Şimdi Ara

Egea Lounge 1.6 Dizel 120HP DCT mi Focus Trend-X 1.6 TDCI 95HP Manuel mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
10.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ama boş düz vites ve daha güçsüz.320 nm torklu lounge otomatik Egea gerçekten keyifli araç.Ben Egea alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • focus alır geçerim. yol tutuşuyla, güvenliğiyle referans bir araç. egea gibi euroncap'ten 3 yıldızlı bir araç değil. egea'yı güvenli bulmuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: excellence

Benzinli arabalar çok yakıyor. Devir ekonomi devri bana göre. LPG ile de hiç uğraşmak istemem.

Benim seçimim C segmenti dizel ama hangi araç?

Alıntıları Göster
    Arkadaş yine geldi benzinli araba çok yakıyor diyenlerden biri... Arkadaşım benzinli araçların fazla yaktığı (muadil dizele göre 100 kmde 1-2 litre fazla) filan yok benzin pahalı. Şu ayrımı yapın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Arkadaş yine geldi benzinli araba çok yakıyor diyenlerden biri... Arkadaşım benzinli araçların fazla yaktığı (muadil dizele göre 100 kmde 1-2 litre fazla) filan yok benzin pahalı. Şu ayrımı yapın artık.

Alıntıları Göster
    Kendiniz yazmışsınız zaten muadil araca göre 1-2 litre diye.

Ben çevremde benzinli kullananların yol bilgisayarı ortalamalarına baktım.

1.0 ecotsi leon ş.içi 9 litre / ş.dışı 7.2 litre

1.4 tsi jetta ş.içi 10.5 litre / ş.dışı 8 litre

1.6 corolla ş.içi 8.5 litre / ş.dışı 6.5 litre

Bu rakamlar benim gözümle gördüğüm yol bilgisayarı sonuçları. Ne hikmetse forumlarda insanlar hep kendi arabalarını övmek için bu rakamları 1-2 litre azaltıp yazıyorlar. (İç güdüsel korunma sanırım)

Siz de kabul edin ki dizel motorlar muadil benzinlilerden az yakıyor. Kaldı ki olay sadece yakit değil, dizel motorun tork gücü de benzinliden keyifli bana göre. Elbette kişiden kişiye değişir zevkler ve seçimler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: excellence

Kendiniz yazmışsınız zaten muadil araca göre 1-2 litre diye.

Ben çevremde benzinli kullananların yol bilgisayarı ortalamalarına baktım.

1.0 ecotsi leon ş.içi 9 litre / ş.dışı 7.2 litre

1.4 tsi jetta ş.içi 10.5 litre / ş.dışı 8 litre

1.6 corolla ş.içi 8.5 litre / ş.dışı 6.5 litre

Bu rakamlar benim gözümle gördüğüm yol bilgisayarı sonuçları. Ne hikmetse forumlarda insanlar hep kendi arabalarını övmek için bu rakamları 1-2 litre azaltıp yazıyorlar. (İç güdüsel korunma sanırım)

Siz de kabul edin ki dizel motorlar muadil benzinlilerden az yakıyor. Kaldı ki olay sadece yakit değil, dizel motorun tork gücü de benzinliden keyifli bana göre. Elbette kişiden kişiye değişir zevkler ve seçimler.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım kusura bakmada şehir dışı bir araca 6.5 7 litre yaktıran arkadaşların şoförlüklerinden şüphe duyarım.

Bu resimde bana ait, senin yazdığın 6.5 litre ile uzaktan yakından alakası yok. Corolla ile benzer güçte motorlara sahip...

Egea Lounge 1.6 Dizel 120HP DCT mi Focus Trend-X 1.6 TDCI 95HP Manuel mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 12 Nisan 2018; 13:14:27 >

• excellence E kullanıcısına yanıt
    o zaman egea alın ne diyeyim. 2017 yılında 3 yıldız alabilen bir araç yerine ben daha eskiden 5 yıldız alıp şimdiden 3 yıldız alan bir aracağı yeğlerim açıkçası. egea iyi bir araba olsaydı şimdiden yüksek güvenlik başarısı gösterirdi.
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    Benzinli bir aracın uzun yolda 4.9 litre yakması cidden büyük başarı yol bilgisayarınız bozuk değil dimi
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Niye bana yazıyorsun ki? Ben burda Egeanın karalamasını yapmıyorum.30 tonluk araç Volvoyu bile bu hale getirirdi.

