Şimdi Ara

ehliyeti kaptırdıktan sonra araç kullanmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
97.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _kılıç_

quote:

Orijinalden alıntı: Clasics

malesef bende kaptırdım , yazın cekıcegım cılenın haddı hesabı yok gıbı gozukuyor , fakat polıs memuru bana acıdı ve ehlıyetımı verdı ,bir dilekce yazıp dilekcenin içeriğinde "ehliyetimi evde unuttugum ve bu yuzden veremedıgımı acıklayan bır metin vardı " altına imzamı attım ehliyetimi cebime koydum , işin kötü yanı herhangi bir çevirmede ehliyeti alırlar mı ? yorumlarınız nedır ? rahatca kullanabılırmıyım sızce aracı ? yoksa olabıldıgınce cevırmelere gırmemek mı gerekır.

Ehliyeti'nin hiç bir hükümü yok.İlk çevirme de ehliyeti unut. Eskisi gibi değil sistem. Polis ehliyetin olmasa bile T.C kimlik numarasından,ehliyetin ile ilgili bütün bilgileri görebiliyor.

Alıntıları Göster
    peki her polis insiyafetine göremi sorgulama yapıyor yoksa ehlıyet ruhsat dıyıp bakıp geçiyor mu ?

• quote:

peki her polis insiyafetine göremi sorgulama yapıyor yoksa ehlıyet ruhsat dıyıp bakıp geçiyor mu ?

Alıntıları Göster
    El bilgisayarı gibi bir cihaz var trafik polislerin de ordan,elektronik (online) bakıyorlar. Bende 8 ay kaptırdım 6 ay alkol + 2 ay 100 ceza puanı. Ehliyetsiz araba kullanmaktan da 600 lira ceza kestiler. Ehliyetsiz araba kullanıp da o strese girmeyin. Ben 6 yıl ehliyetiz araç kullandım yaşı doldurmadan önce, ama devir eski devir değil illa bir yerde trafiğe yada bir olaya karışılıyor. Bakalım yeni bir şey çıkmaz ise 16,07,2010 da cezamız bitiyor.

• quote:

aradıkları şüpheli birşey varsa bunların harici gbt yapabilir aracın kaydını sorgulayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

aradıkları şüpheli birşey varsa bunların harici gbt yapabilir aracın kaydını sorgulayabilir

Alıntıları Göster
    aracın kaydı onemlı degıl onu plakadan ypr sanırm , bırde benım ehlıyetı almadıkları için yanımda şuan fakat hukumsuz tabıkıde en ufak bı kontrollde alırlar , fakat ben trafıge cıkmasam 180 gün yani 6 ayın sonunda ne olucak sıstem otomatık dusuyor mu yoksa gıdıp dılekce fılan yazmam gerekmı yıne ?

• quote:

aracın kaydı onemlı degıl onu plakadan ypr sanırm , bırde benım ehlıyetı almadıkları için yanımda şuan fakat hukumsuz tabıkıde en ufak bı kontrollde alırlar , fakat ben trafıge cıkmasam 180 gün yani 6 ayın sonunda ne olucak sıstem otomatık dusuyor mu yoksa gıdıp dılekce fılan yazmam gerekmı yıne ?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 1 saat kadar önce 67 promil alkolle ehliyeti kaptırdım.cuma günü bodruma gitmem gerekiyor eğer ehliyetsiz yakalanırsam nasıl bir ceza yerim.ben öğretmenim memuriyetime bir zarar gelir mi ? yardımcı olursanız sevinirim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: niburu

Arkadaşlar bende 1 saat kadar önce 67 promil alkolle ehliyeti kaptırdım.cuma günü bodruma gitmem gerekiyor eğer ehliyetsiz yakalanırsam nasıl bir ceza yerim.ben öğretmenim memuriyetime bir zarar gelir mi ? yardımcı olursanız sevinirim ...

"Hiçbir şey olmaz, hatta bu sene ehliyetsiz araç kullanmanın faydaları konusu müfredata da alınacakmış."

