Şimdi Ara

Egea Lounge 1.6 Dizel 120HP DCT mi Focus Trend-X 1.6 TDCI 95HP Manuel mi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
0
Favori
10.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@excellence

Hayırlı, uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Memleket şartlarında en akıllı tercihi yaptınız. Kim istemez ki çok daha iyi araçları bu fiyatlara alıp binelim ama işte durum bu ve bu piyasada egea fiyatına göre gerçekten güzel araba.

Krom detayları ben de yaptırmayı düşündüm ama karar veremedim ve öylece kaldı. Ben henüz aracımı teslim almadım, bagaj havuzu ve havuzlu paspasları hediye ederler diye düşünüyordum ama siz ücreti mukabili almışsınız. Hediye olarak istemeyi denediniz mi?
    Aracı Birmot'tan aldım 2.el olarak. Hediye istedim ancak sıfır araçlarda hediye edebiliyoruz dediler.

Ben de mecburen parasını ödedim 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine bi egea kullanıcısı , tekrar girse şu yıldızı alır şunu yapar yazmış . Şaşırdık mı ? tabiki hayır

Her zaman derim ; aldığın arabanın fanatiği olma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HümanistAdam -- 14 Nisan 2018; 12:14:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araçla ilgili yakıt tüketim verisi paylaşmak istiyorum sizlerle:

Araba ECO Modda;

Adana ş.içi normal akan trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 25km/h hızda 5.8 litre.

Adana ş.içi sıkışık ve metre metre ilerleyen trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 19km/h hızda 7.4 litre.

Henüz ş.dışına çıkmadım. O yüzden onunla ilgili bilgi veremiyorum. Deneyince onu da burada paylaşırım.

Şimdi ECO modu devre dışı bıraktım. Bir de bu şekilde deneyecem bakalım ne yakacak 🤔

• Focus'un detaylarına bir de Egea'nın detaylarına bakın. Bu sınıf otomobillerde kalite detaylardan anlaşılır.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam çoğu kullanıcı aracının limitini hayatı boyunca ya bir kere kullanır yada hiç kullanamaz

• Güle güle kullanın piyasa böyle giderse Egea' ya talep artacaktır motoru donanımı rakiplerinin çoğundan iyi bazı eksikleri olabilir oda olsun artık

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Hemşerim hayırlı olsun,Bence çok güzel bir karar vermişsin.Bende olsam otomatik egea alırdım,otomatik vites rahatlığı yeter de artar.

• Aracim focus tarafsiz yorum yapayim. Sehir ici kullanim otomatik vites 120bg egea mantikli.. Uzun yol ve yuksek hizlarda ve karizma Focus Kia cerato oto vites de dusunebilirsiniz

• Daha geçen Egea kullandım İzmir - Balıkesir arası

3 kişi ve yaklaşık 35 kilo yük ile 4.9 yaktırdım arabaya. Ortalama hız 90 civarıydı.

Sakin kullanırsan Egea ortalama 5 lt. yakıyor.

İzmir'in o yokuşlarını herkes bilir.

Düz yol olsa belki 4.6 civarını görürdüm.
  • Ben %90 ş.içi kullanıyorum. Çok fazla dur kalk oluyor. Açıkçası rahat etmek adına otomatik şanzıman tercih ettim ve şimdilik memnunum.

Önceki aracım 1.3multijet Puntoydu ve ş.içi ortalama 6.5 litre yakıyordu.

Bu şartlarda 1.6multijet DCT Egea'nın Ş.içi 7.5 litre ortalama yakıt tüketmesi de benim açımdan kabul edilebilir düzeyde.

• quote:

Orijinalden alıntı: excellence

Yani özetle günümüzde önden darbe alan araçların tamamında büyük ölçüde hasar oluşmasının sebebi enerjiyi emen ve bükülerek yayaları koruyan geometri olmasıdır. Bu bilgi EURONCAP'in kendi sitesinde detaylarıyla yazıyor zaten.

Önden darbe alan aracın her zaman arkadan darbe alana göre çok daha fazla hasar almasının sebebi budur. Bu durumu araçların kaporta sağlamlığıyla bağdaştıran zihniyetler Ilber ORTAYLI'nın deyimiyle Cahildir :)

Bu bilimsel açıklamanızla yüreğimize adeta su serptiniz. hayırlı yolculuklar size. gözümüz arkada değil artık.

• excellence E kullanıcısına yanıt
    bu forum egeanın ne kadar iy ibir araç olduğunu biliyor ancak daha düşük donanım ve motor seçeneklerine enayi gibi daha çok para bayıldıkları için çekemiyorlar :))

he de geç bunlara.
  • Her ne kadar fiatı sevmesem de yiğidi öldür hakkını ver. Egea hem güçlü hem de otomatik. Egea net

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2008-2011 yılları arasında ben de ford focus'a 3 yıl bindim. Yıllardır kendisini ispatlamış kaliteli bir araba. Daha sonra focus'u satıp otomatik benzinli golf aldım ve 3 yıl da ona bindim. O dönemde nakit ihtiyacım olunca golf'ü sattım ve Fiat markasına olan önyargılarıma rağmen yine çevremdeki kullanıcı tavsiyeleri ve forumlardaki yorumlara bakarak 1.3multijet Punto aldım. Araçtan çok memnun kaldım ve değiştirmek istediğimde Fiat markasının Egea modelini de seçenekler arasına koydum.

