Şimdi Ara

Egzoz Emisyon sistemi arızalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
8.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Uzun süredir arabayı ilk çalıştırdığımda egzoz emisyon sistemi arızası alıyorum. Servise götürdüğümde önemli bir sorun olmadığı ve bilgisayardan siliyoruz dediler. Ama servisten sonra 2 gün normal çalıştıktan sonra tekrar başladı. Bugün 2 defa motor kendi kendine durdu. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ve çözüm bulan var m ı acaba? Araç 2009 308 ve lpgli 68000 km

• Arkadaslar konu mevcut oldugundan yeni konu acmak istemedim. Ayni sorun benim aracimda da mevcut.

Arac 2010 model 1.6 vti 120 hp brc lpg kitli. Sorun şöyle;

Araç soğukken calistirdigimizda yarim saate yakin asiri titreme, stop etme, rölanti düzensizliği ve gaza basinca stop etme boğulma gibi sorunlar oluyor. Ama yaklaşık 20-25 dk bekleyip uğrastiktan sonra birden hiçbirşey olmamiş gibi düzeliyor herşey normale dönüyor. Ama güc kaybi ve fazla yakma durumu var.

Bilgisayara bağladik ama net bir sonuç yok motor suyu sicakliğini -50 derece gibi komik bir rakam okuyor. Sensör müsür termostat ne varsa degisti sonuc ayni.

Konu hakkinda tecrubesi olan var mi ?

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınızı bir süre sadece benzinle kullanıp beyindeki yakıt haritasının yeniden yapılandırılmasına fırsat verin ardından hemen lpg ayarlarınızı iyi bir lpg ustasına yeniletin. Rölantide, yükte ve yüksek devirde ince ayar yaptırın.

Eğer lambda sensörü sağlamsa bu işlemden sonra sıkıntılar çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.