Hocam yapma gözünü seveyim! Eğitimsiz adamlar kurallara saygı duymazsa anlarım; ancak senin yaptığın biraz ayıp olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: savi111
    arkadaşlar burda lütfen yok kullanma yok alkollü araba kullanmasaydın diyerek sinir bozmayın bende ehliyeti alkollü araba kullanmaktan kaptırdım dünde ehliyetsiz yakalandım

hem suclu hem guclu dedikleri bu olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

Orijinalden alıntı: savi111
    arkadaşlar burda lütfen yok kullanma yok alkollü araba kullanmasaydın diyerek sinir bozmayın bende ehliyeti alkollü araba kullanmaktan kaptırdım dünde ehliyetsiz yakalandım

hem suclu hem guclu dedikleri bu olsa gerek

Alıntıları Göster
    Öncelikle ehliyetini kaptıran arkadaşlara tekrardan geçmiş olsun.Bende çarşamba akşamı Çeşme'de çevirmeye girdim 72 promil ile ehliyetimi kaptırdım.Sadece 1 bardak kola bacardi ve 1 şişe bira içmiştim.Bidahada bir bira içsem dahi direksiyon başına geçmem.
    Bazı arkadaşlar ehliyetsiz direksiyona oturanlara ateş püskürmüş onlarda kendilerince haklı ama ehliyet kaptıranın halinden gene ne yazıkki sadece kaptıran anlar.Arabanın rahatına,konforuna alıştıktan sonra insana gerçekten çok koyan bi durum.Bende haftanın 3 günü okula gitmek zorundayım 9 kmlik bi yol ve bende arabayla gitmeyi düşünüorum.
    Bu kontrol olaylarını kimimiz yersiz buluo kimimiz daha arttırılmalı diye düşünüo.Bana göre cezai yaptırım çıkan promil oranına göre ayarlanmalı.Şimdi benim gibi 70-72 promil ile yakalanan ile 150-200 promil ile yakalananın aldığı cezanın eşit olması sizce adil bi durum mu??Bence 50-100 promil arasında çıkanlara davranış testi yapılıp aracı o an için kullanmaya uygun olup olmadığı o şekilde kontrol edilmeli...
    Ayrıca ne yazıkki her polisimiz her vatandaşa eşit şekilde yaklaşmıo.Mesela ben yakalandığımda bi bayan vardı ayakta duramıodu hatta arabayı yana çekerken köpek ezdi ama tanıdıkları sayesinde yoluna devam etti.Başka bi eleman vardı zil zurna sarhoş gene emniyet müdürünü tanıdığı için amirle laubali bi şekilde konuşuodu."Abi ilerde çevirme yoksa bi bira daha açalım arabada" gibi diyaloglara giriodu.Hastaneye kan testi için devriye ile giderken çevirmeden 100 mtre ileride sürücü değiştiriolar polis görmesine rağmen hiçbişi yapmadı.Şimdi sen bu denetimi yapan polisleri üstlerine şikayet etsen üstleri bunlardan farklı değilki hakkını hiç bi şekilde arayamazsın.Ne kötüki bizim gibi vergilerini eksiksiz ödeyip o memurun maaşını almasını sağlayan ,memuruna saygıda kusur etmeyen insanlar kötü muamele görürken,parayı nerden kazandığı belli olmayan hayatı boyunca asalak gibi yaşayan insanlar kral muamelesi görüo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chetaci -- 16 Temmuz 2010; 17:26:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_

quote:

malesef bende kaptırdım , yazın cekıcegım cılenın haddı hesabı yok gıbı gozukuyor , fakat polıs memuru bana acıdı ve ehlıyetımı verdı ,bir dilekce yazıp dilekcenin içeriğinde "ehliyetimi evde unuttugum ve bu yuzden veremedıgımı acıklayan bır metin vardı " altına imzamı attım ehliyetimi cebime koydum , işin kötü yanı herhangi bir çevirmede ehliyeti alırlar mı ? yorumlarınız nedır ? rahatca kullanabılırmıyım sızce aracı ? yoksa olabıldıgınce cevırmelere gırmemek mı gerekır.

