Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
270.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen hocam nedense çok düşük fps değeriniz ben 660m ile denedim 11 fps alıyorum 1080p 8xmsaa de demek ki 10xx serisi sıkıntılı egpu da 9xx ve aşağısını almak gerekli bu arada konudaki arkadaşlar bu dockun en ucuzu 170 tlmi zaten alcağım kart gtx960 daha uygun fiyatlı olanı yokmudur acaba?
  • CHiBLaST C kullanıcısına yanıt
    Aliexpress te 130 tl ye görmüştüm ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de whilelist soruna var nasıl çözüm bulabilirim ki acaba?

Benim 970 değil de 1060 3gb seçmemin nedeni f/p oranı en yüksek kart 1060 olup ve verebileceğim maksimum fiyat aralığında olmasıydı, ve garantili kart almak ve sistem çalışmazsa rahat satabilmemdi.

https://www.videocardbenchmark.net/gpu_value.html

Ekran kartını sattım onaylanmasını bekliyorum. Bir aksilik çıkmazsa dock ı da satacam. Sahibinden get li olarak kargo bana ait olmak üzere 130₺ ye satacarım eğer alacaksanız size satayım. Tabi biraz bekleyecekseniz. Dock çalışır durumda versiyonu 8.5

•  eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

Arkadaslar bu benim laptopum external gpu yapmak istiyorum foruma yeni kaydoldum uyumlumu acaba cevaplarsaniz sevinirim

• Abilerim ben bu linkin altina pc min fotolarini attim bende external gpu yapmak istiyorum gtx750ti takmak istiyom acaba laptopum uyumlumu bakarsaniz

sevinirim

https://forum.donanimhaber.com/egpu-notebookta-harici-masaustu-gpu-kullanimi--104859591-146#130591502

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    hocam ben kulaklık alacağımdan para kalırmı kalmazmı bilemiyorum ben ankarada oturuyorum msi ge60 0nd ile uyum sağlarmı dediğiniz dock hiçbir fikrim yok şu anlık egpu yapma amacımda yok ama bulmuşken almakda fena olmaz siz sahibindene ilan koyun satacağınız zaman eğer ilgilenirsem alırım tabi.
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce de başlık altına yazmıştım.Lenovo x230 bilgisayar ile expresscard yuvasından bağlanan e-gpu sistem kullanmaktayım. Sistem gayet stabil çalışmakta.

Lakin yine yazdığım gibi Asus R9 380 (4gb direct Cu2) ile sadece harici monitörden çıkış alabildim. Başlık altında arkadaşların söylediği gibi sadece Nvidia kartlar ile dahili monitörden mi güç alabiliyorum diye yardıma ihtiyacım var.

R9 380 i satıp gtx 760, 960, 1050-1060 ti kartları almayı düşünüyorum. Ancak sistemde çalıştığını görmek için deneme yapmam gerekiyor. E-gpu ile bu kartları kullanan ya da kartı benim sistemle denemek için yardım edebilecek arkadaşlar var ise Ankara içi yardımlarını bekliyorum. Yine bu kartları satan arkadaşlar varsa deneyip dahili ekran kartından görüntü aldıktan sonra satın alabilirim. Pm ile iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.
  • titrexius T kullanıcısına yanıt
    intel işlemci + nvidia gpu(dgpu veya egpu farketmez) sistemlerde OPTİMUS teknolojisi sayesinde ekran kartında işlenen görüntü laptop ekranına intel hd üzerinden geçerek yansıtılabiliyor.

ama intel işlemci + amd egpu yaptığınızda optimus çalışmadığı için laptop ekranından görüntü alamazsınız. bunun bi çözümü var. dvi dummy, hdmi dummy adındaki yalancı monitör aparatları. bu aparatı amd ekran kartına taktıktan sonra oyunu windowed ya da borderless windowed mod da açarak laptop ekranından oynayabilirsiniz. fullscreen mod da açamazsınız ama.

NOT: performans kaybı normaldekinden daha fazla olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 28 Aralık 2017; 16:28:11 >
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    hocam eskiden araştırdığım kadarıyla amd içinde aslında optimus sistemine benzer bir sistem var apu işlemcili laptoplarda oluyordu sanırım apunun kendi ekran kartı bide harici amd kartlı laptopta amd kartı devre dışı bırakıp normal bir amd kart takılabiliyor diye okumuştum
    http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/dual-graphics
    buradaki notebook sekmesindeki işlemciler ile oluyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzgurkan -- 28 Aralık 2017; 17:15:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smashed

quote:

Orijinalden alıntı: WarghasmTR

Arkadaşlar bende bu furyaya katıldım.

Bilgisayarım Elitebook 8470p i5 işlemcili ram 8gb.

Araştırmalarımda cihazımın uyumlu olduğuna kanaat getirince banggood'tan expedited shipping ile sipariş verdim. Pazartesi verdiğim sipariş bir sonraki pazartesi elime ulaştı.

