Şimdi Ara

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı. (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
14
Favori
62.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,6 120hp 320nm motoru var hocam koklamasını beklemek imkansız 5-5,5dan aşağı yakmaz karmada.Şehir dışı 4e iner ..

Trim seside zor duyarsın Fiat araçlarında Trim sesi olarak başarılılar.Heleki üretildiği fabrika WCM kalitesinde fabrika .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QralCess Q kullanıcısına yanıt
    Az önce tüketim denemesi yapayım dedim, sonuç harika

İzmir şehir içi, ev-iş rotam

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı.

Ama sabırlı olmak gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Mart 2018; 18:32:4 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Söylediğim gibi bu kadar güçlü olmasına rağmen Multijet kullanmasını bilene az yakar.Hatta dediğin gibi sabır gerekiyor ki 3.9 yakalayan bile var 1,6 mjet ile..

Ama burda 90hp 250nm motorlarla karşılaştırma yapılıyor.Onların dengi 1,3tür ve 1,3ü yakıt tüketimi bakımından en iyisidir.(Söylediklerim 2.nesil için geçerli bizim yıllardır kullandığımız linea,doblo,fiorinonodakiler ilk nesil)

Ben 1,6mjetin rakipleri olan 1,6dci,1,6tdcinin yakıt tüketimlerini merak ediyorum ve eminim ki Mjet’ten az yakamazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 25 Mart 2018; 18:3:59 >
  • Benim manuel 1,6 mjetin 40 bin ortalaması 5,8. Otomatiğin 6 nın altına düşmesini beklemeyin bence. Ayrıca otomatik araca 6,5 ortalama gayet güzel, ara sıra ikinci el dizel otomatiklere göz arıyorum bende

• QralCess Q kullanıcısına yanıt
    1.6 120 hp, 320 torklu, otomatik vites bir c segment araçta bu değer mükemmel ötesi.

Ama tabi bu benim için sadece bi denemeydi, sürekli bu şekil kullanırsam arabanın tadı çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Mart 2018; 18:4:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Benim manuel 1,6 mjetin 40 bin ortalaması 5,8. Otomatiğin 6 nın altına düşmesini beklemeyin bence. Ayrıca otomatik araca 6,5 ortalama gayet güzel, ara sıra ikinci el dizel otomatiklere göz arıyorum bende

Otomatiğin fabrika verisi daha düşük aslında, ama start stop geldiği için olabilir bu fark. Ben kullanmıyorum start stop sistemini, uzun vadede manuel ile aynı olur tüketim değerleri.

Otomatik vites büyük rahatlık hocam, bi tadını alsan asla manuele dönmezsin.

• 1.3 un 6950 km İstanbul Şehir içi tuketimi 5.7 lt. İstanbul haricinde 5 in altina düşülmesi normal. İstanbul için çok zor şehir içinde ayri bir klasman.

• FauFau F kullanıcısına yanıt
    Uzun dönem değeriniz güzelmiş, istanbul gibi yerde zor. Aracın vergi avantajı da bal kaymak.
  • Çok güzel ve akıcı bir konu içeriği oluşmuş. 1 buçuk aydır bende egea 1.6 mjet sahibiyim. Ben hb çiyim ama. Büyük önyargım vardı ama sanırım bunu aşmamı sağlıyor egea. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• sepulnation S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sizin de aracınız hayırlı olsun.

Ben de başta ön yargı ile yaklaşmıştım araca, test sürüşü yapmam yetti.

• Hayırlı olsun demek düşer bize.

Çok uzun olduğu için hepsini okumadım maalesef, değindiniz mi bilmiyorum ama yedek ampul bulundurmanızı tavsiye ederim. Bizim komşu da sıfır aldı 2 hafta sonra sis farının birini kesti, keza abinin Linea da sürekli lamba kesiyor.

Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın.

