Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam i7 4600u 8gb ram var toshiba z40 kullanıyorum.Bu sistemi bu laptopa kurabilir miyim ?
  • CyberShooter kullanıcısına yanıt
    Hocam 960 biraz fazla gelmez mi acaba Bu arada lütfen beni yanlış anlamayın sormam gerek fakat acaba cidden bana uyumluğu olduğu için mi yoksa satmak istediğiniz için mi öyle dediniz
  • lozemi69 L kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef olay çok çetrefilli burada kimse size alın kesin çalışır diyemez deneme yapmanız lazım sizin laptopunuzla egpu yapan varmı araştırmanız lazım forumun 100 sayfasından yukarıya doğru okuyabilirseniz baya bişeyleri çözersiniz kolay gelsin
  • Luc4sHood kullanıcısına yanıt
    Eski mesajlarımı okudunuz galiba yaklaşık bi ay kadar önce gtx 960 ımı satmayı düünüyordum adaptörüde tabi sonradan uygun fiyata ryzen ve anakart buldum aldım ve masa üstü toplamaya karar verdim forumdan ve sahibindenden gtx 960 ın ilannı kaldırdım mesajlardaki satılık yazısını kaldırmadım üşendiğimden.

Sadece işlemcinizin benim işlemcime çok yakın olmasından kendi tecrübelerimi paylaştım ve ihtiyaç duymanız halinde egpu adaptörünü satabilceğimi söyledim ekran kartımı masaüstünde kullanıcam

Size işlemciinizle kullanabilceğiniz en performanslı kartı önerdim çok fazla performansa ihtiyacınız yoksa gtx 950 de kullanabilirsinz yada gtx 750 ti da olabilir bu size kalmış msaüstü topladığım için parça alıyorum e gpu adaptörünüde klavye almak için satıyorum
  • CyberShooter kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamayın kötü bir amaçla söylemedim kesinlikle Hiç bir bilgim yok o yüzden soruyorum. Acaba e gpu adaptörünü ne kadar sattığınızı bana bi söyleyebilir misiniz ? 950 benim için yeterli olur gibi duruyor. Hatta bir miktar darboğaz bile yapar belki. Son olarak bir şey sormak istiyorum ihtiyacım olan şeyler egpu adaptörü, bir adet ekran kartı ve 400-500 civarında bi psu değil mi ? Ek olarak birde yazılım almam gerekiyor mu acaba ?
  • Luc4sHood kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunu özelden yazıyorum fakat diğer sorularınız için herkesin faydalanması için buradan cevap veriyim

1) Adaptör lazım

2) GTX 950 90 watt tdp değerine sahip alıcağını PSU nun 12 voltta en az 150 önerim 200 watt verebilen bi psu almanız gerek psu nun
    12 volt taki watt değeri için +12 volt kanalından verdiği amperi 12 ile çarparsanız watt değerini bulursunuz

3) yazılımı almnza gerek b sayfada yaad bi önceki syfada bi arkadaşımız başka bi arkadaş için upload etmişti onunla iletişime geçin sizede yardımcı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamiingUS

quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

quote:

Orijinalden alıntı: GamiingUS

750ti icin kac W güc kaynagi gerekir ?

Kart sadece 90W istiyor ama güzel bir psu almanızı öneririm hocam, ben de 750ti kullanıyorum 200W'luk saçma sapan bir şey kullandım 1 hafta sonra psu yüzünden hata vermeye başladı.

Önerebilceğin güzel psu varmı 100w yada 200w lık. Fiyatı fazla olmadan olursa iyi olur

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/20-amper-slim-serit-led-trafo-adaptor-12-volt-12v-20a-P224304174?ADET+SE%C3%87%C4%B0N%C4%B0Z=1+ADET&cid=604001&gclid=CjwKCAiAtorUBRBnEiwAfcp_YxzmtLT9Tk8lnr59nTPPFnXklXnKnRLjsP3fWeyjtjyCSlQpwUGSKxoCyiEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

240w

https://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/12-volt-20-amper-metal-kasa-adaptor-P185792788?cid=604001&gclid=CjwKCAiAtorUBRBnEiwAfcp_Y4ll-N1rZgwMkVP9t3koABo73ZWSVbhIbhJ6sH2veLdFHZRRv6VwWRoCZCYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bu da 240w açık kasa

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/serit-led-trafo-adaptor-12-volt-5-10-125-165-20-30-amper-P224113994?ADET+SE%C3%87%C4%B0N%C4%B0Z=3+ADET&AMPER+SE%C3%87%C4%B0N%C4%B0Z=5+AMPER&cid=604001&gclid=CjwKCAiAtorUBRBnEiwAfcp_Y0qGGl7hZ9PK99eOVSb9OLHJiKcLqfMJr1ivBzYGOKtv4caNpknEQxoCkI4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bunun 10 amperliğini seçerseniz 120w eder.

bana kalırsa 20 amperlik alın. her türlü kartı kaldırır. ucuna sadece power supplyden çıkan soketi takacaksınız bu kadar...

