Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
270.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ogrendigim kadariyla asus pc lerde whitelist sorunu yok. O yuzden kolayca uygulayabilirsin. Ancak laptop ekrani kullanmak istiyorsan; pc de cift ekran karti (intel/amd veya intel/nvidia) varsa amd/nvidia olani devre disi birakmak gerekiyor. Bunu da biostan yapabiliyorsan geriye sadece parcalari tedarik etmek kaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suikastci18 -- 10 Mayıs 2020; 16:1:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde Lenovo G710 Core İ7 4702MQ 2.2GHZ GT820M ekran kartlı notebook var.Bu notebook için eGPU kullanan var mı ? Eğer sorun çıkarmazsa bende eGPU uygulamak istiyorum.
  • Merhabalar. Egpu aparatı için anladığım kadarıyla 3 farklı model var. Bu modellerden mini pci yani wifi kartına bağlantı ile birde m2 yuvasına takılan modeli de var değil mi? Aradaki fark nedir hız olarak vb.
    Bir de elinde psu ve egpu aparatı olup satan var mı acaba?
  • merhaba mining için kullanılan riserlar la bu egpu olayı aynı işlemimi görüyor ?

• onaralemdar kullanıcısına yanıt
    Onunla da yapabiliyorsunuz lakin performans farki vs var mi bilmiyorum.

Burada bir ornek mevcut;

https://egpu.io/forums/expresscard-mpcie-m-2-adapters/tested-nvidia-gtx970-4gb-asus-g73jh-mpcie-riser-card-interesting-findings/

• quote:

Orijinalden alıntı: onaralemdar

merhaba mining için kullanılan riserlar la bu egpu olayı aynı işlemimi görüyor ?
    Testlere gore hicbir farki yok riser ile Exp gdc arasinda, EXP GDC nin ergonomi ve bir kac donanimsal avantaji var o kadar. Ben m2 riser siparis verdim, gelince konuya eklerim deneyimlerimi
  • Ben yeni aldım. İlk başta taktığımda direkt gördü ekran kartımı güncel driverı kurdum fakat bir türlü nvidia panelini açamadım. Format atasım da vardı bana bahane oldu format attım. Format sonrası görmedi kartı. Aygıt yöneticisinden gizli aygıtları göster dedim. O esnada tanımsız pci aygıtını ve ekran kartını gördüm. Dedim devredışı bırakayım yeniden aktif edeyim belki görür. Devredışı bıraktıktan sonra pci aygıtını bir daha hiç görmedim. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olsun lütfen

• Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Nerden sipariş verdiniz acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lenovo T470S için çözüm arayışındayım.

Portatiflik, uyum ve kullanılabilirlilik açısından Lenovo TB3 Graphics Dock çok hoşuma gitti, zaten çok büyük beklentilerim yok gtx 1050 beni idare ederdi ancak satılmıyor sanırım.

Böyle kompakt çözümler var mıdır başka öyle kaplo kalabalığı, ekstra psu falan uğraşmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Lenovo T470S için çözüm arayışındayım.

Portatiflik, uyum ve kullanılabilirlilik açısından Lenovo TB3 Graphics Dock çok hoşuma gitti, zaten çok büyük beklentilerim yok gtx 1050 beni idare ederdi ancak satılmıyor sanırım.

Böyle kompakt çözümler var mıdır başka öyle kaplo kalabalığı, ekstra psu falan uğraşmak istemiyorum.
    https://egpu.io/best-egpu-buyers-guide/

Buradan TB2-3 destekleyen docklarin fiyatlarina,ozelliklerine ve kullanici yorumlarina bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temet Nosce -- 14 Mayıs 2020; 23:12:11 >

• Peki riser kartlar aldık diyelim ki baya uygun fiyatları. 20 lira civarı olanlar işimizi görüyor mu gerçekten.

https://urun.n11.com/overclock-urunleri/riser-kart-versiyon-006c-P297130014?ADET=1+ADET&gclid=Cj0KCQjwnv71BRCOARIsAIkxW9Fg8GnVvL0E8H40pmkD1riuwr2zmxYyRQpiUG4o_3i1EHqQgujfokMaAqkYEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

linkteki ürün. Bunun için ekran kartına güç bağlantısını nasıl yapacağız. Bu riser üzerinde ki bağlantılarda harici güç girişi var mı?