• Draqonn kullanıcısına yanıt
    Yok hocam bozuk değil yol bilgisayarım, road trip ile depo ölçümüde yapıyorum benzer sonuçlar veriyor. Hatta belki inanmayanlar için resimde atayım resimde 14 Ağustos 2016 verisi 5.2 çıkıyor ama ben resmi eve geldiğimde çekmiştim. Biraz dinlendikten sonra soğuk motorla 7 km daha gidince 5.2 ye çıktı ortalama...

Egea Lounge 1.6 Dizel 120HP DCT mi Focus Trend-X 1.6 TDCI 95HP Manuel mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 12 Nisan 2018; 14:9:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Niye bana yazıyorsun ki? Ben burda Egeanın karalamasını yapmıyorum.30 tonluk araç Volvoyu bile bu hale getirirdi.

Sizi desteklemekti gayem, bu tür ya da benzer kazalarda durumun başka araçlarla da farklı olmayabileceğini belirtmek istedim.
  • Aynı ikilemde kaldım. Tercihimi menuel egea hb den yana kullandım. Hb egea focus trend x e göre kesinlikle çok üstün bir araç. Focusun bagaji kadarda bagaji var. Hemde daha kullanişlı.

İç mekan kalitesinde egea konsol olarak daha iyi. Direksiyon kısmında focus iyi, gösterge panelinde ve motorda egea daha iyi.

Ses yalıtımında egea ön yargılı tahminlerin aksine çok çok iyi.

Arka yaşam alanında hb olmasına rağmen neredeyse d sınıfı alan sağlıyor egea, focustan iyi. Focusta arka havalandirma varmiydi hatirlamiyorum ama egea da yok. Bir eksiklik bence.

Egea 1.6 dizel çok kuvvetli yakiti o torktaki her motor kdar yakiyor. Bakmayin burada yazilanlara egeanin 1.6 si renonun 1.5 dci inin içinden geçer. Ciddi bir güç var ayağınızin altında. Focusun 120bglik makinasi astranin 136lik makinasi ve renonun 130luk dizeli egea kadar yakıyor. Kesinlikle daha az değil.

Egea hb lounge plus diye geliyor. Sedana göre camlari bile daha kalın.

Egeada adaptif cruse control var. Şehir içi aktif guvenlik var, ve daha bir suru suruş destek sistemi var. Şerit takip sistemi ve kör nokta uyarisi eksik. Trend x te bunlar hiç yok. Trend x 2016 kriterleriyle 2 yıldız alamaz. Egeanin çocuk korumadan %60 almasinin sebebi arka emniyet kemerleri aktif gergili değil. Çocuk koltuğu isofixli ve iyi bir modelse zaten onada gerek kalmıyor.

Tercih sizin tabi. Şimdiden hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Focusun yıldızına takılmayın, o da yeni kriterlerde teste girse alacağı 3 yıldız. C-max örneğinde olduğu gibi. Yani focus ile egea arasında en ufak güvenlik farkı yok.

Çocuk koltuğu kullanıyorsanız zaten sıkıntı olmaz, içiniz rahat olur.

Dediğim gibi iç mekanda focus lehine kalite farkı var ama kapı sesine hiç dikkat etmedim.

120 beygir 320 tork motorun 95 beygir 215 torklu motora göre birazcık fazla yakması normal bi durum bence, verdiği performansa göre makul değerler.
    Egea önerenlerin standart yazdığı şey hiç değişmiyor (tekrar teste girse xxx araç 3 yıldız alır)

Polo için de öyle diyordu değerli forum sakinleri 5 yıldız alınca sustu herkes.