• Herkese merhaba. Sistemi MSI GE 70 2OE 267xtr modelinde kurdum. Biraz zahmetli oldu çünkü biosa reflash yapılması gerekiyordu. Herneyse sistemi çalıştırdım. Ekran kartım Quadro P2000 render için güçlü bir kart fps testlerinde düşük performanslı sebebi ne olabilir? Normalde almam gereken fps yi alamıyorum.
  • Ekran kartını %10 ile %20 arasında kullanıyor. cs go da fps 30 ile 120 arasında oluyor ama bence daha fazla olmalı kartın farklı sistemlerdeki testlerini inceledim. Unigine heaven da fps 10 a bile çıkamıyor çok saçma. msi kombustorda da entegre kartı test ediyor gösteriyor.
  • Beyler alıcağım klavyenin indirime girmesinden dolayı kaçırmak istemediğim için hızlı satılması açısından egpu adaptörünü 130 liraya satıyorum tertemiz sıfır ayarında yanında çift molex to 6 pin pcie güç dönüştürücü kablo da hediyemdir
  • iemrecanbolat İ kullanıcısına yanıt
    hocam işlemciniz dorboğaz yiyor olabilir msi after burner programı ile fps testi yaparken gpu kullanımı ve cpu kullanımına bakın eğer cpu gpu dan bariz bi farkla yüksek oranda kullanılıyorsa darboğaz vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberShooter

Beyler alıcağım klavyenin indirime girmesinden dolayı kaçırmak istemediğim için hızlı satılması açısından egpu adaptörünü 130 liraya satıyorum tertemiz sıfır ayarında yanında çift molex to 6 pin pcie güç dönüştürücü kablo da hediyemdir

Pm Bakarmısınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darboğaz olacak illahaki ancak bu kadar fark olacağını düşünmüyorum. %100 cpu kullanımı olmuyor ne yaptıysam olmadı sürücüler güncel herşey çalışıyor. Ekran kartının fps test değerleri de berbat. Normal şartlarda bu ekran kartının fps değerleri çok iyiydi. Ben buna bakarak aldım. İş için özellikle.

• Yani gpu %20 iken cpu %70 lerde msi after burner ile test ediyorum.

• casper nb 15.6
    i7 2620m
    8gb ram
    gt 540m
    intel hd grp 3000
    sisiteminde tüm sıkıntıları aşıp egpu yu
    calıstırmayı başardım son bir adım kaldı sanırım buda benim ekran kartımla alakalı
    gt 1030 taktım e gpuya 10xx serisi oldugundan dolayı kod 43 hatası alıyorum bunun
    çözümünü arkadaşlar ingilizce sayfalardan yazmıslar fakat yeterli ingilizcemiz olmadıgı
    için ben bunu tam dogru yapamadım sanırım bir türlü driveri yükleyemedim (yazılan driveri)
    hayrına biri bana bunu çevirebilirmi komple?
    https://egpu.io/forums/expresscard-mpcie-m-2-adapters/FIXED-Nvidia-GTX1050Ti-error-43-on-mPCIe-or-M2-non-hotplug-eGPU-interfaces-applicable-to-GTX10xx/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Merhaba iyi akşamlar. EGPU sistemi için yardıma ihtiyacım var.

Sistemim: Asus X550jx-xx099d

İşlemci: i5 4200H
    Ekran Kartı: Gtx 950m
    Ram : 8gb

Egpu ekipmanları: Exp Gdc v8.0
    Psu : 500w 80+ Cooler Master
    EKran kartı : GTX 780

Egpu için gerekli işlemleri yaptım. 368.81 driver kurup. Yeniden başlatmadan regedit'te bulunan anahtarı sildim.Sonra en güncel sürücüyü kurdum. Yeniden başlattım. Gtx 780 ünlem işareti kalkmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

"
    2" eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krowaz92 -- 17 Şubat 2018; 18:31:45 >

• arkadaşlar merhaba

hp probook 4540s bilgisayarım var core i5-3210m işlemcisi var sadece pubg oynamak için düşünüyorum sizce verim alırmıyım bu şekilde pubg oynayan kimse var mı?

edit: pci express 1.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyasing40 -- 17 Şubat 2018; 21:29:20 >
  • Bu aralar oyun oynarken gpu kullanımı anlık %0'a düşüyor oyun takılıyor sonra tekrar %100 oluyor gpu kendine geliyor. Bu şekilde olan var mı? Biraz sinir bozucu olmaya başladı anlık takılmalar.

• Egpu adaptörüm satılıktır almak isteyenler pm den iletişime geçebilir 130 lira
  • Merhaba benim MSI GE 70 2OE sistemim var geçenlerde harici ekran kartı olan gtx 1060 ı bağladım ama kod 43 hatası ve bios tan entegre ekran kartını kaldıramadım.Bana yardımcı olurmusunuz.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.