Ehliyeti'nin hiç bir hükümü yok.İlk çevirme de ehliyeti unut. Eskisi gibi değil sistem. Polis ehliyetin olmasa bile T.C kimlik numarasından,ehliyetin ile ilgili bütün bilgileri görebiliyor.

Alıntıları Göster
    işin nedeniyle madem araba sürmek zorundasın o zaman biraz aklı başında hareket etseydin keşke de şimdi bu soruları burada sormasaydın.

artık alkolsüz araba kullanıyormuşsunuz aklınız başınıza biraz geç gelmiş ama olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Amma enayi imişiz; yeri geliyor direksiyona geçeceğiz diye bağrımıza taş basıp kendimizi iki biradan mahrum bırakıyoruz, yok yere taksilere para bayılıyoruz. At iki tane, gazla gitsin. Traikte vatandaşı sayıyla mı verdiler?

Beter olun...

Evet burada okuduklarimdan sonra gercekten sen enayimisin . Bende iceceyim Trafik´e ciktimmi, nasil olsa Türkiye´de bu tür Mantikla yasiyor millet. Sorry !!!

Saygilar
  • arkadaşaşlar alkolü araç kulanırken yakalandm sokak arasında ve beni hastaneye götürdüler hastanede 170 promil alkolü çıktım sonra arabanın çekildiği otoparka gitim ordaki polisler arabaya el koyduklarını söylediler ve bana 1 kağıda daha imza atırdılar sonra ehliyetimi aldılar para cezası ile ilgili hiç bişe söylemediler makbuz veya başka bişey vermediler para cezası ile ilgili polisin ceza yazmama olanağı warmı veya yazdılarsa ben bu cezayı nerden nasıl örene bilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pffsss
    arkadaşaşlar alkolü araç kulanırken yakalandm sokak arasında ve beni hastaneye götürdüler hastanede 170 promil alkolü çıktım sonra arabanın çekildiği otoparka gitim ordaki polisler arabaya el koyduklarını söylediler ve bana 1 kağıda daha imza atırdılar sonra ehliyetimi aldılar para cezası ile ilgili hiç bişe söylemediler makbuz veya başka bişey vermediler para cezası ile ilgili polisin ceza yazmama olanağı warmı veya yazdılarsa ben bu cezayı nerden nasıl örene bilirim

arabaya niye el koydular ki ilgınç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

quote:

arkadaşaşlar alkolü araç kulanırken yakalandm sokak arasında ve beni hastaneye götürdüler hastanede 170 promil alkolü çıktım sonra arabanın çekildiği otoparka gitim ordaki polisler arabaya el koyduklarını söylediler ve bana 1 kağıda daha imza atırdılar sonra ehliyetimi aldılar para cezası ile ilgili hiç bişe söylemediler makbuz veya başka bişey vermediler para cezası ile ilgili polisin ceza yazmama olanağı warmı veya yazdılarsa ben bu cezayı nerden nasıl örene bilirim

arabayı sürecek başka şöför yoksa ne yapacak ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

quote:

Bilemicem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

quote:

Bilemicem

Alıntıları Göster
    Ehliyetime kavuştum, bundan sonra 1 bira ile bile sürmeyecem.

Bu arada ehliyeti kaptıran arkadaşlar BETER OLUN

• quote:

Orijinalden alıntı: eagen

Ehliyetime kavuştum, bundan sonra 1 bira ile bile sürmeyecem.

