruz. Bu durumun en mağdurları bizleriz. Un maliyetleri 1 yıl içerisinde yüzde 300 arttı. Yılbaşından sonra fiyatlar artarsa 4-5 lira olabilir. Bu şartlarda giderse birçok fırıncı yakında olmayacak" dedi. Kadıköy'de fırın işleten Vedat Yılmaz ise "Geçen sene 106 liraya aldığım un bu sene 320 lira. Artık un fiyatları 2 ayda bir artıyor. Şu anda ekmeğin 5-6 lira olması gerekiyor. Maalesef müşteriler haklı olarak çok tepki gösteriyor. Elimizde değil artık üretim yapamama durumuna geldik" diye konuştu.

ınternet haber
    Ekmeğe bir zam daha geldi durdurulamıyor! Fırıncılar 6 olsun diyor!
    https://www.internethaber.com/ekmege-bir-zam-daha-geldi-durdurulamiyor-firincilar-6-olsun-diyor-2224239h.htm

• 6 bile düşük, en az 10 TL olmalı ki fırıncı kardeşlerimiz de biraz para kazansın   

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 11 Aralık 2021; 13:29:55 >
  • Fırın lobisine yedirmeyiz bu memleketi  

• Fırıncılarda haklı bu pahalılıkta iyi bile dayandılar.

• ben ekmek yemiyorum sağlıksız. ekmek 100 tl olsun
  • enflasyonun sebebi faiz değil.
    Fırıncı küreğidir.
  • ha maşallah tercihim 10 lira olsun beter olsun yahudi üstün cesaret ödüllüye oy verenler

• Sagliksiz gida. 50-100 lira olur umarim.
  • İnşallah 10 lira olur.

• Zam iyidir
  • 360 ekmek alıp buzluğa stokladım.
  • Paranın değeri kalmadı ..
  • Ölmedik, hadi daha da arttırın.
  • Röportajlarda vatandaşı bulup karakola, savcılığa postalayan devlet un piyasasını da çözsün.

Lafa gelince dış güçler, icraata gelince fısss, sen önce içerideki un muhabbetini çöz!

Başımıza iyice firavun kesildiler ha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 12 Aralık 2021; 22:40:28 >
  • Yarım ekmek satışları başlasın
  • Evet ama yetmez 《》yetmez ama Evet!

• Ben çavdarlı falan alıyorum onlar zaten 6-7 lira şimdiden. Düz beyaz ekmek 3 tl

• fırıncıların işi çok zor.vatandaş, fırıncının sattığı ekmekten 1 lira kazanmasını bekliyor ama o 1 lira, eski 1 lira değil artık.bu yüzden fırıncının ekmekten 2-3 lira kazanması gerekiyor.haliyle ekmek de 4 lira civarı olmalıdır.asgari ücret zammı, mazot fiyatları...vs derken maliyet çok artıyor.sadece un çuvalına bakarak hesap yapmak doğru değil.tanıdığım iki fırıncı var ikisi de uzun zamandır zararda.ekmek satıyorlar ama cepten yiyorlar.

• Ekmek hala 2,5 Tl bu arada 3 Tl olmuş değil o konuda bir yanlışlık olmasın ?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.