Kart olarak MSI GTX 750 Ti OC, PSU olarak Everest 300W kullanıyorum. Cihaz ise expresscard ile bağlı.

Kod 12 hatası bende oldu. DSDT override ile sorunu çözdüm.

Öncelikle ilk söyleyeceğim söz İngilizce ve bilgisayar bilgisi zayıf kişilere göre bir iş değil.

eGPU setup programına ihtiyaç olmadan hem notebook ekranından hem lcd den görüntü alabiliyorum.

Buyrun bu da resmi:

Aşağıda gördüğünüz kabin ise sactan yapılacak. 1-2 hafta sonra yapabileceğini söyledi lazer kesimci arkadaş. Geldiğinde gerçek resimlerini de atarım:

Sizinki de hp bende hp kullanıyorum fakat pavilion serisinden uyumlu olduğunu hangi kaynaktan ögrendiniz bende girmeyi düşünüyorum da

kasa tasarımında PSU fanı yanlış konumlanmış. büyük PSU fanı hava emme görevi görüyor bu sebeple içerideki havayı emebilecek şekilde iç tarafa konumlanmalı.

örnek olması için kendi yaptığım kasayı paylaşıyorum.

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

• ürünü taktım ancak takınca siyah ekran geliyor oyle kalıyor onu soyle cozdum uyku moduna alıp oyle takıyorum oluyor ama buseferde ekran kartı kod 12 hatası veriyor bununla ilgili bişey bilen varmı
  • lenovo y510p için deneyen arkadaşlar var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametcayma

Bu konuyu güncelleyebilir misiniz? 2 yıl kadar önceden beri ara sıra bakıyorum vehttps://www.youtube.com/watch?v=zB0txDK7W0M bu video önüme geldi, Acer 5745G 1.nesil i5 M430 işlemci var benim ve harici ekran almaya hazırım. En performanslı şekilde hangi ekran kartı işime yarar. Daha önce 2.nesil ve üzeri performans artışı sağlar demiştiniz artık 1.nesillerde de olabiliyor mu?

Hangi ekran kartı en iyi peformans verir ve verimli kullanabilirim?

Ayrıca deneme yapmak isterseniz bilgisayarımı deneme amaçlı kurulum sağlayabiliriz benim için sorun olmaz, İstanbul'da ikamet ediyorum.

Bu mesaja cevap yazabilecek var mı?

• murat5555 kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş ama yerinde olsam beyaz kısımları siyah kırmızı karisik bi desen atardım

• Tekrardan merhaba arkadaşlar son zamanlarda denemelerimin sıklığını artırdım pubg'de de deneme fırsatım

oldu fakat oyun nasıl bi oyunda sistemimde 6 kat performans artışı almama rağmen oyuna yetiremedim

full hd de 40 fps civarı veriyor ama sürekli drop yiyor oyun hiçbi şekilde akıcı oynayamıyorum gta 5 te

gayet güzel sonuçlar aldım ama sürekli oynadığım bi oyun değil ben sistemi pubg için kurmuştum o da

istediğim gibi olmadı bu yüzden sistemi satmaya karar verdim elimdeki ürünler şunlar

Galax GTX 960 2GB -----> 500 tl

EXP GDC V8.5 mpcie dock --------> 140 tl

Asus V5239 23 inç FullHD IPS moonitör ------->360 tl

hepsi tertemiz ürünler hiçbir sıkıntıları yok özel mesaj le iletişime geçerseniz detaylı fotoğraf atarım

EDİT fps drobun ram dan kaynaklanma ihtimalinden dolayı arkadaşımın ramini takıp bikaç deneme daha yapacam sanırım oyunların bir süre sonra kapanması da psu dan kaynaklı onuda güçlendirip deneyecem sorunlar çözülürse satış iptal olacak çözülmezse güncellerim mesajı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberShooter -- 18 Ocak 2018; 23:8:29 >

Msi ge60 ond modeline gtx 970 taktım sorunsuz kullanıyorum hocam

• Arkadaşlar merhaba, bende bu e gpu olayına girmeyi düşünüyorum, bilgisayarım acer vn7-791g i5 4210h ve gtx 860 var,

Bilgisayarda boş m2 sata slotu var egpu yi oraya takabilir miyim?

Bu bilgisayarın biosunda whitelist var mıdır?

Whitelist nedir cevap verebilirseniz sevinirim... iyi günler dilerim....

• metingrc kullanıcısına yanıt
    yaptığınız işlemleri ve kullandığınız aparatları yazabilirmisiniz bende yapmayı düşünüyorum yaptıklarınızı metin belgesine kayıt edip ileride kullanacağım şimdiden teşekkürler
  • deathrose6 kullanıcısına yanıt
    takabiliriniz fakat m.2 için satılan adaptör 450 tl civarındaydı en son çok pahalı yani mpcie öneririm ben
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.