• anaconda41 kullanıcısına yanıt
    Lineaların ampul sorunun çok duydum, Egea için az da olsa birkaç kere okudum ben de. Serviste ücretsiz değiştiriyorlarmış, yani birkaç kişi öyle değiştirmiş.

Bende şu anlık sıkıntı olmadı, bakalım olacak mı.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 31 Mart 2018; 12:39:12 >
  • Demişimdir ya, hayırlı olsun sana da

90 bine dizel otomatik c segment araç verince bazı şeyler eksik kalabiliyor, doğaldır.

Şu an da 104-105 bine falan bırakıyorlar aynı kombinasyonu. Hala rakiplerine göre oldukça uygun fiyatlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Demişimdir ya, hayırlı olsun sana da

90 bine dizel otomatik c segment araç verince bazı şeyler eksik kalabiliyor, doğaldır.

Şu an da 104-105 bine falan bırakıyorlar aynı kombinasyonu. Hala rakiplerine göre oldukça uygun fiyatlı.
    Bahsettiğiniz arac c segmenti degil. Biraz arastirma yaparak bilgi edinebilirsiniz.

• forduna61 F kullanıcısına yanıt
    Aynen değil. Focus da b segment o zaman, dış boyutlar aynı çünkü, iç ve bagaj olarak çok daha önde zaten egea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 29 Nisan 2018; 16:28:9 >
  • quote:

Aynen değil. Focus da b segment o zaman, dış boyutlar aynı çünkü, iç ve bagaj olarak çok daha önde zaten egea
    Ok

• quote:

egea rakiplerine göre uygun fakat o vites topuzu kadran ön göğüs tuşlar ekran falan inanılmaz kalitesiz duruyor. hb de bi tık daha kaliteli.

100bin verip bu kadar kalitesiz iç mekana sahip arabaya binmezdim

benim 2007model pejo 407 nin ön göğüsü egeanın içinden geçer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    İşte rakiplerine göre uygun olması için bazı şeylerden kısmak gerekiyor. İç mekan kalitesi iddiası hiç yoktu zaten bu aracın, segmentinin alt sınırında iç mekan kalitesi. Ama işçilik iyi.

Vites topuzu, tuşlar falan gayet güzel onlarda herhangi bir kalitesizlik yok bence ama ekran daha büyük, kardan da daha hoş olmalıydı evet. Göğüs de yumuşak plastik, o konuda kötü değil. Hb kasada da bu bahsettikleriniz birebir aynı zaten, bir tık daha iyi demişsiniz ama hangi konuda anlamadım.

• quote:

İşte rakiplerine göre uygun olması için bazı şeylerden kısmak gerekiyor. İç mekan kalitesi iddiası hiç yoktu zaten bu aracın, segmentinin alt sınırında iç mekan kalitesi. Ama işçilik iyi.

Vites topuzu, tuşlar falan gayet güzel onlarda herhangi bir kalitesizlik yok bence ama ekran daha büyük, kardan da daha hoş olmalıydı evet. Göğüs de yumuşak plastik, o konuda kötü değil. Hb kasada da bu bahsettikleriniz birebir aynı zaten, bir tık daha iyi demişsiniz ama hangi konuda anlamadım.
    egea ilk çıktığında sedan ve hb yi gidip incelemiştim hb daha kaliteli işçilik görünüyordu. belki de sadece benim gözlemimdir.

yukarıda belirttiğim ayrıntılar diğer markalarda çok daha yüksek. egea kalite olarak maalesef çok aşağıda kalıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Aracı almadan önce bütün markaları dolaştım, fiyat olarak en yakın rakibi için manuel şanzımanla ve daha güçsüz motorla 11 bin fazla fiyat söylediler. 30 bin fazla fiyat verilen modeller oldu.

Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Hb kasada yalıtım farkı var, bir de sedan baz donanıma göre daha dolu ve kaliteli hb baz donanım. Ben aracı alırken 7 bin daha pahalı idi hb kasa, şimdi 2500 liraya düşmüş fark. Şu an alacak olsam hb alırdım.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.