Özetle yukarıda bahsi geçen araçların kalite seviyesini, yol tutuşunu vs vs vs bilmiyor değilim.

Ancak 2018 Nisan itibariyle araç için ayırdığım bütçe 80bin tl idi ve bu paraya da ne golf'ün highline'ı ne focus'un titanium-x dizel otomatik şanzımanlı modeli alınabiliyor. Bu iş ne kadar köfte o kadar ekmek misali.

Konu başlığını açarken de amacım başka insanların ne düşündüğünü öğrenmek ve doğru karar almak adına önce bilgi sahibi olup sonra bir fikre varmaktı.

Ben de fiyat, performans,donanım ve en önemlisi de bütçe olarak Egea'yı tercih ettim. Uzun vadede bana ne kadar memnuniyet sağlayacak şimdilik bilemiyorum ancak 15 günlük kullanıcı deneyimime göre araçtan şu an için gayet memnunum.

• Herkese iyi forumlar 😄

Aracı 1 haftadır Eco moddan çıkarttım ve bu şekilde kullanıyorum. Daha yüksek devirlerde vites yükseltiyor.

Bakalım mazot bitince tüketim verisini burada sizlerle paylaşacağım 👍

• quote:

Araçla ilgili yakıt tüketim verisi paylaşmak istiyorum sizlerle:

Araba ECO Modda;

Adana ş.içi normal akan trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 25km/h hızda 5.8 litre.

Adana ş.içi sıkışık ve metre metre ilerleyen trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 19km/h hızda 7.4 litre.

Henüz ş.dışına çıkmadım. O yüzden onunla ilgili bilgi veremiyorum. Deneyince onu da burada paylaşırım.

Şimdi ECO modu devre dışı bıraktım. Bir de bu şekilde deneyecem bakalım ne yakacak 🤔
    ECO Mod devre dışı iken yakıt tüketimi;

Adana ş.içi normal akan trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 24km/h hızda 6.2 litre

Adana ş.içi sıkışık ve metre metre ilerleyen trafikte,ışıklı ve dur kalklı ortalama 18km/h hızda 7.8 litre

Özetle Eco mod ile normal mod arasında performans artışıyla birlikte 0.5 litre yakıt tüketimi artışı var.

Uzun yol denemesi yapınca onu da burada fikir edinmek isteyenler için paylaşacam 👍

• Evet dün (20 Nisan 2018) Adana-Osmaniye arası uzun yol otobandan gidip geldim.

Araçta 4 yetişkin kişiydik.

Hızım 90-120km/saat arasındaydı.

Yol bilgisayarı ortalama hız 68km/saat

Yakıt tüketimi 5.1 litre 👍

• Bu soruyu sorarken, 1.6 egea ile kaputunda motor olmayan hatta birkac kez kaza yapip pert olmus focusu bile sorsaniz. Daha ileri gidelim 2000 model focusla bile kiyaslasaniz.

Soruya sadece gulerek cevap verilir. Bu gulme ve kahkahanin manasi, israrla soracak olanlar olabilir FOCUS tur.

• quote:

Evet dün (20 Nisan 2018) Adana-Osmaniye arası uzun yol otobandan gidip geldim.

Araçta 4 yetişkin kişiydik.

Hızım 90-120km/saat arasındaydı.

Yol bilgisayarı ortalama hız 68km/saat

Yakıt tüketimi 5.1 litre 👍
    25 Nisan'da yine Osmaniye-Adana

Arabada 2 yetişkin 1 çocuk

Bu sefer gidiş dönüş klima açıktı!!!

Giderken 120km/saat hızla otobandan gittim.

Ortalama yakıt 6.6litre

Dönüşte 90-110km/saat hızla normal karayolundan döndüm.

Ortalama yakıt 5.4litre

• quote:

25 Nisan'da yine Osmaniye-Adana

Arabada 2 yetişkin 1 çocuk

Bu sefer gidiş dönüş klima açıktı!!!

Giderken 120km/saat hızla otobandan gittim.

Ortalama yakıt 6.6litre

Dönüşte 90-110km/saat hızla normal karayolundan döndüm.

Ortalama yakıt 5.4litre

Alıntıları Göster
    iyi tutmuş ortalama -

Bende de EgeaHB 1.6 Dizel Lounge Plus var

3 Yetişkin 1 çocuk ve araba tıka basa dolu eşya ile

950km için 110-120km hız ile ortalama tüketim 5.7lt idi. Klima arada açık - // Bursa Sivas arasında

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.