Bu arada ehliyeti kaptıran arkadaşlar BETER OLUN

Alıntıları Göster
    Walla alkollü Çok kullanırım ben aracı hatta şehirlerarası alkollü gider gelirim ankara istanbul üzeri otobanda polis hiç bi şekilde çevirmez kimseyii
    Ankara içindede içerek gezeriz arkadaşla bacak arasında bira şişesi hiç bişey olmadı bugüne kadar olmazda işi bileceksiniz arkadaşlar polislerin nerde ne zaman saat kaçda orda olduklarını önceden bil
    ve bildiğin yoldan git sürekli ne çevirmeye girersin ne bişeyee.. ankarada içip gidiyolar bahçelievler kızılay çankaya oralara gidilirmi? sürekli rutin kontrol oluyor çık çevre yoluna iç ben öle yapıyorum
    yani gidipde tabi şehiriçinde alkollü gezmiyorum yakalanmanız çok zor öle deneyin görün

BUNLARI ÖVÜNMEK İÇİN YAZMIYORUM TÜM SAYFAYI İNCELEDİM COK ACAYİP GELDİ O NEDENLE BELİRTİYORUM!

• quote:

Walla alkollü Çok kullanırım ben aracı hatta şehirlerarası alkollü gider gelirim ankara istanbul üzeri otobanda polis hiç bi şekilde çevirmez kimseyii
    Ankara içindede içerek gezeriz arkadaşla bacak arasında bira şişesi hiç bişey olmadı bugüne kadar olmazda işi bileceksiniz arkadaşlar polislerin nerde ne zaman saat kaçda orda olduklarını önceden bil
    ve bildiğin yoldan git sürekli ne çevirmeye girersin ne bişeyee.. ankarada içip gidiyolar bahçelievler kızılay çankaya oralara gidilirmi? sürekli rutin kontrol oluyor çık çevre yoluna iç ben öle yapıyorum
    yani gidipde tabi şehiriçinde alkollü gezmiyorum yakalanmanız çok zor öle deneyin görün

BUNLARI ÖVÜNMEK İÇİN YAZMIYORUM TÜM SAYFAYI İNCELEDİM COK ACAYİP GELDİ O NEDENLE BELİRTİYORUM!

Alıntıları Göster
    Bunun utancı ve azabıyla yaşayabilir misiniz?

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1002526980225

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 9 Kasım 2010; 21:21:37 >

• quote:

Bende Ankarada yaşıyorum sizi bi gün yolda kan revan içinde görmek ümidiyle yaşamaya devam edicem artık,tabi masum birilerine zarar vermeden.. Alkollü direksiyon başına geçip kendi halinde geberenleri görünce ianılmaz keyif alıyorum.Yanlış anlaşılmasın sadist falan değilim sadece başkalarının canından bile çok sevdiği insanları yatağa mahkum eden ve ya toprağın altına sokan insanların bunu yapamayıp acı şekilde gebermesi hoşuma gidiyo.Aklınız mantığınız bunu nasıl kabul ediyo anlayabilmiş değilim;annenizi kardeşinizi kızınızı eşinizi ve ya babanızı aklokkü bir sürü öldürse yine devam edebilir misiniz bu şekilde araba kullanmaya? Daha acısını soriyim o zaman kendi yakınlarınızın canına mal olursa o anlık "keyfiniz" ? Hayır kendi halinizde geberin gidin neden bizi ve sevdiklerimizi tehlikeye atıyosunuz?

• quote:

Övünmek için yazmıyormuş. bak bak bak. Yahu kardeşim ne zıkkımlanıyorsan git evine yakın meyhanede iç, git evinde iç. Birde buradan ayyaş nazıl gezilir tarifi veriyor. Tez zamanda bir ağaca geçirirsinde ortalık bir pislikten kurtulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: iQ

quote:

Övünmek için yazmıyormuş. bak bak bak. Yahu kardeşim ne zıkkımlanıyorsan git evine yakın meyhanede iç, git evinde iç. Birde buradan ayyaş nazıl gezilir tarifi veriyor. Tez zamanda bir ağaca geçirirsinde ortalık bir pislikten kurtulur.

Alıntıları Göster
    Bugün öğlen saat 14.30 da sıfır arabamı pert etti elemanın birisi akan trafiğe 150 km ile şehir içinde girilirmi ? 220 promil alkollü çıktı vatandaş artık ne diyim allaha havale ediyorum böyle insanlar yüzünden hayat yaşanmaz hale geliyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.