• kankan44 kullanıcısına yanıt
    şu an bu tip riserdan kullanıyorum bunun yanında pcie to usb(mini usb falan da olabilir) dönüştürücü almanız lazım. ben kullanıyorum 7-8 ay olmuştur taş gibi
  • Hocam bu linkteki üründeki kablo değil mi dediğiniz. Bu ürünü alırken sadece kart mı geliyor acaba? Ekran kartı güç bağlantısını nasıl yaptınız size zahmet bir resim atarsanız memnun olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar

Asus n550jv ve 8.5c egpu aparati ile bu işe girmiş bulunmaktayım. Ancak türlü denemelere rağmen ekran kartını görüyor driver yüklüyor harici dahili monitöre görüntü geliyor ama performans çok düşük furmarkta 20 FPS civarı. Araştırmalar sonucu pcie 2.0 desteklerken 1.1 üzerinden cisiyor sanırım. Egpu setup1.35 programı ve 1.3 programı kullanmam gerektiğini öğrendim. Programı elde ettim MBR ve önemli noktalara dikkat etmeme rağmen açılan 1.35 menüsünde pci compaction menüsü aktif olmuyor. menu-based seçeneğine tıklayarak girdiğimde 'compac' crashdumped so cannot do PCI compaction on this system uyarısını alıyorum. Ben yinede devam ettiğinde Bu kısımdan bellek vb ayarları yapiyorlar ben bir türlü giremedim. PCie port
    menüsünden Gen2 den egpu bulup Nvidia seciyorim. Ancak hala 2.0 olmuyor. Lanet olsun bu asusa 1 haftadır gece gündüz inatla araştırıp uğraşmama rağmen son çare bios reflash yapacağım ama brickten korkuyorum. System: i7 4700hq 12 DDR3 1600mhz ram ssd 250 egpu: GTX 1060 6gb.

• Hemen yukarıdaki kişi ile aynı sorunu yaşıyorum 2 gündür uğraşıyorum. Asus n550 da gtx 1060 bağlamaya çalışıyorum. Hangi driver kurarsam kuruyum hata kod 43 aldım. Bu sorunu 43 fixer script ile çözdüm bu sefer nvidia driver geldi. Ama performans yerlerde. Hiç performans yok ne yapiyim arkadaşlar yardımcı olun lütfen rica ediyorum.
    Diy egpu setup 1.35 d edindim ama nasıl kullanıldığı çok karışık. Acaba buradan mi işlem yapacam.
    Sefa bey siz eğer çözüm bulursanız bilgilendirin lütfen

• 28sefa16 2 kullanıcısına yanıt
    asus n56vz ve gtx760 ile sorunsuz kullanıyorum egpu programı falan da kullanmadım dgpuyu aygıt yöneticisinden deaktif ettim harici monitöre bağladım kullanıyorum
  • Ben 1.3 1.35 kullandığım halde pci compaction menüsü aktif olmuyor. Sizdeki program sürümu 1.35d mi hocam bende o şekilde değil isterseniz maille haberleselim. 1 haftadır denemediğim yöntem kalmadı 2.5 GT/s den 5 GT/s çıkmıyor. Diy setup 1.35 den gen ikiye nvida secsemde opmuyor. Kullandığımız program sürümu ile alakalı olabilir. Bu arada programların kullanım videolarını araştırırken birşey farkettim yapımcı nando gt750m 650m ekran kartı kullananlar takipte kalsın gibi bir not düşülmüş sanırım. Anladığım kadarı ile bu Intel HD 4600 ile gt750m entegre çalıştığından hiçbir şekilde dgpu iptal edilemiyor olabilir. sefazavalsiz28@gmail.com mail atın N550jv kullananlar birlikte çözmeye çalışalım. HeavenLife hocam acaba hwinfodan kartın bağlı olduğu PCI slotununa bakabilirmisiniz 2.0 damı calisyor yoksa 1.1 demi yani 5GT/s mi 2.5 GT/s mi bu arada yashiii bey kullandığınız exp gdc sürümü nedir? Yaşadığım sorun kırmızı ile olan uyarı çıkıyor sanırım bu yüzden yapılan Gen2 gen1 değişimi işe yaramıyor.
     eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 28sefa16 -- 19 Mayıs 2020; 8:39:47 >

• 28sefa16 2 kullanıcısına yanıt
    Nvidia nin bazi suruculeri de sorun oluyor sanirim. Eski suruculerden birini denediniz mi? Bazi kullanicilar belli bir surumu kullanmalarini soyluyor. Diger surumlerde sorun yasandigini belirtiyorlar.

• Merhabalar Lenovo z580 modeline yapmak istiyorum egpu NVIDIA gtx 1650 super Ekran kartını alıcam uyumlu olurmu acaba ve birde
    Grafik Kartı Gücü 100 W
    Önerilen Sistem Gücü 350 W

Güç istiyor güç kaynağını 350 w mı alayım yoksa 500w mı alayım ne dersiniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raikiri -- 22 Mayıs 2020; 5:5:17 >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.