Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam i5 560m fakat benchmark testinden 1850 puan alıyor yani i3 2veya3 lerle aynı, yinede performans alınmaz diyorsaniz hiç bulaşmayacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞUAN baktım i3-3220 ile neredeyse aynı performansı veriyor i5-3210m de yakın

• anilk91 kullanıcısına yanıt

Hocam siz egpu sistemini kendi laptopunuz da yaptınız mı ?

• mytn kullanıcısına yanıt

Hocam geç yazıyorum kusura bakmayın sistemi kurabildiniz mi bende yapmayi düşünüyorum da eğer yaptıysaniz size bir kaç sorum var iyi günler

• HeavenLife H kullanıcısına yanıt

Hocam sistemi kurdunuz mu size bir kaç sorum varda

• NxTuarwen N kullanıcısına yanıt
    Olabilir ancak egpu sistemlerini i5 de 4. nesilden sonralara, i7de 3. Nesilden sonralara tavsiye ediyorlar. İşlemcin taktığın ekran kartına göre darboğaz yaşayabilir. Ki zaten gtx960-980 takmak için hiç masrafa girmeni tavsiye etmem. Takılacaksa şu saatten sonra gtx1060 altı takılmalı. Çünkü oyunlar artık hayvan gibi sistem gereksinimi istiyoe. Taktığın ekran kartı belki oyunu açacak ancak anakartını fazlasıyla yoracak ve işlemcine darboğaz yaşatacak. Ki o sistem uzun ömürlü de olmaz yakın zamanda taktığın ekran kartının yükünü kaldıramayıp cortlar. O yüzden sana tavsiyem 2. El masaüstü toplaman. Ya da uygun yollu yeni sistem laptop bakman olacaktır. Laptopta da mobil ekran kartı olmayan modellere bakmanı öneririm. Ve alacağın laptopta muhakkak pcıe desteği olsun dostum.
    Zor bela kurdum ancak geçenlerde ssd aldım taktım sisteme, bu sefer ekran kartını görmez oldu. Şimdi yeni format attım sisteme, atarken de kendi kişisel verileri in olduğu hddyi formatladım yanlışlıkla 😂 onunla uğraşırken ekran kartını önemsemedi, bugün toparladım sistemi, akşama ekran kartıyla ilgili denemelere başlıyacağım tekrar. Olursa devamke, olmazsa egpu cihazıyla birlikte ekran kartını satıcam. Boşa durmasın elimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilk91 -- 12 Aralık 2020; 22:25:6 >
  • Ama performans açısından epey level atlamıştı bilgisayar. Ancak bu pcye taktığımız ngff kablosu bana çok kısa geliyo ve canımı sıkıyo, laptopu rahat hareket ettiremiyorum. Kutu yapıcam ama laptopun dibinde olmak zorunda kalışı canımı sıkıyo. 1-1.5 metre olsaydı bari kablo en azından hareket alanı kalırdı bize.
  • Sağolun hocam epey uğraştirici bir iş ekran kartlari çok pahalı uygun fiyatlı olsa deneyeyim diyeceğim ama eğer olmazsa çöpe atılacak para değil tekrar teşekkür ederim hocam

2.el düşünebilirsiniz aslında. Şahsen ben laptopu satıp yerine 2. El parçalarla masaüstü dizme kararı aldım. Biraz uzun sürecek bir süreç ancak bunu gerçekleştiricem. Çünkü anakartınızın çipsetinin desteği kadar ekran kartınızdan faydalanabiliyorsunuz. Örneğin benim anakartım pcıe desteği sunmadığından m2 wifi sata portundan bağladım o veri yoluda max.6gb/sn veri sağlayabiliyor bu yüzden ekran kartımdan tam performans alamadığımı gördüm. Ama yine de 960m'e göre epey fark etmişti tabi 😂
  • Evet haklısıniz hocam, ekran kartı power supply almışken masaüstü dizmek daha mantıklı laptop illaki ekran kartından kısıyor, bizim amacımız en az performans kaybı, bende elime ekran kartı gelirse denemek istiyorum aslinda ne kadar karmaşık olsada denemek istiyor insan, olmazsa bile bir kere uğraşmak istiyorum, Hayırlı günler hocam

Hakkında hayırlısı inşallah denemelerinden memnun kalırsın.

• Arkadaşlar EGPU sisteminden vazgeçtim, masaüstü sistem toplayacağım. Ekran kartımı da iade ettim.

İlgilenen olursa EGPU cihazımı satıyorum. Kablosu NGFF E+A Anahtarlı, zor bulunan modeldir. İlgilenenler PM yoluyla ulaşabilirler bana.

Bitpazarına da ilan açacağım.

1 yıldır aktif olarak egpu kullanıyorum

Aa o cevabı sizeymiş 😂😂 bende bana dedi sanmıştım 😂😂😂😂😂
  • Selamlar;

mini ITX PC kullanıyorum. wifi kartı PCIex üzerinde. bunu iptal edip eGPU için kullanmak istiyorum.

işlemcim i5 8400

egpu olarak kullanacağım bileşenler;

• MSI Vga Geforce Gtx 1660 Gaming X 6G Gtx1660
    • Alfais 4250 Mini Pci E Ekspress V8.0
    • buna uygun bir Psu (kaç watt almalıyım )

fikrinizi alabilir miyim ? sorun yaşar mıyım ? performans alır mıyım ?

pandemi döneminde işimi görecek bir sistem istiyorum.

• subulur S kullanıcısına yanıt
    Gtx 1660 225 watt güç tüketmekteymiş dostum, buna 400 watt taksan seni her türlü kaldırır.

Evet sistemi kurdum su anda kullanıyorum.

• mytn kullanıcısına yanıt

Sizce sistemi kurmaya değer mi sizin laptopunuzun özellikleri nelerdir

Hocam sizin pcie 2.0 miydi 2.0 dan performans alınır mı bilemiyorum

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.