Maşallah her aracı biliyorsunuz her araç için aynı cümleyi kullanıyorsunuz otomobilleri siz üretiyorsunuz herhalde

---

Egea tercih edenler bilmeli ki egea forumda kimsenin beğenmediği b sınıfı polo dan bile kötü güvenlik olarak

NOT: Polo egea dan sonra ncap testine girdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 12 Nisan 2018; 14:26:46 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Teste giren 6 hava yastıklı aktif güvenlik sistemli polo, buraya gelenler 2 hava yastıklı Hindistan edition. 122 binlik poloda 2 hava yastığı var...

Daha bunu eleştirecek kapasitede olmayan birinin egea'ya laf etmesi komik.

O yüzden easy hariç bütün egea'lar her türlü polodan daha güvenli bizim ülkemizde. Boşuna yorulmayın...

Ayrıca yalan yanlış şeyler yazmıyoruz C max için geçerli olan focus için de diğer araçlar için de geçerli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 12 Nisan 2018; 15:10:58 >
  • Biri manuel biri otomatik. Otomatikde rahat ediyorsaniz otomatik alin. Ya da focusun da otomatikleri o paraya rahat var dusuk km ve 2014+ model.

• style 115hp focus al
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Egea önerenlerin standart yazdığı şey hiç değişmiyor (tekrar teste girse xxx araç 3 yıldız alır)

Polo için de öyle diyordu değerli forum sakinleri 5 yıldız alınca sustu herkes.

Maşallah her aracı biliyorsunuz her araç için aynı cümleyi kullanıyorsunuz otomobilleri siz üretiyorsunuz herhalde

---

Egea tercih edenler bilmeli ki egea forumda kimsenin beğenmediği b sınıfı polo dan bile kötü güvenlik olarak

NOT: Polo egea dan sonra ncap testine girdi

Alıntıları Göster
    (tekrar teste girse xxx araç 3 yıldız alır)

Sanıyorum ki orada kastedilen şey şu; 2012 yılında 5x alan araç, egea ile aynı kriterlerde teste girse 3x ancak alır. Tabi bu objektif bir argüman olabilir tek başına ama diğer modeller de armut toplamıyor, polo olsun, focus olsun gerek şasi anlamında gerek sürüş destek sistemleri anlamında kendilerini yeniliyorlar. Haliyle yeni bir kasa ile girdikleri güvenlik testinden 5x alabiliyorlar.

Burada gerçekten de egeanın savunulacak tarafı yok, en azından sade hali 4x, güvenlik paketli hali 5x almalıydı. Ama yinede en üstteki yorumu yapanları haklı çıkaran nokta şu, bu yoruma sebebiyet verenler genellikle 2011-2012 de 5x almış aracın (5x almış ya hani) 2016 da 3x/4x almış egeadan daha güvenli olduğunu iddia etmeleri. Tamam egea güncel bir polodan güvenlik anlamında zayıf olabilir ama 2011-2012 polo ile (ki tekrar teste girmesi gerekir o kasanın da, objektif değerlendirme için) de bir tutulmamalı. En azından forumda birbiri ile mukayese edilen kasalar aynı şartlarda test edilmediği sürece.

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Detayı kaçırmışsın, poloda her donanımda 2 hava yastığı var, adamlar gerek görmemiş daha fazlasına.

Zaten yazımda da easy donanım hariç dedim, sen Hindistan line poloyu övmeye devam et

• Birde şu egeaya 3 yıldız aldı diyenciler yok mu? Tam algıcı bireyler.3yıldız easy paket,rakiplerinin easy pakette dengi yok.Kullanıcıları ilgilendiren urban ve üstüdür.

Onun notuda 4 tür.Bazıları bunu anlayamıyor sıkıntıları başka yerlerde herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Birde şu egeaya 3 yıldız aldı diyenciler yok mu? Tam algıcı bireyler.3yıldız easy paket,rakiplerinin easy pakette dengi yok.Kullanıcıları ilgilendiren urban ve üstüdür.

Onun notuda 4 tür.Bazıları bunu anlayamıyor sıkıntıları başka yerlerde herhalde.
    3x Alan da urban paket. Pardon, urban değil lounge olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 12 Nisan 2018; 16:3:42 >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hayır.Easy paket dışındakiler güvenlik donanımlısı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.